Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 58

Temat: praca na 3 cylindry

  1. #21

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jutro daje audi do elektromechanika i do soboty ma byc zrobione wiec dam znac o efektach.

  2. #22

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Elektryk twiedzi, ze wszystko jest OK ale auto nie chodzi.. :/ czy jesli auto bierze duzo oleju to ma to wplyw na prace na 3 cylindry? chodzi mi konkretnie o pierscienie tlokowe bo u "gory" silnika wszystko jest nowe i w sumie tylko pierscienie zostaly do wymiany..

  3. #23
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    skoro wtryskiwacze działają,iskra jest to pozostaje sprawdzić kompresje w cylindrach.

  4. #24

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzisiaj pojechalem do innego elektryka, sprawdzil wszystko i mowi, ze z pradami OK, kable zaplonowe ok, cewka ok. Stwierdzil, ze auto nie pracuje na drugi cylinder. Sugerowal sprawdzic swiece na tym cylindrze i zatykal wydech reka i mowil, ze wciaga dlon do srodka i mowil cos o jakims zaworze zwiazanym z wydechem i ze on moze byc uszkodzony???

  5. #25
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dlatego pisałem by sprawdzic kompresje,wtedy będzie wiadomo gdzie szukac przyczyny.Moze być problem z uszczelka,moze i wypalone zawory.

  6. #26

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kolego, pisalem, ze uszczelka pod glowica jest nowa, zawory sa nowe, prowadnice, popychacze sa nowe. Po skreceniu calosci auto chodzilo jakies 30 minut i nagle przestalo pracowac na jeden cylinder.

  7. #27
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    a sory,wyleciało mi to z głowy.Tak czy siak sprawdź tą kompresję,czy jest równa na wszystkich garach.

  8. #28
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    skoro miałeś chwilowy problem z wtryskiwaczem to znaczy że dawał za dużo lub za mało paliwa. mieszanka była za uboga (spalanie stukowe) lub za bogata (dopalanie się paliwa w wydechu lub właśnie możliwość uszkodzenia zaworu wydechowego).
    zostało tylko sprawdzić kompresje i bardzo możliwe że znowu trzeba będzie zdejmować głowę.. tylko czemu ten wtryskiwacz dał ciała.. trzeba by go wymienić bo może znowu mu się to jeszcze zdarzyć.

  9. #29

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzisiaj wykrecilem swiece i swieca na pierwszym cylindrze mocno zweglona i takie biale bable miala, na drugim cylindrze ok, na trzecim zalana olejem i na czwartym ok. Wyczyscilem i wkrecilem ponownie i auto na benzynie dalej nie pracowalo na jeden cylinder ale na gazie zaczal pracowac na wszystkie cztery z tym, ze moze 5 minut i znowu jeden przestal pracowac. Jezeli swieca jest zalana to moze byc wina np. uszkodzonych pierscieni? We wtorek bedzie mierzona kompresja i dam znac o wynikach.

    Problem rozwiazany. Pierscienie olejowe zapieczone, wogule sie nie krecily i olej szedl "do gory" silnika. Malo tego tuleje, w ktorych pracuja tloki byly popekane (1 i 4). Kupilem inny silnik (z auta przywiezionego z niemiec po wypadku - tyl, przod nie ruszony 135tys przebiegu z ksiazka), dzien pracy i auto smiga az milo !!
    Ostatnio edytowany przez adq - 25-09-11 o 19:49

  10. #30
    damiano88's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam, mam problem z pracą na 3 cylindry i szukając przyczyny sprawdzałem kable, otóż okazało kiedy ściągnąłem jeden z czterech przewodów od aparatu zapłonowego ze ten cypelek (nie wiem jak to nazwać) jest złamany i został w kablu. Czy jazda na 3 cylindrach grozi jakaś usterka ?
    Dołączę zdjęcie może aby wszystko było widać:


    Uploaded with ImageShack.us
    Tutaj moje pytanko, czy muszę wymienić cały aparat zapłonowy czy tylko jakaś część? i czy sensownym rozwiązaniem jest zakup takowego aparatu za bodajże 300zł tak jak na allegro ?
    Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedz

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •