Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: odnośnie wycierana sie kierownicy i gałki zmiany biegów

  1. #1
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny odnośnie wycierana sie kierownicy i gałki zmiany biegów

    Ma ktoś jakieś doświadczenie odnośnie zużywania sie kierownicy i gałki zmiany biegów.

    Przy jakim przebiegu dopadła was taka przypadłość bądź sie z nią spotkaliście ? Mniej lub bardziej.

    Myśle ze wielu osobą może to pomóc w ustaleniu przebiegu.
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  2. #2
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    z moich doświadczeń początki procesu wycierania się kierownicy i pedałów to ok 60tys km. Powyżej 100tys już dość wyraźnie widać ślady wytarcia. Natomiast ok 200tys już jest gładka kierownica w miejscach gdzie trzyma ręce kierowca, a na pedałach po bokach zacierają się ślady nacięć na gumie.

  3. #3
    bronek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K A T O W I C E
    Auto
    oooo
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Mi wystarczylo 5 tys km odkad wiasdlem do auta i juz mam galke bez gornej czesci z rozpiska biegow (przedlift) ;]
    auto lacznie ma jakies 135 tys przebiegu.
    ALe na kierownicy sladow istotnie nie widac.

    ja mysle ze niema na to recepty..
    zalezy jak kto mocno trzyma, jak kto mocna depta, itd..
    4Litery - A3-jeczką w terenie woże ... ;]

  4. #4
    Abdul from Dubai Fanta's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi A6 Dubai Style
    Model
    S3 8L
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie ma na to reguly. Jak sie jezdzi duzo po miescie co za tym idzie duzo skreca itd to szybciej sie scieraja, na trasie wolniej takze nie ma reguly

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Tomyśl/Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Dokładnie zgdzam się z fantassem, na to nie ma reguły. Znam przypadek, że autem od nowego jeżdzi jeden kierowca i po 40 tys km kierownica jest mocniej zniszczona niż w nie jednym aucie w wieku bardziej historycznym. Natomiast gałka od skrzyni wygląda jak nówka. Wydaje mi się, że zależy to od materiałów i kultury użytkowania. W związku z tym podziwiam ludzi którzy stan auta oceniają w kategoriach żużycia kierownicy i gałki biegów przy jego zakupie, bo to żaden wyznacznik stanu tech. auta.

  6. #6
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Moge tylko powiedziec na przykladzie swojego auta, przy przebiegu 150kkm na galce zasadniczo nie widac zadnych zmian, delikatnie tylko wyszlifowana, ale sa te wszystkie uwypuklenia i cala faktura. Jezeli chodzi o kierownice to jedynym miejscem gdzie widac troszke wytarcie jest sam szczyt kierownicy i to od strony przedniej szyby, mysle ze to dzialanie rąk i slonca w tym miejscu przyspieszylo proces wycierania.
    Nakladki na ****** sa troche wytarte, ale mysle ze jeszcze 100kkm wytrzymaja.
    A ogolnie, moje auto uzywal niemiec i widac ze dbal, mysle ze ja w rok zniszcze je bardziej niz on przez piec poprzednich lat no ale ja czyms musze pracowac
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  7. #7
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    ja juz mam prawie 170 kkm i kierownica na gorze jest delikatnie wytarta
    galka nie jest wytarta tylko porysowana 9od pierscionka czy czegos takiego )
    OOOO UWIELBIAM




  8. #8

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Przebieg - 179 tyś gałka się rozpadła - wymiana na nową (przebieg oryg?!!!!)
    przebieg - 184 tyś (czyli dzisiejszy), kierownica wytarta równomiernie na krańcach i porysowana od pierścieni mojej luby, nosi ich chyba z dwadzieścia..

    Co do ustalania przebiegu poprzez zużycie niektórych elementów to nie jest wcale takie ainfach. Miałem poprzednio skodę Fabię - po przejechaniu 125 tys w trybie miejskim kiera wytarta na maxa ale tylko na górze i po części z boku...więc zalezy jak kto jeździ i z jakiego materiału zrobiono dany element...

    Mam teraz golfa TDI z 2002 roku ma przejechane oryginalnie 170 tyś a kierownica jak nowa nie mówiąc o gałce czy pedałkach, siedzeniach, boczkach drzwi....itp Każdy kto wsiada nie może uwierzyć, że auto ma przejechane tak "duZo"...

    Więc patrząc pod tym kątem Audi powinno mieć przejechane co najmniej dwa razy tyle co Golf (nie mówiąc o Skodzie) a w rzeczywistości wszystkie mają oryg przebiegi....

    A teraz parę przykładów z komisów (jak szukałem golfa) :
    Golf 1,9 TDI 2001 przebieg 155 tyś I właściciel....kierofnica wytarta do poziomu lustra, siedzenia zapadnięte, wytarte (najbardziej kierowcy), szyba porysowana, światła zrzułkłe na maxa, odpryski na masce widoszne gołym okiem w odległości 50 metrów od autka, klamki przyciski zmęczone życiem.....itp itd
    NIECH MI KTOŚ POWIE ILE TAKIE AUTA MAJĄ PRZEBIEGU??????????
    Dziki

  9. #9
    mycek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sędziszów Młp.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Moje audi ma 213 tyś przebiegu, kierownica ostatnio mi się przetarła - także u mnie 210 tys. przetarta jest z lewej strony na środku, powód? Brat, który tym autem wcześniej jeździł, lubi kręcić jedną ręką i od kręcenia na parkingach się przetarło. z drugiej strony jest przytarta, ale jeszcze ładnych parę tysięcy trzeba, żeby się całkowicie przetarła. Może ktoś doradzi? Pokrowiec, czy nowa kierka. Może wie ktoś ile kosztowałoby przełożenie poduszki ze starej do nowej? sory, jak nie w temacie, ale nie znalazłem nigdzie

  10. #10
    bratex's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NE
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    147 tys. km, kierownica i gałka bez skóry, przetarć lub śladów zużycia zupełny brak. Jestem trzecią osobą która dosiada auto. Może dużo zależy od faktury linii papilarnych lub od stopnia zestarzenia/zużycia/zmęczenia a co za tym idzie stwardnienia poduszek dłoni i palców
    Kristallblau-metallic
    Jazda samochodem z czterema pierścieniami w logo to nie tylko komfort ale także prestiż !

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •