Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: jak zdemontować ukLad wydechowy?

  1. #1
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny jak zdemontować ukLad wydechowy?

    witam
    szukalem dosc dlugo i nie znalazlem nic co by mi pomoglo wiec pytam

    chce wymontowac caly uklad wydechowy

    z tego co patrzylem jest on tylko na gumkach tylko pewno przy kolektorze sa sruby (czy cos jeszcze trzeba zrobic)

    nastepne pytanie czy montaz z powrotem wydechu moge wykonac sam
    glowne chodzi czy te sruby musza byc przykrecane kluczem dynanometrycznym albo jakies uszczelki trzeba dac itp.

    pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-06-19 o 14:36
    OOOO UWIELBIAM




  2. #2
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Na pewno jest jeden problem, jeśli jest jeszcze wydech z fabryki to tłumik srodkowy i końcowy są zespolone razem, wiec trzeba będzie ciąć żeby wyszedł na zewnątrz bo przeszkadza tylna belka zawieszenia. Nowy wydech będziesz musiał połączyć obejmą albo będziesz ściągał belkę zawieszenia.

    Także takie dwa rozwiązania. Reszta jest na gumkach i weszkach ale z tym nie ma żadnej filozofii.

  3. #3
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    a co ze srubami ktorymi mocuje sie wydech do kolektora?? trzeba je dokrecac jakims odpowiednim momentem no i czy moge starymi srubami czy trzeba kupic nowe??
    OOOO UWIELBIAM




  4. #4
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Można normalnie starymi śrubami, jedyne co to możesz zakupić przy okazji nową uszczelkę na kolektor wydechowy i założyć, żaden klucz dynamometryczny nie jest potrzebny.

  5. #5
    Mlin's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krajenka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    1.8 AGN mialem sciagniety cały uklady wydechowy od kata po koncowy. Dwururke do kolektora dokrecałem Grzechotka na przedłuzeniu, stare sruby nie trzeba wymieniac na nowe, wszystko bedzie dobrze tylko metalowa uszczelke nie zapomnij wlozyc a jesli choodzi o koncowy odkrecasz tylna belke i auto do gory na lewarku i wyjdzie

    pzdr

  6. #6
    pkosc's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    witam, mam problem z wydechem więc piszę tu coby nie zakładać nowego tematu
    mianowicie mam rozerwane (chyba) złącze elastyczne. I tu mam problem, bo jak zacząłem tego szukać w necie, allegro itd to wszędzie jest taki "osiatkowany" na zdjęciach a ja w swojej a3 mam taką zwykłą harmonijkę. i teraz pytanie czy to jest wymienne? czy mam kupić jak coś identyczne jak mam teraz? proszę o odpowiedź bo chcę to naprawić bo słyszałem że powietrze się dostaje przez tą dziurkę i mi spalanie się zwiększa bo jakaś sonda (nie znam się na tych rzeczach jeszcze, mój pierwszy samochód ) będę wdzięczny za każdą pomoc

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec/k Wielunia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pkosc Pokaż post
    witam, mam problem z wydechem wi?c pisz? tu coby nie zak?ada? nowego tematu
    mianowicie mam rozerwane (chyba) z??cze elastyczne. I tu mam problem, bo jak zacz??em tego szuka? w necie, allegro itd to wsz?dzie jest taki "osiatkowany" na zdj?ciach a ja w swojej a3 mam tak? zwyk?? harmonijk?. i teraz pytanie czy to jest wymienne? czy mam kupi? jak co? identyczne jak mam teraz? prosz? o odpowied? bo chc? to naprawi? bo s?ysza?em ?e powietrze si? dostaje przez t? dziurk? i mi spalanie si? zwi?ksza bo jaka? sonda (nie znam si? na tych rzeczach jeszcze, m?j pierwszy samoch?d ) b?d? wdzi?czny za ka?d? pomoc
    najlepiej wymieni? (jest to element t?umi?cy drgania z silnika aby nie przenosly si? na sztywny uk?ad wydechowy) ka?dy mechanik co robi wydechy bez problemu Ci to naprawi tylko nie pozw?l sobie tego zrobi? bez wyci?gania wydechu z autopsji wiem ze to si? raczej nie udaje dobrze wspawa? na aucie.

    kiedy? do swojego znalaz?em ca?? dwururk? z tymi po??czeniami elastycznymi u tego u?ytkownika
    http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=9578341

    pozdrawiam i powodzenia

  8. #8
    pkosc's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Tylko widzisz kolego, na allegro i innych aukcjach, sklepach całkiem inaczej to wygląda niż u mnie. Jest taka "dwururka" wychodząca z silnika i od razu te harmonijki (z których jedna jest dziurawa i strasznie pierdzi ) a z kolei na zdjęciach w internecie rurka jest taka jakby na sztywno połączona i dopiero po dwóch zgięciach jest połączona w jedną i tam jest to elastyczne złącze. Czy to jest jakaś nowsza technika i tej starej się już nie praktykuje?

  9. #9
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    no i poszlo jakos wczorac wykrecilem caly uklad wydechowy i jutro zanosze do mecanikazeby pospawal, powymienial, uszczelnil itp

    poniewaz ten spec nie jest tlumikrzem tylko spawaczem, to na mnie spada zakup czesci.
    wiec mam pare pytan

    po zdjeciu tej rury z katem te zlacze ktore montuje sie na 6 srub wizualnie wyglada ok ale jak sie je rusza to sprezyny nie stawiaja zbytniego oporu bo w granicach 0,3 cm mozna ruszac do przodu i do tylu (dalej juz jest ciezko)
    wiec jak moge sprawdzic to czy trzeba wymienic (czy jest szczelne)

    po drugie zastanawiam sie jakim sposobem potem polaczyc tlumik srodkowy z katem i tlumikiem koncowym, teraz mialem to na zlaczkach z obejmami ale nie za bardzo podobal mi sie ten patent (czuc bylo delikatne przedmuchy na tych laczeniach)

    jak to najlepiej zrobic

    pozdrawiam
    OOOO UWIELBIAM




  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złotoryja
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wszystkie łączenia zawsze uszczelniam taka pasta, której nazwy nigdy nie pamiętam.... i w sumie po odstaniu swojego czasu schnięcia, nie ma z tym problemu, żeby jakieś przedmuchy były czy coś;p
    W dobrym sklepie na pewno pomogą Ci w wyborze;p

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •