Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Szkoda parkingowa - naprawa z AC.

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny Szkoda parkingowa - naprawa z AC.

    Niestety zakładam wątek w tym dziale. Szkoda parkingowa, brak sprawcy:







    Jakie są procedury? Rozumiem, że po prostu dzwonię do swojego ubezpieczyciela, a on wyśle do mnie rzeczoznawcę? Na ile może, mniej więcej, zostać wyceniona szkoda?

  2. #2
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Dokładnie tak jak piszesz, dzwonisz do ubezpieczyciela, przyjmują zgłoszenie i umawiają rzeczoznawcę. Dla mnie wstępny koszt to kilkaset złotych. Odezwij się na gadu, widzę że jesteś z 3miasta, mogę pomóc z ogarnięciem tematu i zapewniam, że będziesz zadowolony.

  3. #3
    Nato's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    45/11/8
    Auto
    Passat CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie szkoda ci zniżki ?
    Jeżeli an właściciela jest kilka aut to wszystkie lecą, a to tylko 1 element do malowania.

  4. #4
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Nie znam się na tym, ale trzeba jakoś jeszcze ten błotnik wyciągnąć i, o zgrozo, zaszpachlować?

  5. #5
    gsq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ja jakies 2 lata temu mialem podobny przypadek, bylem wtedy ubezpieczony w PZM, na "telefon" - bez przyjazdu rzeczoznawcy dostałem 800 zł. Ale tak jak pisze kolega Nato stracilem znizki, i mimo ze 800 zł to duzo, to potem i tak stracisz to przy wykupie kolejnej polisy.
    To był moj drugi rok ubezpieczenia, w pierwszym "zdobyłem" 10% znizki, w drugim, gdyby nie ta szkoda mialbym kolejne 10%, czyli w sumie 20%, a tak - przez szkode - nowego 10% nie zdobylem, a stare 10% z poprzedniego roku przepadlo, czyli po 2 latach wyszedlem na 0 %.
    W miedzy czasie w PZM sie pozmienialo, ze nawet gdy jest wspolwlasciciel pojazdu majacy ponizej 25 lat placi sie zwyzki, i tak skladka OC + AC z 2200 zł podskoczyla na 4700 zł :/ (uwzgledniajac znizki 60% ojca na OC) dlatego przeszedlem na directowe ubezpieczalnie. Skladki znacznie nizsze, ale nie wiem jak z wyplatami odszkodowan. Jeszcze, na szczescie, nie musialem korzystac. AC glownie wykupuje z powodu kradziezy, i ew. mojej jakies wiekszej szkody.
    Czasem warto skorzystac, czasem nie. Wybor nalezy do Ciebie
    PZM musze pochwalic za baardzo szybkie i konkretnie zalatwienie sprawy. Ale takiej duzej skladki bym w zyciu nie zaplacil za auto o wartosci ok 20k PLN.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •