Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 39

Temat: Sprężarka klimatyzacji w 8P i tylko wyłącznie 8P !!

  1. #1
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Cool Sprężarka klimatyzacji w 8P i tylko wyłącznie 8P !!

    uzupełnienie informacji dot. sprężarki klimy: nowe auta grupy VAG (8P, Golfy V, Passki B5 itd.) nie mają już elektrozaworu wyłączającego sprężarkę, ona działa cały czas niezależnie od ustawienia trybu ECON.

    ponoć dzieje się tak, żeby nagle w istotnym momencie jazdy nie zatracić mocy silnika (np.podczas wyprzedzania) - wszystko dla bezpieczeństwa;

    dlatego trzeba regularnie sprawdzać stan sprzętowy
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 15:27 Powód: przeniesienie postow

  2. #2
    BlazejA3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    uzupełnienie informacji dot. sprężarki klimy: nowe auta grupy VAG (8P, Golfy V, Passki B5 itd.) nie mają już elektrozaworu wyłączającego sprężarkę, ona działa cały czas niezależnie od ustawienia trybu ECON.
    Witaj, sorry za OT, niewiem czy dobrze rozumiem... mam a3 8P jezdze zazwyczaj na ECON, jak jest potrzeba to wlaczam "*" mam rozumiec ze bez znaczenia na ktorym ustawieniu jezdze , auto pali tyle samo bo kompresor dziala caly czas?? dopiero jak wylacze nawiew sprezarka sie wylacza i spada spalanie??
    Prowadze -jestem trzezwy !!

  3. #3
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BlazejA3 Pokaż post
    Witaj, sorry za OT, niewiem czy dobrze rozumiem... mam a3 8P jezdze zazwyczaj na ECON, jak jest potrzeba to wlaczam "*" mam rozumiec ze bez znaczenia na ktorym ustawieniu jezdze , auto pali tyle samo bo kompresor dziala caly czas?? dopiero jak wylacze nawiew sprezarka sie wylacza i spada spalanie??
    tak, ja generalnie zauważyłem od początku jak mam 8P że obojętne czy lato czy zima to spalanie mam praktycznie identyczne; różnica wynika tylko z rodzaju trasy a nie tego czy używałem klimy czy nie; i samo włączenie klimy nigdy nie powodowało dławienia się auta...
    ZTC mi powiedziano - kompresor działa cały czas; prawdopodobnie wyłącza się właśnie dopiero jak wyłączysz nawiew całkowicie (ale wtedy od razu jak pewnie zauważyłeś zaczyna być duszno w aucie)
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  4. #4
    BlazejA3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    no wlasnie. czyli dobrze kombinowalem.. kurcze, troche to glupio wymyslili w takim razie... "econ" w takiej sytuacji wcale nie jest ekonomiczny
    jednym slowem nie warto zalowac klimy i tak ciagnie paliwo , poza tym w kazdym samochodzie mialem tak na econ smigal ladnie a na wlaczonej klimie troche zwalnial.. bylo to zauwazalne.
    Prowadze -jestem trzezwy !!

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    nie nie, nie zamierzam jej sprzedawać szukam drugiej, w sensie że kolejnej, a ta zostanie w rodzinie //zgodnie z sygnaturką

    uzupełnienie informacji dot. sprężarki klimy: nowe auta grupy VAG (8P, Golfy V, Passki B5 itd.) nie mają już elektrozaworu wyłączającego sprężarkę, ona działa cały czas niezależnie od ustawienia trybu ECON.

    ponoć dzieje się tak, żeby nagle w istotnym momencie jazdy nie zatracić mocy silnika (np.podczas wyprzedzania) - wszystko dla bezpieczeństwa;

    dlatego trzeba regularnie sprawdzać stan sprzętowy


    wczoraj dokladnie dowiadywalem sie o te sprezarki w 8P i innych
    faktycznie dziala ona caly czas, dlatego niebezpieczny jest brak czynnika w ukladzie,bo jest ona smarowana, czesto auta powypadkowe, ktore mialy rozwalona chlodnice itd zaraz maja padnieta sprezarke..
    ale dawniej sprezarka chodzila caly czas na maxa, teraz "daje" tyle ile jej potrzeba, zaleznie od obrotow/predkosci/ tego jak wydajnie musi chlodzic itd.
    natomiast w trybie econo kreci sie ona calkowicie bez oporow, nie jest w zadne sposob obciazona, dlatego tryb econo jednak duzo daje, bo sama prezarka "chodzi" caly czas ale bez oporow toczenia czy jak to sie nazywa...
    teraz nawet w przypadku jak wlaczymy klime a na zewnatrz jest powiedzmy 24st anie 35 i nie potrzebuje ona dlugo chodzic na maxa to juz mamy "oszczednosc" sama sobie dozuje "sile ciagu"
    dawniej sterowal klimatronik tylko "dozowaniem" i utrzymywaniem odpowiedniej temperatury, teraz reguluje jeszcze "potrzebe" obciazenia auta.
    troche zagmatwalem, ale mysle ze zrozumiecie o co chodzi.
    Ostatnio edytowany przez Miro - 05-11-09 o 08:13
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #6
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    chyba moje auto jest dziwne, bo ja nie dość ze widzę różnicę w spalaniu, to gdy jadę z 3-ma osobami z klimą auto gorzej przyśpiesza niż bez niej czyli w trybie econ

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    wlasnie nie jest dziwne, wszystko dziala prawidlowo.
    stad wzial sie moj post i wyjasnienie ze jest roznica miedzy uzywaniem a nieuzywaniem.
    tak jak napisalem, w trybie econo ona sie kreci bez oporow, tak samo jesli caly uklad klimatronika jest zupelnie wylaczony (na wyswielaczu sie nic nie swieci)

    ale jesli uzywamy klimatyzacji przykladowo na 18st , na zewnatrz mamy 30st to po 20minutach jazdy sprezarka obciaza sie przykladowo tylko na 60% , w przypadku jesli na zewnatrz jest tylko 24st to po tym samym czasie i na tej samej trasie obciaza sie juz tylko na 40%
    a w starych autach (8l itp) ona caly czas chodzi na 100% (oczywiscie jesli pozwoli sie zalaczyc)
    zrozumiale wiec ze jak masz 3os to juz jest obciazenie a jak wlaczysz klime i musi schlodzic to dodatkowe obciazenie, ktore jednak po jakims czsie jesli klima wydala i jest w stanie schlodzic sie zmniejsza...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Witam mój problem jest następujący:
    Jadąc trasą zauważyłem że zgasły mi zegary i wyświetlacze FIS, godzina, przebieg, tak jak bym wyłączył stacyjkę, migacze też nie chodziły, ale samochód jechał dalej jakby nigdy nic. Zjechałem na stację i załączyłem ECON, wszystko wróciło do normy, następnie wyłączyłem ECON i znowu zegary padły, oczywiście silnik chodził dalej. Wracałem do domu już na ECON i wszystko było OK. Podjechałem do domu wyłączyłem ECON zegary znowu zgasły ale klima już nie chłodzi. Pamiętam że sprężarka jest u mnie po przejściach (tzn nie było połączenia pomiędzy rolką a wałem sprężarki więc jakoś to zaspawali że przez 1,5 roku chodziło ok, ale zauważyłem jeszcze że ta złączka która wchodzi do sprężarki była przymocowana albo na silikonie albo na rozpuszczanym plastiku, i po prostu się to rozpłynęło. Widać na dolnej rurze z chłodnicy jak jest kropla tego rozpuszczonego kleju. Wentylatory chodzą oba natomiast nie tak szybko i głośno jak za czasów gdy klima chłodziła. Oczywiście wiem że na początku trzeba się zająć tą prowizorycznie zamontowaną złączką(kostką) ale dlaczego gasła stacyjka?

  9. #9
    yogii0's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    czy ktos z posiadaczy 8P wymieniał łozysko koła pasowego sprezarki klimatyzacji? szumiec zaczelo jednak chcialem dopytac czy trzeba demontowac sprezarke i czy jest to wykonalne.

  10. #10
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    musisz sprawdzic jaka masz sprezarke ( firma )

    do sprezarek DENSO istnieja kola pasowe ( ok 800zl ASO ) , kilka rodzajow , przyklad :



    przy SANDEN nie ma, przynajmniej w "oryginale" , musialbys szukac po katalogach producenta, podobnie jak z wymiana zaworu sprezarki

    na ebay sa takie zestawiki :




    Do sprezarek ZEXEL jest zastaw naprawczy kola pasowego

    po VIN nie zawsze wyjdzie jaka masz sprezarke, mogly byc montowane rownolegle rozne, mogla wczesniej byc wymieniona itd.
    trzeba zobaczyc fizycznie tabliczke z numerem

    - na pewno takie kolo mozna dostac u handlujacych sprezarkami
    tylko trzeba przeliczyc czy to sie oplaca
    czasem lepiej kupic z pewnego zrodla, wyciagnieta z auta z "olejem" za 400zl
    a swoja sprzedac handlarzowi do "auta na sprzedaz" za 250

    - sa firmy ktore zajmuja sie regeneracja kol pasowych w sprezarkach,ale za darmoche tez tego nie zrobia
    w przypadku dostepnosci i cen calych sprezarek do VAG jest to raczej malo oplacalne
    chyba ze ktos sobie sam rozbierze i zrobi

    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •