Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 74

Temat: Konsola Środkowa/klamki...- oklejanie

  1. #11
    ecco's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    jeżeli chcesz żeby to wyglądało estetycznie, miało ręce i nogi to trzeba demontować, ja zdejmowałem na razie tylko konsole środkową wiec nie wiem ile jest zabawy z reszta plastików ale na bank będę zdejmować to porobię foty i opisze

  2. #12

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    wcześniej oferowałeś jaką pomoc, nadal jest to aktualne???
    byłem dziś w firmie która sie tym zajmuje ale są za****ni robotą i nie koniecznie mają czas zajmować sie takimi rzeczami;/.
    a jeszcze jedno, wyszukałem folję z fakturą karbonową 3m i do tego jeszcze była w trójwymiarz3e, normalnie nieziemskie wrażenie, jak dotykasz to tak jakby palec do połowy wchodził ci w te plastiki

  3. #13
    ecco's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    no własnie taka folie sobie zamówiłem owszem nadal oferuje pomoc ps. nie wiesz ile chcieliby za oklejenie tego w tej firmie ? Bo w Lublinie jest nie wiele firm które to porządnie mogą zrobić

  4. #14
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam oklejonych kilka elementów wewnątrz, demontowałem wszystko i mimo wszystko folia wraca pod wpływem gorąca do swojego pierwotnego kształtu i odłazi jak się ją naciągnie, teraz bym to zrobił bez zdejmowania, skalpelem przycinasz wszystko i jest ok

  5. #15
    ecco's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    a jakiej foli użyłeś ?
    Edit: ok znalazlem twoj temat i widzialem fotki to teraz inne pytanie czy miales juz styczność z klejeniem takiej folii ? czy ktoś cie poinstruował co trzeba zrobić żeby folia sie trzymała i nie odkształcała ?

    Warunek 1:
    Bardzo dobrze odtłuścić klejoną powierzchnie.
    Warunek 2
    Po wyklejeniu ten rodzaj foli aplikuje sie temperaturą i tu jest najtrudniejszy myk ponieważ plastik bardzo szybko przyjmuje ciepło i można łatwo przegrać folie. Ale właśnie o to chodzi w tym rodzaju foli jest to folia do średnich i głębokich przetłoczeń i taka folia musi dostać wyższą temperaturę po wyklejeniu żeby się utrwaliła.
    Jak wcześniej już wspominałem wyklejałem tego typu folie bardzo bardzo dużo i owszem były przypadki ze folia w niektórych miejscach się odklejała ale ( folia była na karoserii samochodów poddana na czynniki atmosferyczne i ubytkami były elementy które zostały słabo dogrzane a do tego okres po jakim się odklejały poszczególne kawałki folii były okresem powyżej 2 lat czyli już po gwarancji producenta folii.
    Ostatnio edytowany przez ecco - 01-06-11 o 22:55

  6. #16
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jak zostawiam auto na słoncu i w środku robi się blisko 50 stopni to potrafi gdzieś wstać, dlatego dobre firmy które kleją auta wstawiają je po wyklejeniu do specjalnej komory i są one wygrzewane kilka godzin, po takim zabiegu folia traci "pamięć" pierwotnego kształtu. Generalnie domowym sposobem przy użyciu np suszarki im mniej naciągnięć tym lepiej.

    Dinocu 3M nigdy nie udało mi się przegrzać, była rozgrzana nieraz tak, że nie mogłem jej dotknąć palcami po ostygnięciu wystarczyła niewielka temperatura i wracała do pierwotnej postaci.

  7. #17

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    ecco wiesz co, za robote powiedzieli mi że biorą 80zł/h. ale podpytałem o kilka przydatnych rzeczy, po przyklejeniu dobrze byłoby żęby prysnąć te elementy laminatem, podobno nie zciera sie ani nie odchodzi, co do foli no to mówili ze dobra folia 3m 3d to koszt 50-60zł/m2. a co do tej pomocy, mam rozumieć zę moglibyśmy sie jakoś umówić i pomógłbyś mi to zrobić??<ikle w ogóle czasu moze zająć taki zabieg, wliczając wszystkie czarne plastiki na fotelach, raczki do regulacji i klamka do odchylania fotela>?

  8. #18
    ecco's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    o matko bosko nie mam pojęcia ale cały dzień na pewno zejdzie najlepiej jakbyś już miał zdemontowane elementy do wyklejania a jeśli chodzi o laminat to stosuje się go raczej do wydruków solwentowych żeby nie wyblakły itp. a jeśli chodzi o karbon to nie polecam bo straci cały efekt tym bardziej laminacja nie ma nic do odchodzenia folii.

  9. #19

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Eclipse
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jak dla mnie jest ok. Ja bym w to wchodził, podoba mi się

  10. #20
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Podepn? si? pod temat, ?eby nie zak?ada? nowego.

    Pacjent A3 8P 3D

    Chc? obklei? listwy boczk?w (prz?d i ty?) na wz?r szczotkowanego aluminium z S-Line. Mam ju? oryginaln? ramk? ga?ki bieg?w i chc?, ?eby listwy by?y jak najbardziej zbli?one (oryginalne srebrne listwy do 3D s? nieosi?galne na rynku wt?rnym). Teraz pytania:

    Czy ?eby zdj?? listwy do obklejenia trzeba zdejmowa? ca?y boczek i odczepia? je od ?rodka, czy z zatrzaskami listew mo?na sobie poradzi? od zewn?trz?

    Czy folia 3M DINOC jest wizualnie taka sama jak oryginalne elementy z aluminium?
    Chodzi o foli? tak? jak tutaj:
    http://allegro.pl/folia-3m-dinoc-alu...930982141.html
    http://www.gjkstyling.pl/product.php?id_product=26

    Z g?ry dzi?ki za pomoc!

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •