Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 54

Temat: szarpanie podczas jazdy bez gazu

  1. #31

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3 ASZ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny problem z uruchomieinem i jazdą - auto gaśnie, obroty falują

    Witam! Moje problemy z ASZ zaczęły się niedawno. Auto, mimo, że wcześniej jeździło bez żadnych zarzutów nagle zaczęło się psuć w kawałkach.
    1. Wysiadł mi akumulator, więc go wymieniłem na nowy;
    2. Zaczał mi przeciekać zbiornik paliwa, więc ze względu na problemy ze znalezieniem nowego mechanik zakleił mi go.
    3. Wymieniłem olej w silniku.

    Piszę o tym, żeby był pełny obraz sytuacji. Po wymianie akumulatora auto zaczęło ruszać na dotyk, bez najmniejszych problemów z rozrusznikiem itp. Kiedy już udało mi się załatać zbiornik, pomyślałem, że to koniec moich problemów z autem, ale skąd. Dziś rano sprawdzałem tak przez przypadek poziom oleju w silniku i wydał mi się nieco za wysoki ( mechanik dostał bańkę 5l oleju i prawdopodobnie wlał cały). Wieczorem, jak chciałem ruszyć, auto poszło bez większych problemów. Po przejechaniu 2 km zatrzymałem się i wyłączyłem silnik. Gdy po chwili chciałem jechać dalej auto nie chciało się uruchomić. Dodam, że ze względu na problemy z bakiem jestem teraz na rezerwie, ale jeszcze sporo paliwa zostało w baku ( komputer wskazuje jescze 80km do zrobienia). Niemniej jednak gdy już udało mi się ruszyć, to po kilku metrach zgasł ponownie ( tak jakby nie miał paliwa...) Potem znów udało mi sie przejechać kilka km, ale obroty falowały i przy jeździe na niskich obrotach (poniżej 2k) auto nie miało mocy i kilka razy mi zgasło....

    Po tym przydługim opisie pytania:
    1. Czy zbyt wysoki poziom oleju może być tego przyczyną?
    2. Czy przyczyną może być cofanie się paliwa przy rezerwie, jak to ma czasem miejsce przy agn?
    3. Macie jakieś inne teorie pomysły?
    4. Czy jazda przy nieco zbyt wysokim poziomie oleju jest szkodliwa dla silnika?
    5. Jak myślicie, jak uzupełnie paliwo z kanistra, to problem się rozwiąże?
    6. Czy może ty być brak paliwa, a czujnik się uszkodził w trakcie klejenia?
    Nie chcę zbyt wiele razy próbować ruszyć, bo boję się że spalę rozrusznik...

    Powiem szczerze, że w moim przypadku sprawdziły się przysłowia o nieszczęściach chodzących nawet nie parami ale stadami, (dość powiedzieć, że niedawno wymieniałem też szybę bo kamyk mi rozwalił przednią)

  2. #32
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez misztal11 Pokaż post
    Witam! Moje problemy z ASZ zaczęły się niedawno. Auto, mimo, że wcześniej jeździło bez żadnych zarzutów nagle zaczęło się psuć w kawałkach.
    1. Wysiadł mi akumulator, więc go wymieniłem na nowy;
    2. Zaczał mi przeciekać zbiornik paliwa, więc ze względu na problemy ze znalezieniem nowego mechanik zakleił mi go.
    3. Wymieniłem olej w silniku.

    Piszę o tym, żeby był pełny obraz sytuacji. Po wymianie akumulatora auto zaczęło ruszać na dotyk, bez najmniejszych problemów z rozrusznikiem itp. Kiedy już udało mi się załatać zbiornik, pomyślałem, że to koniec moich problemów z autem, ale skąd. Dziś rano sprawdzałem tak przez przypadek poziom oleju w silniku i wydał mi się nieco za wysoki ( mechanik dostał bańkę 5l oleju i prawdopodobnie wlał cały). Wieczorem, jak chciałem ruszyć, auto poszło bez większych problemów. Po przejechaniu 2 km zatrzymałem się i wyłączyłem silnik. Gdy po chwili chciałem jechać dalej auto nie chciało się uruchomić. Dodam, że ze względu na problemy z bakiem jestem teraz na rezerwie, ale jeszcze sporo paliwa zostało w baku ( komputer wskazuje jescze 80km do zrobienia). Niemniej jednak gdy już udało mi się ruszyć, to po kilku metrach zgasł ponownie ( tak jakby nie miał paliwa...) Potem znów udało mi sie przejechać kilka km, ale obroty falowały i przy jeździe na niskich obrotach (poniżej 2k) auto nie miało mocy i kilka razy mi zgasło....

    Po tym przydługim opisie pytania:
    1. Czy zbyt wysoki poziom oleju może być tego przyczyną?
    2. Czy przyczyną może być cofanie się paliwa przy rezerwie, jak to ma czasem miejsce przy agn?
    3. Macie jakieś inne teorie pomysły?
    4. Czy jazda przy nieco zbyt wysokim poziomie oleju jest szkodliwa dla silnika?
    5. Jak myślicie, jak uzupełnie paliwo z kanistra, to problem się rozwiąże?
    6. Czy może ty być brak paliwa, a czujnik się uszkodził w trakcie klejenia?
    Nie chcę zbyt wiele razy próbować ruszyć, bo boję się że spalę rozrusznik...

    Powiem szczerze, że w moim przypadku sprawdziły się przysłowia o nieszczęściach chodzących nawet nie parami ale stadami, (dość powiedzieć, że niedawno wymieniałem też szybę bo kamyk mi rozwalił przednią)
    A długo na tej rezerwie już jeździsz jak dużo jeździsz na rezerwie to może Ci pompa paliwowa padła bo na rezerwie się nie powinno dużo jeżdzic ponieważ pompa jest chłodzona benzyną lub olejem napędowym mój znajomy miał takie objawy jak mu padała pompa czasami nie mógł samochodu odpalić pozdro


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  3. #33

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3 ASZ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    ostatnie kilka dni to owszem, była rezerwa, ale wcześniej jak tylko mi się zapalała, to tankowałem.
    A czy ta pompa mogła paść pod wpływem manewrów z zaklejaniem baku?

  4. #34
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wątpię to hmm to nie mam pojęcia wydaje mi się że ten mechanik ci za dużo oleju nalał do silnika nie wiem jak w tdi ale do mojego wchodzi 4.5 litra oleju musisz jakiegoś ogarniętego mechanika odwiedzić bo ten to chyba jakaś maniana podwórkowa


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  5. #35

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3 ASZ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    powinno wejsc 4,3 a chyba wlal 5l, bo na bagnecie jest tak z centrymetr, potlora cm wyżej niż zakres wskazuje...ale czy to może być przycyzna?

  6. #36
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    poszukaj na forum na pewno coś znajdziesz


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  7. #37

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    AUDI A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wracając do tematu "szarpanie, kangur, czkawka podczas jazdy bez gazu", to przepustnice to już czyszczę u siebie z zamkniętymi oczami Wymieniałem cewkę na Beru, kable na Beru i mam świece NGK i po ich wymianie problem dalej występował. Rozkręciłem z ciekawości miejsce, gdzie jest w przepustnicy silnik krokowy i tam w środku jest czysto. Jakby ktoś, kto ma ten problem przełożył na próbę przepustnicę od osoby, która go nie ma, to wszystko stałoby się jasne. ;P Dopuszczam jeszcze możliwość jakichś nieszczelności, ale wymieniałem uszczelki pod kolektorem i jeszcze jakieś inne, ale dalej tak samo. :/

  8. #38
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez oshea Pokaż post
    Wracając do tematu "szarpanie, kangur, czkawka podczas jazdy bez gazu", to przepustnice to już czyszczę u siebie z zamkniętymi oczami Wymieniałem cewkę na Beru, kable na Beru i mam świece NGK i po ich wymianie problem dalej występował. Rozkręciłem z ciekawości miejsce, gdzie jest w przepustnicy silnik krokowy i tam w środku jest czysto. Jakby ktoś, kto ma ten problem przełożył na próbę przepustnicę od osoby, która go nie ma, to wszystko stałoby się jasne. ;P Dopuszczam jeszcze możliwość jakichś nieszczelności, ale wymieniałem uszczelki pod kolektorem i jeszcze jakieś inne, ale dalej tak samo. :/
    ja jescze swojej przepustnicy nie czyściłem jak wrócę z pracy to zabiorę się za to tylko 1 pytanko do ciebie w oryginale to tam będzie jakiś oring gumowy czy papierowa uszczelka bo jak papier to nie bedę rozbierał bo potrzebuje samochodu na weekend i następne trzeba adaptacje VAG-iem robić pozdro


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  9. #39

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    AUDI A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie jest oring gumowy włożony tak jakby w taki rowek w kolektorze i na początku nawet go nie zauważyłem, bo tylko trochę wystaje. Nawet kupiłem drugi za 40 zł, a ten stary okazał się dobry. Później adaptacja - chyba kanał 98 - poczekać parę sekund i zrobione.

  10. #40
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez oshea Pokaż post
    U mnie jest oring gumowy włożony tak jakby w taki rowek w kolektorze i na początku nawet go nie zauważyłem, bo tylko trochę wystaje. Nawet kupiłem drugi za 40 zł, a ten stary okazał się dobry. Później adaptacja - chyba kanał 98 - poczekać parę sekund i zrobione.

    kanał 98 możesz mi to dokładniej wytłumaczyć ?? jestem zielony w tym


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  11. Podziękowania dla fitness za pomoc w problemie

    oshea (18-06-11)

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •