Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: zawieszenie tył

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny zawieszenie tył

    Witam
    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem a3 z 2004 w wersji s3 (silnik 3,2- 250KM), i mam problem z tylnym zawieszeniem, a mianowicie auto było kupione na felgach 17 zimówkach i wszystko było ok, sprzedający dołożył mi piękne felgi 18 w stylu rs-a, i po zmianie kół, przy dociążeniu tyłu lub jak wpadnę w jakąś większą koleinę to tylne koła trą mi o nadkole. Byłem na ścieżce i amortyzatory jak i sprężyny są ok, dzwoniłem do aso i w sprzedaży mają orginalne spreżyny, ponieważ w sklepach nie występują zamienniki do tego modelu żeby coś pokombinować , na allegro są tylko sprezyny sportowe co prawda usztywnione, ale również niestety obniżone, co nie spełnia moich oczekiwań. Czy ktoś z Was wie jak sobie z tym poradzić czy da się podnież tył o jakieś 1-2cm lub zastosować jakieś inne sprężyny , które załatwiły by sprawe, bo felgi są naprawde piękne i szkoda było by mi się ich pozdywać.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 15:13

  2. #2
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Coś więcej o tych felgach możesz napisać ? Prawdopodobnie masz za małe ET w nich i dlatego ociera o nadkole. Nawet nie myśl o podnoszeniu samochodu - będzie fatalnie wyglądało a przycieranie przy obciążeniu tyłu i tak będzie.
    Poczytaj na forum o felgach jest dość dużo.
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ach#post782765

    PS: zmień opis modelu w awatarze masz 8P
    Ostatnio edytowany przez Dominik_m - 22-05-11 o 08:12
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  3. #3
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    obstawiam, że felgi masz ET35...
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  4. #4
    darek2471's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gródek k.Grybowa/Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam
    mam problem z prawym tylnym kołem, mianowicie jest przekręcone delikatnie względem osi auta do środka coś takiego: |----\ ostatnio uderzyłem cofając tym kołem w krawężnik co mogło się skrzywić lub ewentualnie coś innego

    dziś rozbierałem i tylko gołym okiem widać że tak podłużna blach od piasty w stronę środka samochodu jest delikatnie wygięta w łuk. ok 0,5cm od lini prostej czy to może być jedyna przyczyna
    dodam że stojąc za tym kołem widać i to dobrze że koło jest zbieżne

    czekam na pomysły
    pozdrawiam Darek

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    Witam

    U mnie trochę się pokomplikowało myślałem że tarcie z tyłu jest spowodowane albo felgami o złym ET albo zawieszeniem z tyłu , jednak niestety to nie jest to ,ogolnie mówiąc moja a3 miała chyba dość moce uderzenie w lewe koło i przestawiona jest zbieżność - lewe koło jest cofnięte o ok 1mm w stosunku do osi pojazdu , poprawiałem to trochę ale za wiele się nie udało i raczej tak już zostanie. Jedyne co ci mogę poradzić to pojedź na scieżkę diagnostyczna i niech spróbują to ustawić jak najbliżej orginału.Ja po nowym roku ( na razie brak funduszy i czasu )poszukam jeszcze kogoś w Krakowie lub okolicy kto się tym zajmuje na co dzień i spróbuje coś jeszcze podziałać może jakieś ambitne przeróbki coś pomogą.

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Opel Astra G
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Zawieszenie wielowahaczowe

    Witam. Planuję zakup Audi 8p, jak wiadomo tylne zwieszenie składa się z wielowahaczy, jak jest z trwałością tego rozwiązania?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •