Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: cobra 19 + antena ale jaka????

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny cobra 19 + antena ale jaka????

    znalazlem 2 tematy o CB i bylo cos o cobra19 ale mam pytanie z innej beczki!

    czy cobra 19 wejdzie w mala poleczke po lewej stronie kierownicy?
    nie potrzebuje radia non-stop i kupuje to bo cena mnie pasuje, ale chce miec krotka antene, dlugosci anteny radiowej lub ciut dluzszej, co polecacie? jakies linki? czy to dobry wybor z cobra?


    http://www.allegro.pl/item230513615_...2_gratisy.html


    co o tym sadzicie?

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    chru?cik, kto? m?dry mi kiedy? powiedzia?: "Nie kupuj kr?tkiej anteny bo i tak zaraz b?dziesz kupowa? d?ug?". Cobra to dobre radyjko, ale nie ma ASC. Wydaje mi si?, ?e przy kr?tkiej antenie b?dzie du?o szum?w zbiera?, przez co b?dziesz musia? czu?o?? zmniejszy? -> zmaleje zasi?g.
    Ja na Twoim miejscu kupi? bym co? ok 100 cm, np. HUSTLER IC100. M?j s?siad ma w?a?nie t? anten? + Cobra i jest zadowolony (on jest te? zreszt? autorem w/w cytatu ).

    Jak koniecznie chcesz mie? kr?tsz? anten?, to lepiej zainwestowa? w lepsze radio, kt?re lepiej obetnie szumy.

    Co do wielko?ci: WYMIARY
    szeroko??: 114mm wysoko??: 45mm g??boko??: 178mm . Zmierz wn?k? i b?dziesz wiedzia? czy wejdzie.

    [ Dodano: Czw 30 Sie, 2007 23:28 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez chru?cik
    http://www.allegro.pl/ite..._2_gratisy.html


    co o tym sadzicie?
    O jej, korzysta?em z tej antenki - jedna wielka pora?ka... Jako tako zbiera?em, ale mnie prawie nikt nie s?ysza?... (w sumie radyjko te? bez polotu, ale antena lipa) Do tego podstawa p?k?a od spodu i nawet nalepk? na lakierze ci??o.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    kurcze to juz nie wiem! chce kupic u tego goscia bo jest na miejscu i to troche taki znajomy, ale wole sie kogos obiektywnego spytac! chce krotka antene bo czasem latam w jedna strone samolotem a wracam samochodem i moglbym antenke taka do walizki schowac

  4. #4
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    chruścik, to nie wiem.. Moje zdanie już znasz. Może ktoś inny coś dorzuci od siebie. Tylko błagam nie bierz tej antenki bo to jest lipa straszna, ma 1.5 dB wzmocnienia... To bardzo mało...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  5. #5
    nixu's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    LEoN!
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Antena moze byc krotka, ja mam President florida ~44 cm i do tego UNIDENA 510.. idealny zestaw a COBRE to mozna wywalic do kosza, takiego gowna bo radiem tego nazwac nie mozna nie kupuj, po jazdach z tym radiem stwierdzam ze nadaje sie do kosza tylko i wylacznie!

  6. #6
    batchko's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kuj-pom
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Nie kupuj Cobry bo nie warto jak juz to tylko Uniden 510 lub 520 ja mam 520 do tego antena Florida i jest super antena malutka ok 40-50 cm polecam

  7. #7
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius
    Nie kupuj krótkiej anteny bo i tak zaraz będziesz kupował długą
    Kolega napisał ,że chce mieć krótką Mam nadzieję ,że rozumie wszystkie z tym związane konsekwencje. Zasięg CB najbardziej zależy od długości bata i to jest fakt ,ale chruścikowi, wcale może nie zależeć na odległości.

    Ja i Piterd mamy zestaw Johny II (z ASC) + antenka Triflex:



    Pasuje idealnie w miejsce orginalnej antenki i z zewnątrz nie widać ,że możesz mieć CB. U mnie zasięg to max 10km średnio 6-7km. Spokojnie wystarcza mi to do spytania się o drogę itp. Piterd dodatkowo ma dopałkę więc na zasięg w ogóle nie narzeka Minusem jest cena bo za tyle można mieć antenkę z dużo większym zasięgiem.
    Więc jeśli komuś zależy na niewidoczności kosztem zasięgu polecam.

  8. #8
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    MiG25, chruścik też napisał, że często lata samolotem i chce ją wkładać w bagaż więc te rozwiązanie odpada.
    Fakt też bym polecił coś Presidenta (Georgia, Florida), ale one tak samo lub drożej kosztują nawet od tych długich batów, więc o nich nie wspomniałem. Ale może warto zainwestować? Te tanie krótkie to straszne siano...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  9. #9
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja mam floride a dokladnie takie zestaw :
    http://allegro.pl/item229860246_cb_r...t_florida.html
    I jestem mega zadowolony - sciagam ok 10km w trasie wiec spokojnie wystarczy
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  10. #10
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    larius, ale ta antena wygląda jak zwykła do radia i ja jej nigdy nie odkręcam. Oczywiści można od niej odkręcić tak jak od radiowej bat ,ale to razcej tylko na myjnie itp.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •