Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 123

Temat: Audi a3 3.2 v6 quattro Lpg

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    UsM
    Auto
    XxX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Audi a3 3.2 v6 quattro Lpg

    witam czy ktos moze wie cos na ten temat jakie najlepsze instalacje sa montowane dla tych silnikow, jak to sie sprwauje na gazie...i ogole zastrzezenia co do gazu w tych jedonostkach
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 01:39

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    Witam

    Mam założoną instalacje w takim samym modelu jak ty posiadasz i powiem szczerze że autko jak na razie bardzo dobrze się sprawuje , praktycznie nie ma większej różnicy niż na paliwie. Co do instalacji to kwestia indywidualna co tak na dobrą sprawę założysz , ważne jest aby osoba montująca znała się na robocie. Ja osobiście mam staga , reduktor KME i wtryski średniej klasy ( nawet nie wiem dokładnie jak się nazywają ) a wynika to z tego że np wtryski hanny to koszt ok 900zl ( z listwami itp) natomiast za to masz 2 komplety tańszych zamienników i nawet jeśli padną po kilku tysiącach kilometrów to i tak się opłaca kupić nowe i je wymienić, a jak masz dobrze zrobioną instalacje to nie odczujesz różnicy .
    Poza tym mi akurat udało się założyć instalacje po kosztach , znajomy za montaż wziął tylko na przysłowiową dobrą flaszkę , natomiast w zakładach ceny są chore, bo koszt samych elementów instalacji to ok 2 tys zł w moim przypadku natomiast w zakładach taka instalacja to od 4tys w górę. Jedyne co może świadczyć o takiej cenie to że montaż jest bardzo skomplikowany i trzeba się sporo porozbierać i pobawić z umiejscowieniem elementów jak i prawidłowym zamontowaniem wtrysków ale nie zmienia to faktu że 2 tysiące za 2 dni roboty to trochę dużo.Co do spalania to po mieście 15-16 , trasa ok 10,5-12 w zależności od stylu jazdy.

  3. #3
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    4000 tysiace za dwa dni... 2000k zl to cena czesci, zostaje 2000 brutto to na reke 1540zl czyli po 770 za dzien, zakladaja to minimum dwie osoby to wychodzi po 385zl na osobe, oplacic prad, narzedzia, wynajem pomieszczen, zostaje po 250zl na osobe x 20 dni daje to 5000 - podatek 18% i oplacic zusy po ok 860zl miesiecznie. Jak w morde strzelil zostaje po max 3000 miesiecznie na twarz... i zakladam ze pracuja wlasciciele.

    Takie to sa chore ceny
    I podkreslam ze z instalacjami gazowymi ja nie mam zupelnie nic wspolnego, tylko nie lubie takiego gadania....
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  4. #4
    roboform550's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KALISZ/KUCZEWOLA
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Co do ceny:
    Przyjeżdża klient [K] do mechanika [M]:
    [K] Panie byłem u 6 specjalistów nikt nie może sobie poradzić z moim autem silnik ...tu można sobie coś wpisać...
    [M] dobra niech pan wjeżdża na warsztat

    Mechanik słucha ogląda chwilę myśli...bierze śrubokręt kręci coś śrubką i silnik pracuje idealnie

    [K] Super poradził Pan sobie jest ile za usługę?
    [M] należy się 1000 zł
    [K] Ile??? chłopie zwariowałeś? tyle kasy za kręcenie śrubokrętem?
    [M] Nie nie...za kręcenie śrubokrętem 20 zł a za wiedzę którą śrubką miałem pokręcić 980 zł... tyle w temacie

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    Panowie a ja niestety nie lubię takich akcji że w Polsce za rozsądną cenę nikt nie zamontuje gazu , tylko jak jest popyt to trzeba zarobić na maksa. Wiem że szkolenie w zakresie instalacji lpg kosztuje, kosztuje również interfejs , oprogramowanie, utrzymanie pracownika itp, jednak wydaje mi się że trzeba mieć jakiś umiar i zdrowy rozsądek , ponieważ tak jak kolega wcześniej napisał 1000zł za dniówkę za robociznę jednego instalatora to chyba każdy tak chciałby zarabiać, nawet od tego zapłacić podatki , zusy itp.Tylko mam pytanie czy takie pieniążki dostaje pracownik do kieszeni czy jego szef. Uważam że prawdziwi specjaliści powinni zarabiać godziwie, jednak tak na dobrą sprawę takich ludzi u nas w kraju jest jak na lekarstwo, i zakładając gaz trzeba sporo poczytać na forach opinii , posprawdzać referencje zakładów i chyba co najważniejsze mieć dużo szczęścia i rozsądku.
    Pozdrawiam i jak będziecie chcieli założyć gaz w waszych A3 poszukajcie, poczytajcie i zastanówcie się nad opcją najlepszą dla Was zarówno pod względem ceny do jakości jak i własnych preferencji i przyzwyczajeń, i nie wierzcie ślepo zakładom próbującym Wam wcisnąć instalacje producenta z którym w jakiś sposób są związani.

  6. #6
    roboform550's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KALISZ/KUCZEWOLA
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Szkoda, że nikt nie bierze pod uwagę tego że zakład montujący bierze na siebie na 24 miesiące odpowiedzialność za samochód. Ewentualne naprawy gwarancyjne robi za free wszelkie wysyłki towarów na reklamację robi za swoje. Przy ewentualnej awarii reduktora który jest w zderzaku to musi go ściągnąć wymienić go i założyć z powrotem. Jak padnie wtryskiwacz to rozbieranie całego przodu. Także nie jest tak różowo jak się wydaje.

    Zresztą jak komuś się wydaje, że zakład zarabia za dużo to instalkę założyć samemu papiery kupić na allegro i tyle

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Lublina
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    popieram na montażu nie ma zarobku... zawsze możesz poszukac pana henia który w gazażu metodą prób i błędów założy ci instalkę a w twoim autku jest taki problem że masz różne długości kanałów dolotowych i byle partacz ci tego dobrze nie założy widzę że jestes z krk poszukaj w necie info o sebastianie z okolic gliwic jeden z lepszych gazoli w południowej polsce jesli nie znajdziesz to dam ci na pw nr tel to co proponuje to elektronika stag 300-6 isa2 reduktory 2x zavoli zeta n lub ac r01 wtryskiwacze hana 2000 niebieskie lub zielone ale to juz wyjdzie w montażu i koniecznie filtr odstojnikowy za taki kpl z montażem bekniesz nie mniej niż 3500 ale wież mi warto zęby na gazie zjadłem
    Ostatnio edytowany przez stag300 - 29-12-11 o 22:13

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    daleko
    Auto
    a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    jak z trwałością silnika 3.2 na lpg ? nic mu nie będzie ? znosi dobrze gaz czy delikatnie mówiąc nie bardzo ?

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    bardzo dobrze znosi gaz.

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    daleko
    Auto
    a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    a ile pali gazu średnio ? ma ktoś w klubie taki silniczek z lpg ? i jaki jest koszt instalacji 3-4 tyś wystarczy ?

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •