Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Regulator ciśnienia paliwa 1.8T

Hybrid View

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny Regulator ciśnienia paliwa 1.8T

    Szukałem i wszędzie jest o reg. ciśnienia ale o N75 - mam pytanie jak sprawdzić czy regulator ciśnienia paliwa utrzymuje dobre ciśnienie na biegu jałowym i podczas jazdy? Na innym forum wyczytałem, że regulator może przepuszczać benzynę i wtedy jest do wymiany, dziś zauważyłem że po odpięciu wężyka od regulatora (wtedy pompa daje ile może) jakby samochód lepiej ciągnął na wyższych obrotach .... jak można spr. ten regulator i jaki jest objaw gdy regulator jest niesprawny ? Błędu oczywiście brak ...
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-03-17 o 15:59

  2. #2
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Jeżeli wstawie do s3 regulator 4bar ( a jest 3bar) to zwiększy mi się jakoś ciśnienie paliwa, będą jakieś problemy?
    Ostatnio edytowany przez gabi901120 - 28-07-11 o 18:37

  3. #3
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    ponawiam pytanie, jest mi w stanie ktoś pomóc? czy jezeli wstawie regulator paliwa 4 bar do s3 to zwiększy się wydajność wtryskiwaczy i ciśnienie na listwie??? ecu nic nie bedzie przestawiał w czasach wtrysków???

  4. #4
    Dybek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa - Sadyba
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja też zastanawiam się nad tym 4 barowym regulatorem ciśnienia paliwa, bo seryjne 320cc kończą się przy ok. 230km. Taki regulator coś da? Na pewno tańsza opcja niż 380cc z s3, które ciężko dostać.
    Ostatnio edytowany przez Dybek - 01-09-11 o 23:24
    227KM337NM

  5. #5
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    szczerze mówiąc ja do siebie też zakładałem taki regulator ale różnicy hmmm nie poczułem

  6. #6
    Dybek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa - Sadyba
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A robiłeś u siebie program do mocy przy której seryjne wtryski się kończą?
    Po zamontowaniu zmieniałeś coś u tunera czy VAGiem?
    Pytam z ciekawości, orientuję się w sytuacji
    227KM337NM

  7. #7
    Mietas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kostrzyn Wlkp.
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gabi901120 Pokaż post
    Jeżeli wstawie do s3 regulator 4bar ( a jest 3bar) to zwiększy mi się jakoś ciśnienie paliwa, będą jakieś problemy?
    Tak. Ciśnienie paliwa na listwie paliwowej wzrośnie w każdym zakresie obrotów o 1bar (gdyż poprzednio był regulator 3bary) jednakże nic to nie zmieni jeśli chodzi o osiągi auta (skład AFR jest stały i każda odchyłka w górę lub w dół powoduje zmianę czasu wtrysku).
    Czyli jeżeli będzie regulator 4barowy to w każdej jednostce czasu więcej paliwa dostanie się na cylindry (w stosunku do regulatora 3barowego), ilość powietrza będzie taka sama (bez względu czy regulator 3barowy/4barowy), a więc sonda lambda wykaże że mieszanka jest za bogata i komputer skróci czasy wtrysku.
    Wniosek: większy regulator ciśnienia paliwa = więcej powietrza w dolocie (większe ciśnienie doładowania lub większe wydajniejsze turbo) = program = większa moc = lepsze osiągi.
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez frank dux Pokaż post
    Szukałem i wszędzie jest o reg. ciśnienia ale o N75 - mam pytanie jak sprawdzić czy regulator ciśnienia paliwa utrzymuje dobre ciśnienie na biegu jałowym i podczas jazdy? Na innym forum wyczytałem, że regulator może przepuszczać benzynę i wtedy jest do wymiany, dziś zauważyłem że po odpięciu wężyka od regulatora (wtedy pompa daje ile może) jakby samochód lepiej ciągnął na wyższych obrotach .... jak można spr. ten regulator i jaki jest objaw gdy regulator jest niesprawny ? Błędu oczywiście brak ...
    Aby sprawdzić ciśnienie paliwa w listwie paliwowej na postoju i pod obciązeniem musisz sobie zmajstrować taki trójnik gdzie na jednym odgałęzieniu będziesz mógł sobie podpiąć manometr (najlepiej 5barowy) a pozostałe dwa odgałęzienia wpiąć szeregowo w przewód zasilający do listwy paliwowej. Ja taki sobie sam zmontowałem.
    Wówczas jeżeli regulator masz 3barowy to ciśnienie paliwa na postoju wyniesie około 2,3-2,4bara (na postoju w dolocie jest podciśnienie około 0,6-0,7bara) a pod obciążeniem kiedy np. w piku doładowania jest 1,2bara to ciśnienie na listwie paliwowej winno być 4,2bara.
    Jak odepniemy wężyk (idący od koletora dolotowego do regulatora) wówczas pompa paliwa wytwarza stałe ciśnienie (takie na jakie regulator ciśnienia został ustawiony) bez względu na obroty silnika/obciążenie.
    Z powyższego wynika, że pompa paliwa wytwarza ciśnienie proporcjonalne do oporu jakie stawia regulator.
    W moim przypadku (w twoim wydaje mi się, że też) winna była pompa paliwa, która już nie była w stanie napompować w układ więcej niż 3,3bara. Wówczas auto zachowywało się tak jakby brakowało benzyny na wyższych obrotach. W krótkim czasie pompa padła i ledwo co dojechałem do domu. Wymieniłem na sprawną i wszystko wróciło do normy.
    Dodatkow warto jeszcze sprawdzić króciec przy dolocie (ten od regulatora ciśniania paliwa) czy jest drożny - zatkany króciec/przewód też powoduje takie anomalia.
    Ostatnio edytowany przez Mietas - 16-09-11 o 12:57 Powód: Automatyczne łączenie postów
    AUDI A3 1.8T 181KM 265NM

    Człowiek rodzi się zmęczony i żyje aby odpoczywać

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Perzyny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam padł mi regulator w mojej A3 i chciałem się zapytać bo przeszukałem forum i nie znalazłem nic na ten temat a mianowicie chodzi o taki regulator: http://fmic.pl/regulatory-cisnienia-...ia-paliwa.html
    Czy jest możliwość zamontowania go w jakiś sposób bo nie mogę znaleźć nigdzie adaptera do listwy ?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Czy mógłby ktoś doradzić ?
    Ostatnio edytowany przez Desperado - 02-03-17 o 05:52

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Perzyny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Znalazłem coś takiego czy to adapter ? http://www.ebay.pl/itm/FSE-FUEL-RAIL...8AAOSw44BYCjrq

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Są tu ludzie ?

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Desperado, rozwiązałeś problem? ja szukam regulatora 4bary

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •