Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: PDC - Parktronic na tył instalacja RM 2004-2008

  1. #1
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny PDC - Parktronic na tył instalacja RM 2004-2008

    Witajcie,

    W pierszych slowach chcialbym podziekowac koledze "Hero" gdyby nie on, moj PDC pewnie szybko by sie nie uruchomil. Jemu chcialo sie ze mna spotykac, czytac, i szukac po forach jak zakodowac PDC.

    Calosc poradnika dedykuje podwarszawskiemu elektrykowi który za 10 klikniec komputerem chciał 450zl

    Przejdzmy zatem do poradnika:

    Co bedziemy potrzebowali:

    - czujniki przedliftowe
    - wiązka (ja mialem razem ze zderzakiem wiazke poliftowa) nr: 8P0 971 085 A
    - głośniczek (nie posiadam numerka, na allegro ok 50zl, w serwisie cos kolo 70zl)
    - plastikowe zapinki do zamocowania głośniczka 8Z0 857 784 ok 2zl szt.
    - modul partronika 8P0 919 283 (bez literki, ale nie wydaje mi sie zeby to mialo znaczenie) nie działał mi natomiast moduł 8P0 919 475 wydaje mi sie ze nowe moduly wymagaja innej instalacji, bardziej rozbudowanej, ale tutaj pewnosci nie mam.
    [8P0 919 283 zastąpiony został kolejno przez: 8P0 919 283 A, 8P0 919 283 C, 8P0 919 283 D
    8P0 919 475 jest od A3 Cabrio >2009, w 2008 został wycofany bez zamienników]
    - wiazka uniwersalna ze sklepu internetowego KUFATEC ( http://www.kufatec.de/shop/product_i...A3-8P-and.html )

    I okolo 3-4 godzin

    Wyciagamy boczki z bagaznika.
    Srodkowy plastik (ten w ktorym siedzi trójkąt wyciaga się energicznie ciagnac, boczki sa przykrecone, trzeba odkrecic w sumie 3 torxy po kazdej stronie. Boczki ciagniemy i wychodza.

    Po prawej stronie znajdziecie plastikowy stelaż z modulem komfortu tam bedziemy instalowac nasz modul


    Z prawej strony na dole wchodzi przez gume wiazka od czujnikow ze zderzaka. Nie opisuje tutaj jak sie mocuje i wierci miejsce na czujniki bo znacznie latwiej jest kupic na allegro gotowy zderzak pod PDC. Z tego co czytalem na forum A4 samo wiercenie i poprawne mocowanie czujnikow to nie taka prosta sprawa, ale oczywiscie mozna to zrobic.

    Z tego miejsca zaczynamy prowadzic wczesniej zakupiony w kufatec kabel.
    Kabel ten musimy doprowadzic az do skrzynki bezpiecznikow z przodu.
    Kabel kufatec posiada zlaczke do glosniczka, wiec prowadzimy go w okolice gornego mocowania tylnych pasow, jest tam na niego miejsce, przypinamy zapinkami z ASO


    Poprowadzenie kabla to ok 25 minut roboty, jest to naprawde proste, i jezeli ja nie urwalem zadnych zaczepow po drodze to i wam sie uda. Kabel prowadzi sie z lewym progiem, jest tam sporo miejsca.

    Kabel posiada 5 opisanych zyl...
    - masa
    - staly plus (opisany DUER PLUS czy jakos tak)
    - plus po stacyjce
    - CAN Low
    - CAN High

    Mase podlaczamy w lewym dolnym slupku obok podstopnicy, jest tam taka nakreta i mozna sie doczepic.

    Staly plus... miernik w lape i szukamy gdzie jest napiecie, najlepiej wpiac sie w bezpiecznik od zapalniczki, ale mi sie nie chcialo i wpialem sie w jakis inny gruby kabel

    Plus po stacyjce, to juz znalazlem wczesniej, ja wpinam sie ze wszystkim w tylna wycieraczke, bezpiecznik nr 44 nie powoduje to zadnych bledow.

    Pozostaja nam dwa najtrudniejsze kable, czyli wpiecie sie w instalacje CAN

    To gdzie sie wpiac wzialem z instrukcji jaka otrzymalem wraz z kablem z KUFATEC
    Instrukcje znajdziecie tu: http://www.krzyss.com/zdjecia/autko/a3dsg/pdc/pdc.pdf

    Nad pedalem hamulca i gazu tak mniej wiecej posrodku pod deska znajdziecie taki modul:


    Wpieta w niego jest 20 pinowa wtyczka. Jest to jedyna 20 pinowa wtyczka jaka tutaj znajdziecie wiec nie da sie pomylic.



    Odlaczamy akumulator, czekamy ok 10 minut (na wszelki wypadek), wypinamy wtyczke i sciagamy jej plastikowa nakladke.



    Interesuja nas dwa kabelki pin5 oraz pin15 (numeracje znajdziecie na obudowie kostki).
    PIN5 - pomaranczowo brazowy doczepiamy kabel CAN LOW
    PIN15 - pomaranczowo zielony doczepiamy kabel CAN HIGH

    Jaka technike zastosujecie to wasza sprawa, najlepiej by bylo polutowac.

    Cale podlaczenie jest trudne bo tam nie ma za duzo miejsca i naprawde ciezko sie tam grzebie. Wazna sprawa to to aby kabla od kufatec-a za duzo nie rozplatywac, one sa ze soba zaplecione zeby nie byly podatne za bardzo na zaklucenia.
    W sumie to nie wiem czemu te kable trzeba podlaczac pod kierownica bo w magistrale CAN komfortu mozna by sie wpiac obok samego modulu w bagazniku, ale widac skoro tak opisali w kufatec to tak trzeba.

    Elektryczne podlaczanie zakonczone

    Wpinamy wtyczki od wiazki oraz czujnikow do modulu, nie da sie zle wpiac



    Skladamy wszystko do kupy i bierzemy VCDS-a zeby wszystko zakodowac.

    W opcji 19 CAN Gateway wchodzimy w long coding

    W czwartej opcji od lewej widac PARK ASSIST

    Stawiamy obok tego fistaszek (na zdjeciu nie widac gdzie, ale w VCDS na zywo sa kwadraciki)

    Wychodzimy i dajemy save zeby zakodowal.

    nastepnie musimy zakodowac sam modul, jesli wszystko jest dobrze podlaczone to przy wejsciu w 76 - PARK ASSIST powinno nam znalezc modul, wchodzimy w kodowanie i tam wybieramy odpowiednie opcje, czy auto posiada HAK (dotyczy tylko oryginalnych instalacji AUDI), oraz czy to manual czy automat.
    Dajemy zapisz.



    I DZIALA !!

    Chcialbym tylko dodac iz ja nie jestem zadnym mechanikiem czy specjalista, posilkowalem sie innymi forami (klubu a4) i roznymi informacjami ktore znalazlem w sieci.

    Opis moze nie byc wolny od bledow i wad, a wszystko co robicie w swoim aucie robicie na wlasna odpowiedzialnosc.

    Jesli pojawia sie jakies pytania to jestem do dyspozycji

    ufff...









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=04662...0cdc70420f9869
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 19-07-15 o 13:12 Powód: Uzupełnienie
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  2. #2
    luap13's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Świetny opis,dzięki chłopaki!!!

    Chciałbym dodać tylko dwie rzeczy dla potomnych na które ja natrafiłem.

    1. Bezpiecznik zapalniczki nr 24( nie jest podany)

    2. Nie wiem czy w opisie jest literówka ale u mnie w SB 2005 r bezpiecznik tylniej wycieraczki to 41 a nie 44
    I made this

    Było AUDI A3 8L-> jest AUDI A3 Sportback ->Bedzie AUDI ..

  3. #3
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Brdzo dobry opis, dokładnie pokazujący jak zamontować ori PDC w naszych autach.
    Ja od siebie chciałbym dodać że kabelek od kufateka można samemu zrobić i do tego potrzebujemy poniższe elementy:
    -8E0 972 416 wtyczka do modułu
    -000 979 009E piny do wtyczki do modułu 7szt.
    -4B0 972 623 wtyczka do głośniczka (ostatnio dostałem ją w ASO i miała już piny)
    -000 979 009E 2szt.
    Długość kabla od wtyczki modułu do wolnych końców - 5,30m
    Długość kabla od wtyczki modułu do wtyczki głośniczka - 1,10m
    Rozpiska podłaczeń pinów:
    Pin1 - plus po stacyjce
    Pin2 - do głośniczka lewa strona wtyczki Pin2
    Pin3 - stały plus
    Pin7 - CAN Low
    Pin8 - masa
    Pin10 - do głośniczka pin1
    Pin14 - CAN High
    Jeśli chodzi o podpięcie pod plus po stacyjce ja podłączałem się pod bezpiecznik 18 który odpowiada za podawanie napięcia na sterownik parktronica.

  4. #4
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Ważne - instrukcje powyżej dotyczą RM 2004-2008. W wersji poliftowej 2009-2012 jest całkowicie inne podłączenie modułu PDC do CANa. Same moduły PDC oraz CAN też są inne. Inne są też czuniki (mniejsza średnica) i mają inne wtyczki.
    Ostatnio edytowany przez czaro10 - 17-06-12 o 22:20

  5. Podziękowania dla czaro10 za pomoc w problemie

    kostszu (30-03-12)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •