Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Dobra sprawa na zime

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    BMW 330CD
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Dobra sprawa na zime

    Witam od dzisiaj problem zimowy z zawieszeniem zostal zazegnany.Jako ze ostatnimi czasu juz 3razy naderwalem zderzak i pourywalem mocowania nie mowiac juz o obdartym zderzaku(dobrze ze nie mam oslony bo bym pewnie polamal) myslalem nad zmiana zawieszenia lub zrobienie czegos w ta strone zeby nie zaczepiac juz o wszystko co napotkam. Nabylem dzisiaj gumy podwyzszajace ktore wklada sie w sprezyny(4szt po 2 na jedna sprezyne). REWELACJA!!! Montaz 15min wystarczy podniesc na lewarku lewy przod, wlozyc 2 gumy u dolu badz gory w sprezyny i opuscic to samo z drugim. Samochod z przodu podniosl sie z 11cm na 14cm wiec jest to duza roznica(3CM!!) Najciekawszy jest jednak koszt!! Jedna guma kosztuje... Uwaga... 5zł czyli zestaw 4gum wyniosl mnie 20zl. Jest to naprawde swietna alternatywa na zime, gdy przychodzi lato, zmieniamy kola i zarazem mozemy wyjac gumki jak kto woli. Wysokosc o ile chcemy podniesc zalezy po ile podlozymy takich gumek 1 podwyzsza o ok 1.5-2cm. Dodatkowym atutem jest to ze auto staje sie sztywniejsze i nie nurkuje juz tak nisko podczas hamowania.

    PS. Jutro zrobie fotki, gum jak wygladaja oraz zalozonych juz na sprezyny.
    BMW 330CD 220KM seria

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Poznan
    Auto
    V^P!
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    nie chce krakac, ale to chyba latwo zgubic?

  3. #3
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wiem co to gumy tylko po takim zabiegu twoje sprezynki beda do dupy rzecz ujmujac - sprezyna w tym momencie pracuej zupelnie inaczej niz powina a w dodtaku ty masz sportowe sprezyny czyli twarde

    Mialem to w golfie i starszna kicha

    Przewaznie to stosuja kurierzy przy przeciazonych autach

    Wiec wolalbym juz zainwestowac w seryjne zawieszenie na zime - koszt ok. 150zl za uzywke 4szt niz meczyc swoje springi takimi gumami

    Ale zoabczmy pojezdzisz i jakie beda rezultaty

    A co gubienia to przywiozuje sie je drutem do sprezyny i nie ma mowy o zgubieniu gdy chcialy wypasc - ale nei sadze bo sprezyna jest scisnieta dosc mocno a gumu maja zlobki na sprezyne wlasnie
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  4. #4
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    no mam nadzieje ze porzadne gumy zalozyles i nie odpadna przy wyzszej szybkosci !! ...znam tylko takie ktorymi sie usztywnia auto a nie podnosi ...i bym na sie bal zalozyc !! ...ale to tylko moje zdanie

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    BMW 330CD
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    tak gumy maja zlobki i tak naprawde to pewnie ciezko jest zgubic, co do jezdzenia to dlugo nie bede bo do ocieplenia nie zostalo juz dlugo,wtedy ryzyko zaczepienia jest mniejsze. Sprawa kupna sprezyn u mnie nie jest taka prosta . Po pierwsze ciezko znalezc takie uzywki tanio,pomimo ze trzeba mi tylko 2 na przod a po drugie to ze ja mam amorki Koni i zapewne nie beda pasowaly seryjne Springi...
    BMW 330CD 220KM seria

  6. #6
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez -LUKI-V3-
    tak gumy maja zlobki i tak naprawde to pewnie ciezko jest zgubic, co do jezdzenia to dlugo nie bede bo do ocieplenia nie zostalo juz dlugo,wtedy ryzyko zaczepienia jest mniejsze. Sprawa kupna sprezyn u mnie nie jest taka prosta . Po pierwsze ciezko znalezc takie uzywki tanio,pomimo ze trzeba mi tylko 2 na przod a po drugie to ze ja mam amorki Koni i zapewne nie beda pasowaly seryjne Springi...
    oby tak bylo bo jakos nie wyobrazam sobie reakcji przy 100 km/h gdy sie auto z jednej strony o 3 cm obnizy !! ...a w polsce sie troche w zime "napracuja"

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    BMW 330CD
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jechalem juz 140 i przezylem ... Wyzsze predkosci nie sa na zime Odpukac, mam nadzieje ze nic sie nie stanie i bedzie wszystko OK.
    BMW 330CD 220KM seria

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Poznan
    Auto
    V^P!
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez -LUKI-V3-
    Jechalem juz 140 i przezylem ... Wyzsze predkosci nie sa na zime
    he???
    no nie gadaj, ze szybciej w zimie nie jezdzisz

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    BMW 330CD
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    hehe jezdze jechalem i 200 na zimowkach... ale na ogol nie przekraczam 140...
    BMW 330CD 220KM seria

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Miały byc fotki tych gumek.Chętnie je załorzę poniewąz do zimy zostało trochę czasu ale tyzeba juz o tym mysleć. :tongue:
    Darek/nanika/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •