Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: jak ustawić światła?

  1. #1
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny jak ustawić światła?

    Jak sie ustawia, reguluje światła? Słyszałem, że staje się przed ścianą i jakoś się to ustawia? Czym się ustawia te światła? Jak to ustawić, żeby nie oślepiać innych? Autko jest z 1997 roku.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-10-15 o 18:33
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Her
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    witam, przy kierownicy po lewej stronie masz wlacznik swiatel ktore wlaczasz codziennie a pod nim masz dwa pokretelka jedno od natezenia oswietlenia a drugie jest od regulacji swiatel

  3. #3
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matrix2006
    dwa pokretelka jedno od natezenia oswietlenia a drugie jest od regulacji swiatel
    Nie kazdy ma 2 pokrętełka ja mam np. jedno, i to mniej ważne - czyli od regulacji natezenia oswietlenia w aucie.
    Nie mam silniczkow przy lampach, dlatego brak regulacji
    Jesli tak jak ja masz tylko jedno pokretlo to swiatla ustawiasz przy reflektorach, tam musi byc regulacja!!
    A3 2.0TDi 16V + / 40% z 1L CLUB!

  4. #4
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Mam 2 pokrętła, jedno od regulacji podświetlenia w aucie i drugie to korektor świateł. Zazwyczaj jeżdże sam więc światła mam ustawione w pozycji 0. Jechałem ostatnio Astrą od ojca on też ma ustawione na 0 i miałem wrażenie jakby światla mijania niżej w Astrze świeciły. U nas w Audi światła ustawia się tym pokrętłem wewnątrz auta czy trzeba jeszcze pod maską przy światach coś regulować?
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  5. #5
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Można ustawić też pod maską ale to powinni Ci w serwisie ustawić albo na przeglądzie wg przyżądu. Dostęp jest łatwy, od góry, klucz chyba imbusowy. Możesz zrobić sam. Ustaw optymalnie a potem tylko w razie potrzeby ustawiaj pokrętłem wewnątrz.
    Srebrny pocisk ...



  6. #6
    martin's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ta regulacja przy wlaczniku to tylko do wysokosci swiatel, a pod maska jedna ze srob jest do wysokosci czyli w pionie a druga do regulacji w poziomie. jedz najlepiej na stacje diagnostyczna gdzie robia przeglady i ci sprawdza a w razie potrzeby wyreguluja, mi krzykneli 10zl za to i juz mi nie wala dlugimi na drogach ze ich oslepiam

  7. #7
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez martin
    ta regulacja przy wlaczniku to tylko do wysokosci swiatel, a pod maska jedna ze srob jest do wysokosci czyli w pionie a druga do regulacji w poziomie. jedz najlepiej na stacje diagnostyczna gdzie robia przeglady i ci sprawdza a w razie potrzeby wyreguluja, mi krzykneli 10zl za to i juz mi nie wala dlugimi na drogach ze ich oslepiam
    Dokladnie! Jak ustawiac swiatla to tylko przy pomocy urzadzenienia do tego przeznaczonego. Maja je wszystkie stacje diagnostyczne i autoryzowane serwisy. Zdarza sie tez, ze u dobrych mechesow takie cosik sie znajdzie.

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Matrixs88
    Jak sie ustawia, reguluje światła? Słyszałem, że staje się przed ścianą i jakoś się to ustawia? Czym się ustawia te światła? Jak to ustawić, żeby nie oślepiać innych? Autko jest z 1997 roku.
    Poradze Ci udanie sie do stacji diagnostycznej. Bez oprzyrzadowania nigdy nie ustawisz swiatel prawidlowo. Na specjalnym przyrzadzie ustawia sie strumien swiatla w pionie oraz jego odchylenie w plaszczyznie poziomej. Ponadto z pozoru błache sprawy jak cisnienie w ogumieniu czy uksztaltowanie podloza odgrywaja tu istotna role
    Takze nie jest to na tyle proste, ze wlaczysz swiatla w garazu, pokrecisz i po sprawie..

    To 'pokretlo' przy kierownicy sluzy jedynie do regulacji snopa swiatla w zaleznosci od obciazenia samochodu.


  9. #9
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Jutro udam się do stacji diagnostycznej na regulacje świateł. Serdeczne dzięki
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  10. #10

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    racibórz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie mam problem, bo bylem ostatnio na przedgladzie i mam lewa strone za nisko. problem w tym ze ta srube mam wyłamana i nie potrafie jej podniesc ;/ nie wiecie gdzie bym mogl taka znalezc??
    pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •