Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: [Problem rozwiązany] Jazda na czyimś OC/AC

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny [Problem rozwiązany] Jazda na czyimś OC/AC

    Witam,
    jak wygląda sytuacja, gdy odkupuje samochód od kogoś kto ma już opłacone OC/AC, załóżmy do października? Mogę na tym jeździć bez problemu, zakładając, że mamy identyczne zniżki?
    Czy sprzedający sprzedając mi samochód musi to zgłosić ubezpieczycielowi czy nie musi? Ja natomiast jako kupujący powinienem zgłosić się do tego ubezpieczyciela z umową kupna i on przelicza wtedy, że muszę coś dopłacić lub nic jeśli mamy takie same zniżki?

    Wiem, że sprzedający może liczyć na zwrot z ubezpieczenia, ale wtedy ja nie mogę już na nim jeździć. Jak to zrobić, żeby bez problemu jeździć na opłaconym ubezpieczeniu?

    Proszę o odpowiedź.

  2. #2
    M.T.'s Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    jeśli sprzedający się zgodzi abyś skorzystał z jego OC to idzie zgłosić ten fakt do swojego ubezpieczyciela, Ty musisz w czasie rejestracji zgłosić się do tego ubezpieczyciela aby dodał notkę o przerejestrowaniu pojazdu. AC nie przechodzi na kupującego i nie da się przepisać. Tak przynajmniej było w PZU, najlepiej zapytaj ubezpieczyciela od OC/AC.

  3. #3
    fuzzy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M.T. Pokaż post
    jeśli sprzedający się zgodzi abyś skorzystał z jego OC
    o czym Ty mówisz ? :/
    OC dot. pojazdu, a nie osoby poprzedni właściciel nie ma nic do gadania w sprawie OC !

    Zgadzam się w kwestii AC. Ubezpieczenie Auto Casco nie przysługuje nabywcy pojazdu i przestaje obowiązywać wraz z datą zbycia pojazdu przez poprzedniego właściciela.
    Co do OC twoim obowiązkiem jest sprawdzić do kiedy obowiązuje polisa i czy została opłacona w ratach czy jednorazwo. Jeśli w ratach to musisz dopilnować aby opłacić raty w wyznaczonym terminie.
    Przejęcie polisy OC może, ale nie musi, wiązać się z ponowną re-kalkulacją wysokości składki. To sprzedawca informuje zakład ubezpieczeń o zbyciu pojazdu. Możesz się zgłosić do ubezpieczyciela jeśli wiesz, że przysługują Ci większe zniżki niż poprzedniemu właścicielowi.
    Jeśli warunki ubezpieczenia Ci nie odpowiadają to możesz w ciagu 30 dni od zakupu auta wypowiedzieć umowę i zawrzeć ją u innego ubezpieczyciela.

    Jeśli po przerejestrowaniu auta nie będziesz chciał dokonać rekalkulacji składki to powinieneś jeździć z umową kupna-sprzedaży.

  4. #4
    Lelena's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Megane F1 SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Tak jak mówi fuzzy. W sprawie OC poprzedni właściciel nie ma nic do gadania.
    Ma 30 dni on momentu sprzedania samochodu na zgłoszenie, że go sprzedał. tak samo Ty masz 30 dni na zgłoszenie, że go kupiłeś. Wtedy u ubezpieczyciela sporządzają tylko taki aneks. (bynajmniej tak było w hdi)
    Na swoim przykładzie wiem, że poprzedni właściciel płacił ok. 200 zł za pół roku (miał zniżki) , ja póki co zwyżki i płace ok 700. Mimo, że samochód kupiłam w grudniu, do maja był ubezpieczony przez poprzedniego właściciela i nic nie dopłacałam.
    Jak natomiast wygląda sprawa z AC nie wypowiadam się, bo nie wiem

  5. #5
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    z tego co ja się orientuję to jak ja kupiłem samochód to koleś miał jeszcze pół roku oc ważne powiedział mi że nie będzie tego wycofywał ja zarejestrowałem samochód pojechałem do agencji ubezpieczeniowej i babka przepisała na mnie oc


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    dyskusja o niczym.



    od paru juz lat jest tak :

    http://ubezpieczeniaofe.wordpress.co...edazy-pojazdu/

    http://www.moto.egospodarka.pl/55835...OC,1,86,1.html


    ...obecnie nie jest tak, że polisa OC przekazana nabywcy wygasa najpóźniej z upływem 30 dni od daty zbycia pojazdu. Jest tak tylko wówczas, gdy w okresie tym nabywca wypowie umowę ubezpieczenia, której stał się stroną w miejsce zbywcy. Zatem to od decyzji kupującego czy obdarowanego zależy, czy umowa ubezpieczenia będzie trwać nadal czy też wygaśnie z upływem 30. dnia po dacie nabycia. W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego.
    Oznacza to, że jeżeli nabywca pojazdu nie wypowie ubezpieczycielowi umowy ubezpieczenia OC, którą wcześniej zawarł zbywca, polisa ta nie wygaśnie po 30 dniach od daty transakcji, lecz obowiązywać będzie nadal do końca wskazanego w niej okresu ubezpieczenia . Może się nawet automatycznie odnowić na kolejny rok, jeśli nowy właściciel pojazdu nie wypowie jej w porę, tj. najpóźniej w przedostatnim dniu okresu ubezpieczenia.
    Natomiast w przypadku gdy nabywca wypowie polisę w ciągu 30 dni od daty nabycia, wówczas jest on obowiązany do zawarcia nowej umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych najpóźniej w ostatnim dniu przed rozwiązaniem się umowy wypowiedzianej...






    w kazdym towarzystwie ubezpieczeniowym jest tak samo, bo to ustawa, a nie regulacje ubezpieczyciela
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Dzięki serdeczne za wyjaśnienia. Byłem jeszcze się dowiedzieć w jednej ubezpieczalni i jest tak, że przechodzi tylko, że jedne zakłady robią rekalkulację a inne nie, więc trzeba zawsze iść się dopytać do ubezpieczyciela.

  8. #8
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Jeszcze dodam, że np u mnie w urzędzie komunikacji nie wydadzą Ci twardego dowodu rejestracyjnego bez dowodu ubezpieczenia OC wypisanego na nowego właściciela pojazdu...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •