Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokazane rezultaty 141 do 148 z 148

Temat: Problem z biegami

  1. #141
    xSnax's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Ciężka zmiana biegów

    Siemka, mam problem z ciężką zmianą biegów. Dokładnie to gdy próbuje wrzucić jakikolwiek bieg to czuje opór tak jakby mało smarowana była jak bym na sucho zmieniał biegi, przykładowo u kumpla w becie to tam mu lata lewarek jak w maśle a u mnie coś jest nie tak. Jak przejadę jakiś odcinek to zmiana biegów się lekko poprawia ale i tak nie działa tak jak ma działać. Może trzeba wymienić olej w skrzyni ? ja auto rok mam nie wymieniałem a poprzedni właściciel nie wiem czy wymieniał.

  2. #142
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Najpierw zacząłbym od zmiany oleju w skrzyni.
    Jak będziesz zmieniał to kup olej oryginalny oem vw/audi (należy sprawdzić jaki olej po nr VIN idzie do twojej skrzyni) bo po olejach zamiennych możesz się mocno rozczarować pracą skrzyni i wbijaniem biegów.

  3. #143
    xSnax's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    Najpierw zacząłbym od zmiany oleju w skrzyni.
    Jak będziesz zmieniał to kup olej oryginalny oem vw/audi (należy sprawdzić jaki olej po nr VIN idzie do twojej skrzyni) bo po olejach zamiennych możesz się mocno rozczarować pracą skrzyni i wbijaniem biegów.
    A jest to drogi olej ? Nie chce się pchać w koszty i nie wiem czy czasem nie zaleje zamiennika

  4. #144
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Podaj kod skrzyni lub Vin tylko tak można stwierdzić jaki olej należy zastosować.
    Chcesz to lej zamiennik, który kupisz już za 30zł/litr, oryginał 100-130zł za litr

  5. #145

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Audi A3 1.6 BGU Nietypowy problem z 2 biegiem

    Witam,
    Jestem nowy na forum więc od razu przepraszam jeżeli miejsce publikacji tego posta jest niewłaściwe lub gdy ponaglam temat (wtedy proszę podesłanie linka). Posiadam A3 1.6 BGU z 2004. Otóż mam dziwną przypadłość. Po odpaleniu auta po wrzuceniu 1 biegu a następnie 2 auto po chwili momentalnie traci moc (jakby komputer ja ograniczał), nastepnie po wrzuceniu 3 biegu wszystko wraca do normy nawet gdy zredukuje ponownie na dwa. Problem ten nie pojawia się gdy ruszę i wrzucę po 1 biegu od razu 3. Po tych czynnościach wszystko działa ok. Problem pojawia się zawsze po uruchomieniu silnika. Dodam także że zjawisko występuje tylko gdy podłączona jest pompka sprzęgła. Gdy ją odłączę w/w problemu nie ma. Niestety podmiana pompki na nową nie zdaje egzaminu. Na komputerze zero błędów. Prędkości na skrzyni ok...., wymiana sprzęgła też nie pomaga...

    Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem ???

    Znalazłem wątek na innym forum lecz żaden z użytkowników nie znalazł rozwiązania ... http://audi.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=238665

  6. #146

    Data dołączenia
    Sep 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)

    Post Opór przy wrzucaniu pierwszego biegu

    Cześć wszystkim,
    Kilka dni temu stałem się posiadaczem Audi A3 8P Sportback z silnikiem diesla 2.0 140km CR (2011r.). Dzisiaj jadąc do pracy w korku, wyczułem opór przy wrzucaniu jedynki i lekkie "uderzenie", ale bieg wszedł. Na następnych światłach to samo, ale zauważyłem coś jeszcze, mianowicie: wciskam sprzęgło, wrzucam jedynke, jest opór i lekki stukot, następnie dalej trzymając sprzęgło wrzucam luz i z powrotem jedynke i tym razem jest już elegancko, bieg wchodzi gładko, każdy kolejny raz to samo, dopóki nie odpuszczę sprzęgła i nie wcisnę ponownie, wtedy znów za pierwszym razem wchodzi z oporem, a później, ciągle trzymając sprzęgło już gładko. Dodam, że na wyłączonym silniku nie ma to miejsca, wchodzi jak marzenie. I teraz pytanie, czy powinno tak być? Domyślam się, że nie, że powinna tak gładko wchodzić za każdym razem, ale moja wiedza o mechanice jest znikoma, dlatego proszę o poradę Was. Czy ktoś kojarzy temat, może tak, ma/miał?

    Będę wdzięczny za każdą poradę

  7. #147

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Może zadam głupie pytanie, ale czasem warto zacząć od najprostszych aspektów
    Czy zatrzymujesz się całkowicie do wrzucenia 1-ki? Czy też jadąc w korku próbujesz redukować z 2 --> 1 ??

  8. #148

    Data dołączenia
    Sep 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Problem z biegami 1.6 bgu, nie wchodzą biegi

    Ostatnio po awarii skrzyni w moim 1.6 bgu, założyłem "nowa" po regeneracji skrzynie oraz nowy komplet sprzęgła, po złożeniu wszystkiego biegi na zgaszonym wchodza normalnie. Natomiast przy uruchomionym silniku nie da się wbić żadnego biegu, kilka razy odpowietrzalem sprzęgło nawet wymienilem wysprzeglik na nowy. Żadnych wycieków z układu a nie ma możliwości wbicia biegu. Udało mi się uruchomić silnik z wbitym biegiem, delikatnie ciągnie ale nie jedzie natomiast nie da się wybić biegu. Proszę o jakieś porady względem rozwiązania problemu.
    Ostatnio edytowany przez Fresz - 06-11-23 o 21:05

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •