Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Jaki Gaz wybrać, gdzie tankować.?

  1. #1
    kucyk_wkz's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Jaki Gaz wybrać, gdzie tankować.?

    Witam dziś po wizycie u mojego sprawdzonego gazownika, postanowiłem się podzieli z wami z wiedzą na temat stacji i jakości paliw na poniektórych stacjach.

    Na początku chciał bym powiedzieć parę słów o prywatnych stacjach gazowych na których to zdecydowanie odradzam tankowanie, takie to stacje mają zazwyczaj zły stan pomp gazowych i słaba jakość gazu co możemy zauważyć np. po przez osadzenie się 3 milimetrowej substancji smolistej na ściankach parownika. Przyczynia sie to do złego funkcjonowania całego układu gazowego, a wymiana fi;tra potrzebna jest po około 4000 km.

    Zdecydowanie mogę odradzić tankowanie na stacjach LUK czy BP czy inne niewymienione niżej stacje. Przy których wymiana filtrów musi nastąpić ok po 15000km .

    Stacje które mogę polecić i dać własne uznanie jakości to przede wszystkim Shell i Statoil oraz Orlen !

    Moim zdaniem sprawa jest prosta lepiej dołożyć 5 groszy do interesu i przejechać na filtrach 20000 km jak tankować taniej i jeździć 15000km. Nie mówiąc o jakości i satysfakcji z jazdy!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 16-05-18 o 18:33

  2. #2
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    to teraz trzeba przeliczyć ile pln-ów wyjdze nam drożej tankując na lepszych stacjach i nie zmieniajac filtra niz na gorszych i co jakiś czas wymienic filtr za 5zł
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #3
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A ja sugeruje by i tak wymieniać filtry co 10 tys km bo to i tak są groszowe sprawy-kpl filtrów to około 20zł..... sam tankuje gaz shellowski na 1-2-3 statoil,czasami na shellu.W małych stacjach prywatnych nigdy.

  4. #4
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kucyk_wkz Pokaż post
    Na początku chciał bym powiedzieć parę słów o prywatnych stacjach gazowych
    Mój kolega ma takową stację, sam też tam tankuje i nigdy żadnych problemów nie było, także to nie jest reguła

  5. #5
    kucyk_wkz's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Filtr w normalnej instalacji gazowej kosztuje średnio 60zł w górę. Główną rolę odgrywa stan pomp gazowych które puszczają dodatkowe składniki i są później wyłapywane przez fltr cząsteczkowy zaraz przed wtryskami gazowymi.

    Nie wiem jak uważacie ale jakość Gazu czy paliw na renomowanych stacjach jest zdecydowanie zauważalna, za przykład podam: mając butle 50L gdzie wchodzi mi ok 42l tankując na prywatnej stacji w Radomiu pan zatankował mi 57l gazu !!!! po czym pokazałem panu moją pojemność butli i z uśmiechem na twarzy zapłaciłem za 50L a i tak auto przejechało na tym paliwie ok 50 km mniej jak normalnie.

  6. #6
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kucyk_wkz Pokaż post
    Filtr w normalnej instalacji gazowej kosztuje średnio 60zł w górę.
    A jaka to jest normalna instalacja gazowa? Dobry prosty filtr czaja FL-3 z podwójną fazą filtrowania kosztuje 18zł,wkład filtra fazy ciekłej to około 6zł.Po 60zł to są filtry puszkowe które sa stosowane przy lepszych gratach całej instalacji.Chyba że jeździsz wymieniać do gazownika to on owszem za byle filterek z bibuły policzy 50zł.Takie rzeczy kupuje sie i wymienia samemu.

  7. #7
    czapka0's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    kucyk_wkz powiedz mi co ma stan pompy do jakości gazu bo nie rozumie??? pompa ma przetłaczać gaz do samochodu pod odpowiednim ciśnieniem i tyle.
    A nieraz sami tankujecie sobie syf do samochodów na własne życzenie np.nie tankuje sie nigdy samochodu po dostawie gazu najlepiej odczekać z 30 min aż cały syf osiądzie na dnie zbiorników i dopiero tankować nie wspomnę ze jak sa beczki już puste to ze tez sam syf leci ale klient tego nie wie.A jak chodzi o zatankowanie więcej litrów niż masz w butli to się zdarza jak przepływomierz będzie strzelony w dystrybutorze wtedy przekłamuje dosyć sporo .I zapewniam cie ze na 99% stacjach dystrybutory przekłamują na korzyść stacji ale sa dopuszczalne normy tdt i robią to zgodnie z przepisami
    O golnie z jakością gazu to jest loteria pracowałem w hurtowni paliw i powiem tak ze nieraz dostarczaliśmy gaz na stacje te markowe na których płaciło się 20 gr więcej niż na tej małej a gaz był ten sam .A jak chodzi gdzie najlepiej tankować to na dużych stacjach ale nie dlatego ze maja jakościowo gaz lepszy tylko dlatego ze w razie czego łatwiej odszkodowanie dostać Ja w Krakowie tankuje na orlenie lub dobry gaz. Stacje sprawdzone i wymieniam filtr co 10000 km i jest czyściutki.
    Ostatnio edytowany przez czapka0 - 15-06-11 o 02:05

  8. #8
    kucyk_wkz's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    pompy mają uszczelki, który wymagają serwisu zaniedbane puszczają syf mn. smar, do naszej butli

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    AUDI A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A ja tankowałem na Shellu bardzo długo aż w końcu samochód przestał jeździć na gazie. Gazownicy wymieniali różne rzeczy, a na koniec okazało się, że gaz zniszczył filtr. Dodam, że był on wymieniany regularnie, bo instalacja była na gwarancji. Teraz tankuję na małej stacji, którą wszyscy polecają i wszystko jest ok. Dodam, że na stacji Tesco (czego się nie spodziewałem) jest dobry gaz, a poza tym często są tam kontrole. W każdym mieście stacja z tą samą nazwą może mieć inny gaz i wtedy nie można powiedzieć, że np. Shell jest ok, a Lukoil nie. A jak już tak piszemy o tym tankowaniu, to we Włoszech jak tankowałem rok temu (po przeliczeniu 2.80 zł za litr) to samochód ponad litr mniej palił. A w Czechach jak mi koleś wbił 51 litrów gazu do butli 53-litrowej, gdzie nie była pusta i wchodzi zwykle 40 litrów, to fajnie długo się jechało bez tankowania, ale moc z biednego 1.6 znikła.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •