Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: błąd klimatronika 49.1

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzymin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny błąd klimatronika 49.1

    Nie działa mi klima tzn. zapala się śnieżynka ale wentylatory stoją .Na klimatroniku na kanale 1c wyświetla mi błąd 49.1. Na kanale 49 pokazuje -60. Podłaczyłem do vaga i w klimie pokazało błąd 01582"Sygnał temperatury chłodziwa". Domyślam się że to czujnik temperatury płynu. Miał ktoś taki przypadek? Szukałem na forum ale nie udało mi się nic konkretnego na temat tego błędu nie znalazłem.
    EDIT: Czujnik temperatury wymieniony i nadal nie działa
    Ostatnio edytowany przez ochal - 08-06-11 o 20:38

  2. #2
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    ulala widzę że kiedyś był podobny problem

    vg VAG to błąd 01582 - sygnał temperatury chłodziwa (Signal for Coolant Temperature)

    czy ktoś wie gdzie się to znajduje? może ktoś może podesłać jakieś zdjęcie lub schemat?

  3. #3
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny


    czujnik g83/reszta na forum

  4. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    komander (07-11-15)

  5. #4

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam, mam dokładnie ten sam problem i już skończyły mi się pomysły . Klima świeżo nabita, ciśnienie ok. Sprężarka klimy nie załącza się. Brak napięcia na sprzęgle sprężarki (2-pinowa złączka). Po podaniu napięcia na krótko sprężarka załącza się i chłodzi bardzo dobrze.
    Śnieżynka na panelu klimatronika zapala się, obroty na chwilę przysiadają i nic. W klimatroniku na kanale 1c błąd 49.1, na kanale 49c (temperatura cieczy chłodzącej) -60st.
    Na vagu sterownik klimy podobnie, wywala błąd "Sygnał czujnika temperatury cieczy chłodzącej przerwa lub zwarcie do plusa".
    Podejrzewałem podwójny czujnik temp. płynu chłodzącego G2/G62 (ten 4-pinowy na wężu przy silniku) ale sprawdziłem vagiem temp. silnika jest ok (G62), zegary też wskazują ok (G2). Przemierzyłem dodatkowo rezytancję tych dwóch termistorów w czujniku: G2 pin 1-2 i G62 pin 3-4 i wyniki były ok. Także czujnik temp działa.
    I teraz moje pytanie skąd sterownik klimy bierze info o temp. płynu chłodzącego. Czy z G2 czy z G62, czy może komunikuje się jakoś ze sterownikiem zegarów lub silnika. A jeśli tak to na jakich przewodach? Może ktoś przerabiał już ten temat?

  6. #5

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam. Czy ktos juz rozwiazał podobny problem jak autor postu?? Prosił bym o odp bo klima nabita i sie nie włącza. bład na klimatroniku 49.1 oraz bład 01582.

  7. #6

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam! Problem rozwiazałem wiec podziele sie rozwiazaniem które u mnie poskutkowało. Dedykuje to ludziom którzy stracili setki zł na ,,magików'' ,,wspaniałych elektryków'' oraz serwisy klimatyzacji które tylko umieja nabic klime i papa. Do powyzszych problemów z postu wyżej doszło jeszcze ze nie właczały sie wentylatory przy wysokiej temp wody w chłodnicy. Ugotowało mi wode w chłodnicy ze jak odkreciłem korek to wywaliło połowe wody. Posprawdzałem wszystkie czujniki temp wody w termostacie i w chłodnicy i jest ok. startuja wentylatory na krótko. I tutaj oto prozaiczna przyczyna wszystkiego: postanowiłem sprawdzic bezpieczniki w skrzyneczce na akumulatorze bo doczytałem ze tam sa od wentylatorów równiez. Wszystkie wygladały z wiezchu ok(3 tam sa). Pierwszy z nich (odpowiadajacy za wentylator) rozsypał mi sie w palcach. Nożżżż kurrrrr.... trzech ,,fahofcóf" ogladało i nikt tego nie sprawdził takiej oczywistej przyczyny(ja z reszta też ) Po włozeniu nowego bezpiecznika klima od razu ruszyła. Chłodzi pieknie, błędów brak. wody nie gotuje bo sie chłodnica włacza jak przystało w korkach. Pozdro.

  8. #7

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak klima się nie załącza to pierwsze co do sprawdzenia ten bezpiecznik. Częsty problem tego modelu, a jeśli często się pali to wiedz, że coś się dzieje i trzeba dokładniej się przyjrzeć wentylatorom, kompresorowi itp.
    U siebie potrafiłem zmienić 2x w sezonie i potem zatarł się kompresor. Po regeneracji nie spalił się jeszcze ani razu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •