Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 123

Temat: Audi a3 3.2 v6 quattro Lpg

  1. #11
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ri2go Pokaż post
    a ile pali gazu średnio ? ma ktoś w klubie taki silniczek z lpg ? i jaki jest koszt instalacji 3-4 tyś wystarczy ?
    przeczytaj np 2 post z tego tematu, najlepiej dwa razy, a potem trzeci

    wkleilem ci pare dni temu innego linka, tam tez bylo o instalacji gazowej, po prostu czytaj tematy, a nie tylko sie dopisuj na koncu
    to nie jest skomplikowane chyba...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #12

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    daleko
    Auto
    a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    mógłbym prosić o więcej opinij użytkowników którzy posiadają lpg w swoim 3.2 v6 a nie osób które nie mają gazu u sb i nie mają styczności z tym silnikiem wgl ? Bardzo bym prosił o powiedzenie ile przejechali km na lpg czy mieli jakieś problemy jak spisuje sie auto na lpg ile pali itd. z góry dzieki

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    Witam , po ponad roku czasu muszę przyznać ze samochód ma kilka problemów z Lpg, wynika to z dużej ilości elektroniki, i wszelkiego rodzaju odchyłki od normy powodują pojawianie się choinki na wyświetlaczach- np nie trzymanie nawet chwilowe charakterystyk pracy wtryskiwaczy lpg może powodować błędy zbyt bogatej lub zbyt ubogiej mieszanki.U mnie się tak dzieje że wtryski mają czasami jakiś dziwną fazę jak jest zimno że zaraz po przełączeniu z benzyny nie wyrabiają i przez to komputer pojazdowy próbuje wzbogacić mieszankę i żąda więcej paliwa i czasami przeleje i wywali błąd ,lecz czasami poprostu objaw ten ustępuje z reguły po ponownym odpaleniu lub po przełączeniu benzyna gaz.Mam pełną świadomość tego że w czasie kiedy montowałem lpg jakbym zainwestował w lepsze wtryski to ten problem by nie występował , jednak wtedy wybrałem najlepszy stosunek ceny do jakości i chyba dobrze zrobiłem. Podstawową również sprawą jest fakt że w tym modelu jeśli chcesz jeździć bezawaryjnie to niestety nie unikniesz trochę częstszych niż raz do roku regulacji u mnie to wygląda tak że między 3-6 miesięcy trzeba coś podregulować, i znaleźć naprawdę kogoś kto się na tym zna i dostroi tak auto że będzie jeździło nawet nie wiem czy nie lepiej niż na benzynie . Drugi aspekt to fakt że należy zamontować dobry sprzęt zwłaszcza wtryski do lpg , reduktor bo do takiej mocy podzespoły muszą wyrabiać się nie ma mowy o zamontowaniu czegoś z nastawieniem że jakoś będzie najwyżej będzie samochód z mulony lub tym podobne, bo będą non stop pojawiały się błędy. A tak poza to wszystko jest ok i przy normalnej jeździe auto po mieście pali 15-16 lpg, na trasie ok 12. Koszt instalacji w moim przypadku zwrócił się po 8 miesiącach

  4. #14
    konradsta9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Panowie, posiadam autko z takim silnikiem. Niestety jak rachunek ekonomiczny nakazuje musze je zagazowac. Stad moja prosba o polecenie jakiegos gazownika. Chodzi o czlowieka naprawde sprawdzonego, z glowa i pojeciem o tym co robi. Dobrze by bylo aby byl on z Lodzi lub jej okolic. Jakies sugestie?

  5. #15
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Ja mogę pomódz ale tylko np Poznań.....sam robiłem to wiem i mogę polecić
    Ale to chyba trochę daleko, zwłaszcza że zostawisz ją na conajmniej dwa dni.....z racji że to 3.2 i trzeba przód rozbierać...

  6. #16

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Polecałem w dziale łódzkim, 5 samochodow u niego robiłem i zawsze fachowo i bez problemów.
    Swoją obecna audiczke robilem u niego miesiąc temu i wszystko smiga pięknie , znajomy robil u niego vectre z silnikiem v6 i tez bezproblemowo więc mysle ze i z audica problemow miec nie bedzie


    KOTGAZ Konstantynów Łódzki ul. Górna 60
    zadzwon i zapytaj tel 696 093 827

  7. #17
    konradsta9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jutro w takim razie dzwonie do kolegi z Knz

    - - - Aktualizacja postu - - -

    A mam jeszcze jedno pytanie, do tych bardziej wyajemniczonych. Zakladajac ze mam w bliskich planach dolozyc troche mocy (300km) to powinienem wlozyc drugi reduktor? Czy jeden wystarczy?

  8. #18
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Jak juz wspomniales o podniesieniu do 300 - co zmienisz? wydech, kolektor...?

  9. #19
    konradsta9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Wydech i program to jest kolo 290. To jest na pierwszym planie.

  10. #20
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez konradsta9 Pokaż post
    Panowie, posiadam autko z takim silnikiem. Niestety jak rachunek ekonomiczny nakazuje musze je zagazowac. Stad moja prosba o polecenie jakiegos gazownika. Chodzi o czlowieka naprawde sprawdzonego, z glowa i pojeciem o tym co robi. Dobrze by bylo aby byl on z Lodzi lub jej okolic. Jakies sugestie?
    Najlepiej zrobi Ci Grzesiek Łyżwa.
    http://www.gomar-lpg.pl/

    Nie znam nikogo, kto byłby niezadowolony.
    Swego czasu robił mi LPG w 1.8T i zrobił to mega profi. Do dziś auto jeżdzi ez najmniejszej usterki a przejechane na gazie ponad 100tys km.
    Robi też 3.2 fsi, 4.2 Fsi więc twoje auto będzie dla niego "żadnym wyzwaniem"
    Szczerze polecam bo fachura jak mało który.
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •