Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 24

Temat: Co wymienić na dzieńdobry po kupnie A3 8P

  1. #11
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    w zawieszeniu lubią padać tylne tuleje wahaczy przednich (do 100zł za sztukę, potrzeba 2 szt.), warto wymienić

    sprawdź również od razu takie pierdoły jak
    * tłoczek za zaślepką z prawej strony, przy schowku pasażera (jeśli schowek opuszcza się łagodnie, to wiedz że coś się dzieje)
    * zamek podłokietnika (jeśli auto je ma, to często bywa wyłamany) - tutaj trzeba wymienić całą pokrywę lub rezać na jakiś magnes...

    obie pierdoły już opisane na forum; koszta sprzęgieł, dwumasów, rozrządów również w sumie też...
    Ostatnio edytowany przez M4ciek - 26-06-11 o 00:53
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  2. #12

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam! Kup taki model, do którego nie będziesz musiał dokładać. O ceny lepiej nie pytaj. Ja kupiłem w styczniu A3 z 2003 roku i na razie hula. Koszt "materiału" do wymiany rozrządu w salonie Audi wyniósł niecałe 900,- zł oczywiście jeśli oddasz starą oryginalną pompę wody. Ale za to silniczek tylnej wycieraczki kosztuje u nich o zgrozo: 500,- Generalnie ceny porównywalne do innych marek z tej półki. Koledze w A3 z 2007 roku padł pompowtrysk. W salonie zapłacił za wymianę 1 szt - 3.500,- Życzę udanego zakupu.

  3. #13

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Windsor, Kraków
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    O olejach i filtrach juz nie wspomne. Zawieszenie? Ja mam 180 tys na zegarze i wszystko super!!! Dwumas tylko jesli szarpie ja wymienilem razem ze sprzeglem za 2000 zl z robocizna- juz byly dzwieki metaliczne przy ruszaniu. No i jak wszyscy potwierdze zakup to zawsze loteria, nawet w salonie audi.
    Zycze powodzenia przy zakupie.

  4. #14
    mobby's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Dziękuję bardzo za Wasze wypowiedzi! Na pewno z nich skorzystam. Chcę kupić wersję 1.9 TDI, jakoś boję się wersji 2.0 TDI, szkoda że właśnie tych wersji jest więcej na allegro... Powiedźcie czy np rozrząd, sprzęgła, koło dwumasowe do wersji 1.9 TDI są tańsze od 2.0 TDI czy tutaj są te same części?

  5. #15
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    mobby, czytałeś uważnie ten wątek? już Ci Miro napisał:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    ceny czesci, rozbieznosc wielka , zaleznie od producenta i dostawcy, zaleznie od silnika, rodzaju skrzynii biegow itd itp. allegro. pl ceny czesci, mozna wklepywac nawet golf5 i wszystko wiadomo nowe czesto tansze niz do 8l (golf4), uzywane sporo tansze, bo wieksza dostepnosc
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  6. #16
    tim's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mobby Pokaż post
    Dziękuję bardzo za Wasze wypowiedzi! Na pewno z nich skorzystam. Chcę kupić wersję 1.9 TDI, jakoś boję się wersji 2.0 TDI, szkoda że właśnie tych wersji jest więcej na allegro... Powiedźcie czy np rozrząd, sprzęgła, koło dwumasowe do wersji 1.9 TDI są tańsze od 2.0 TDI czy tutaj są te same części?
    Do 1.9 tdi części przeważnie są tańsze.
    Sprzedam zestaw naprawczy kpl. w koło zapasowe --orygniał---

  7. #17

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Windsor, Kraków
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jak Miro wczesniej pisal ceny nie ruznia sie zbyt wiele jesli chodzi 2.0 i 1.9. Poza tym pomysl jesli na allegro jest wiecej 2,0 to i uzywka bardziej dostepna. Swoja droga zanim kupisz sprubuj sie przejechac i tym i tym - poczujesz ruznice. No i jeszcze jedno. Jak zamierzasz uzywac tego auta tzn trasy, czy niedzielne wypady do kosciola? Jezeli te pierwsze to 6ty bieg to jest cos pieknego! No i wez pod uwage ze 2,0 to w wiekszosci lepsze wersje wyposazenia. Pomysl jednak troche. Jak ci sie trafi dobre w miare pewne 2,0 to bierz i nie bedziesz zalowal.

  8. #18
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    jak dla mnie zbedny ten temat.... pytasz o ceny czesci ,ktorych przekroj jest tak wielki jak wielka moze byc wyobraznia sprzedajacych.... pytasz o filtr czastek a jestes pewny ze w ogole go posiadasz? zeby wymienic czesci eksploatacyjne typu rozrzad oleje , filtry itp. trzeba liczyc ponad 1 tys. plus robocizna

  9. #19
    mobby's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Pytałem orientacyjnie aby mieć wstępne rozeznanie. Panowie, no właśnie, przeglądając forum natrafiłem na różne Wasze opinie czy diesel czy benzyna. Ja dziennie będę pokonywał krótkie odcinki tj. ok 30 km. dom, praca, ewentualnie sklep, dom. Cały czas biję się z tematem w jaki silnik wejść. Takie odcinki na silnik TDI to chyba nie do końca dobry wybór? Jak myślicie?

  10. #20
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ja bym jeszcze termostat wymienił,
    swoją drogą orientacyjnie ceny podawać jest bez sensu, gdyż cena w sklepie może się różnić od orientacyjnych o parę zł i potem jest zdziwienie, że musimy np troszke więcej zapłacić niż orientacyjna cena. Duże różnice są w cenach, wszsytko zależy od tego co klient wymaga, jaka firma itp
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •