Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 41

Temat: Wymiana xenon na bixenon lub LED

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Wymiana xenon na bixenon lub LED

    Jak w temacie. Posiadam aktualnie xenon oryginalna instalacja z uk?adem zmywania.

    Zamierzam go zastapi? bixenonem lub najnowszymi lampami led.

    Czy mozna to zrobi?. No i kolejna kwestia, co potrzebuj? dodatkowo po za lampami.

    biksenon: http://allegro.pl/audi-a3-a-3-bi-xen...584304080.html

    led: http://allegro.pl/audi-a3-a-3-bi-xen...596420593.html

    Jak to widzicie?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 19-07-15 o 13:48

  2. #2
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o bixenon jeśli posiadasz auto z przedziału 2003 -2008 nie ma problemu z instalacją. Musisz je tylko zakodować. Chyba że mają opcję doświetlania przy skręcaniu to musisz podpiąc dodatkowy czujnik bodajże w okolicach ABS.
    Jeśli chodzi o lampy led które wrzuciłeś musisz wymieniać: maskę, błotniki i zderzak. Dodatkowo chyba lusterka bo błotniki od polifta nie mają kierunkowskazów. Kierunki znajdują się w lusterkach.

    Na formum masz pare osób które dokonywały już przeróbek tego typu musisz tylko poszukać.
    Pozdro.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    dzięki.
    poprostu kupię ten bixenon, założę i zakoduję - nic nie powinno się dziać. Aczkolwiek, te najnowsze są rewelacyjne... cóż. odpuszczam

  4. #4
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hero Pokaż post
    Jeżeli chodzi o bixenon jeśli posiadasz auto z przedziału 2003 -2008 nie ma problemu z instalacją. Musisz je tylko zakodować.
    Tylko zakodować to przy instalacji zwykłych xenonów (czasami nawet kodować nie trzeba, a czasami nawet do zwyklego xenona trzeba wymieniac Bordnetz - nie ma reguly). Przy bi-xenonie trzeba przede wszystkim zmieniać wtyczki, ciągnąc dodatkowe przewody. Do tego dochodzi zmiana Bordnetz, jeśli masz wersje nie bogatą lub starą bogatą, która nie obsługuje bixenona.

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czaro10 Pokaż post
    Tylko zakodować to przy instalacji zwykłych xenonów (czasami nawet kodować nie trzeba, a czasami nawet do zwyklego xenona trzeba wymieniac Bordnetz - nie ma reguly). Przy bi-xenonie trzeba przede wszystkim zmieniać wtyczki, ciągnąc dodatkowe przewody. Do tego dochodzi zmiana Bordnetz, jeśli masz wersje nie bogatą lub starą bogatą, która nie obsługuje bixenona.
    czaro10 - włożyłem bi i działa. Sam się zdziwiłem bo nic nie musiałem kodować. Zobaczymy w nocy jak będą świeciły po drodze. Generalnie po przejściu z A6 C6 na A3 8P wniosek jest co do oświetlenia: A3 ma światła słabe

    Pozdrawiam i dzięki za info

    Generalnie ogarnąłem już moją trójkę. A na allegro mają światła już dopasowane. Po zakupie przysyłają lampy z żarówkami, wtyczki, jakiś przewód... zatem kup i włóż
    Ostatnio edytowany przez tomalla - 23-05-11 o 18:45

  6. #6
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    No to fajnie. A dlugie i DRL dzialaja?

    Piszesz jakby to bylo P&P a nie jest. I masz duzo szczescia, ze Bordnetz nie jest do wymiany.

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Radośnie kolego,
    bo do Touarega lamp szukałem kupę czasu. Znalazłem identyczne oznaczenie. Kupiłem i wtopa... Nic nie pomogło Spędziłem nad tym 3 dni, z czego jeden cały w garażu. Już nawet kostki zmieniałem, nie dało rady. Wniosek tam był jeden: w 3 lata zmieniło się troszkę i pozmieniali przetwornice, kostki na pinach, i mechanizm sterowania.... Lampy w garażu a Touareg ze starymi światłami sprzedany

  8. #8
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Pewnie "Ameryki" nie odkryje, ale jeśli dobrze zrozumiałem, to w dwóch tematach na forum piszecie, że aby wymienić przednie zwykłe lampy lub xenony, na nowe lampy z led-ami, to konieczna jest wymiana przedniego zderzaka, błotnika itp. Ostatnio przeglądając ogłoszenia, trafiłem na A3 z 2004/2005r. z owymi lampami led i jak widać na zdjęciach poniżej, zderzak i błotnik, raczej nie był wymieniany. Chociaż, może się mylę...



  9. #9
    luap13's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Nie nie mylisz się też widziałem to foto, ktoś musiał upchnąć całe wnętrze lampy w stary klosz.
    I made this

    Było AUDI A3 8L-> jest AUDI A3 Sportback ->Bedzie AUDI ..

  10. #10
    Kladox23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    mimo wszystko ciekawy projekt i widać że warto było dokonać takiego zabiegu bo efekt końcowy jak najbardziej według mnie na duży + .

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •