Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 131 do 140 z 148

Temat: Problem z biegami

  1. #131
    kristof91's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja natomiast w 1.9 bkc mam taki problem, że biegi wchodzą ale mało płynnie. To znaczy ruch lewarka jest bardzo słyszalny. I niewchodzą one lekko tylko z lekkim oporem. Każdy bieg wejdzie ale nie jest to komfortowe. Gdzie szukać przyczyn?

  2. #132
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Ja bym stawiał na skrzynie. Ale zacznij od próby regulacji ciegien. Jeśli nie pomoże to jeszcze można wymienić olej w skrzyni i wlać doktora. Dopiero potem regenerowac skrzynie.

  3. #133

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszów
    Auto
    AUDIA3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny Szarpanie przy puszczaniu sprzegła na pierwszym biegu i drugim

    2.0tfsi manual quattro, auto dziwnie szarpie przy zmianie biegów, wyglada to tak jakby lekko przyhamowywało następnie szarpniecie i ostre ruszenie. Przy zmianie biegów obroty też lekko skaczą do góry. Objawy występują tylko przy zmianie biegów, przy delikatnym puszczaniu sprzęgła jest ok, auto po za tym pali i przyspiesza normalnie.Dwumas wymieniony.Byłem u dwóch mechaników zero diagnozy.Proszę o pomoc co może być przyczyną.Za każdą informacje będę wdzięczny.Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez ronin75 - 11-09-18 o 13:13

  4. #134

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Jak dla mnie czujnik sprzęgła. Koszt niewielki. Warto spróbować go wymienić. Tempomat działa ok ?

  5. #135

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Na drugim biegu zawieszają się obroty

    Witam,
    Mam następujący problem. Zaraz po odpaleniu auta i przejechaniu krótkiego dystansu po wbiciu drugiego biegu nagle "blokują się" obroty i silnik nie może się wkręcić na więcej niż 2 tyś obrotów (tylko na drugim biegu). Po ponownym wciśnięciu sprzęgła lub wbiciu 3 wszystko wraca do normy. Zjawisko powtarza się maks 2-3 razy i potem auto jedzie bez zarzutu i działa na każdym nawet na drugim biegu. Na 100% jest to wina czujnika pompy sprzęgła. Wiem że były już gdzieś tutaj na forum takie przypadki opisywane i co niektórzy użytkownicy nawet po wymianie pompy wraz z czujnikiem dalej mieli ten problem. Była też teoria że to wina skrzyni. Lecz nigdzie nie znalazłem finalnego rozwiązania tego problemu. Mogę odłączyć pompę i wtedy ten problem zniknie lecz zacznie się poszarpywanie przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu i nie będzie działał tempomat (przerabiałem to).

    Czy miał ktoś ten sam problem ?
    Jeżeli ten temat był już gdzieś poruszany to byłbym wdzięczny za podrzucenie linka.

  6. #136
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    U mnie w TDi po lifcie był taki mechanizm że na luzie obroty wchodziły tylko do 2500obr/min. Ewidentnie było to związane ze sprzęgłem i tym że nie był zapięty jakiś bieg.
    Po programie tuner usunął ten kaganiec ale u Ciebie stawiałbym na jakiś czujnik który za to odpowiada...

    PS. Za chwilę dojedzie Cię jakiś moderator za techniczny temat w dziale Moje auto

  7. #137

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Ok. Dzięki. U mnie to dzieje się nie zawsze. Tak jak mówię jestem pewien że to czujnik na pompie sprzęgła. Tylko wiem że ludzie z podobnym problemem wymieniali tą pompę razem z czujnikiem i problem niestety pozostawał. Więc wole mieć pełen obraz tej sprawy i uderzyć od razu w kluczowy punkt.

  8. #138

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Aktualizacja:
    Zrobiłem logi VCDSem. I brak jakichkolwiek błędów......... Problem jak był tak cały czas jest.

  9. #139
    raptorr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Audi S3 8P Sportback 5door
    Model
    S3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Skrzynia biegów S3 8P (manual)

    Witam, w mojej S3 8P 2008 polift nie moge wbić 6 wchodzi z bardzo dużym oporem nic nie hałasuje ani się nie trze po prostu coś jest jakby zblokowane i co może być przyczyną? Może ktoś z was już miał takie doświadczenia auto niedługo idzie do mechanika i będzie patrzył w skrzynie.

  10. #140
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    linki wyreguluj
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •