Strona 410 z 411 PierwszyPierwszy ... 310360400408409410411 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 4,091 do 4,100 z 4102

Temat: Jakie lampy /xenony/soczewki/przedlift/polift itd

  1. #4091

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi S3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Panowie podpowiecie czym wyczyścić szkło lampy poliftowej od wewnątrz po jej rozklejeniu? Bo wyczytałem żeby nie ruszać tego szmatka bo powstaną rysy których się nie usunie.

  2. #4092
    Hixi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja czyściłem lampę nową miękką mikrofibrą i było oki rysy nie powstały

  3. #4093
    sarin's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    143 razy

    Domyślny

    jakiś delikatny płyn i przepłukać wodą destylowaną
    [*] Jurek warhammer - 14.08.2015

  4. #4094

    Data dołączenia
    Jul 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kuj-pom
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Zmiana reflektorów z lifta na przedlifta

    Czesc, jest jakaś opcja zmiany reflektorów poliftowych na przedliftowe?
    Poliftowe soczewki to jakis dramat jezeli chodzi o swiatla mijania...

  5. #4095

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Lepiej kup sobie poliftowe xenony które świecą o niebo lepiej od soczewek. Jest też opcja wstawienia soczewek bi-led do poliftowych lamp i to jest najlepsze rozwiązanie, możesz o tym poczytać w temacie "Bixenon z Q7 do A3(lampy biled/bi led)" który znajduje się w dziale "Ogólne i Techniczne 8L".

  6. #4096

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Powrót do lamp przednich przedliftowych

    Witam serdecznie,
    Wszyscy przerabiają lampy przednie z przedlifta na polift, nigdzie nie znalazłem jak podejść do tematu w druga stronę? Tzn. czy powrót do przedliftowych lamp jest wykonalny. Ale po kolei. Kupiłem auto przedliftowe - A3 8L 1.9 TDI 1999r. Ktoś tam wcześniej wsadził zamienniki polifty (soczewki). Silniczków brak, wiązki są. Lampy muszę wymienić, bo słabo świecą. Chcę również dołożyć silniczki, bo jak auto jest obciążone to światła mają świecić na drogę a nie po drzewach. Pytanie jak temat rozwiązać? Mod wymiany lamp był z tego co widzę robiony na partyzantkę - bez przejściówki z okrągłej wtyczki na płaską, tylko do wtyczki przedliftowej (okrągłej) ktoś dorobił złączkę z przewodami, a w samej lampie zamiast złaczki jest to po prostu przylutowane do pinów. Co robić? Czy da się wrócić do serii tzn. kupić zamienniki przedlifty, silniczki i poskładać to do przysłowiowej kupy? Czy będzie brakowało tego kawałka błotnika, który każdy wycina przy wymianie na polifta?

  7. #4097
    sarin's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    143 razy

    Domyślny

    powrót do przedlifta jest możliwy - potrzebujesz okrągłych kostek, lamp i błotników przedlift
    kiedyś pomagałem jednemu chłopaczkowi zrobić dokładnie taką samą operację z uwagi na kasę - zaliczył stłuczkę, kupił jakieś używane błotniki przedlift i lampy przedlift (chyba dał 400 za wszystko) i normalnie dolutowywałem mu wtyczki okrągłe z przedlifta, a poliftowe razem z uszkodzonymi lampami sobie zabrałem
    przejściówka jest dla tych, którym nie chce się lutować tych 4 przewodów

    na błotnikach polift nie zamocujesz kierunkowskazu - nie będzie miał na czym się oprzeć

    nie wyobrażam sobie jak ktoś mógł jeździć bez silniczków w lampach - to dlatego świecą Ci w kosmos i nie będziesz w stanie ich ustawić
    zwróć uwagę jaką masz wtyczkę do silniczków, bo są również przed i poliftowe

    rozważ też, czy nie bardziej będzie Ci się opłacać, bądź zależeć Ci na jakości świateł - być może lepiej będzie kupić jakieś używane lampy poliftowe w dobrym stanie niż pchać się z powrotem w gorszą jakość przedliftowego światła
    [*] Jurek warhammer - 14.08.2015

  8. #4098

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sarin Pokaż post
    powrót do przedlifta jest możliwy - potrzebujesz okrągłych kostek, lamp i błotników przedlift
    kiedyś pomagałem jednemu chłopaczkowi zrobić dokładnie taką samą operację z uwagi na kasę - zaliczył stłuczkę, kupił jakieś używane błotniki przedlift i lampy przedlift (chyba dał 400 za wszystko) i normalnie dolutowywałem mu wtyczki okrągłe z przedlifta, a poliftowe razem z uszkodzonymi lampami sobie zabrałem
    przejściówka jest dla tych, którym nie chce się lutować tych 4 przewodów

    na błotnikach polift nie zamocujesz kierunkowskazu - nie będzie miał na czym się oprzeć

    nie wyobrażam sobie jak ktoś mógł jeździć bez silniczków w lampach - to dlatego świecą Ci w kosmos i nie będziesz w stanie ich ustawić
    zwróć uwagę jaką masz wtyczkę do silniczków, bo są również przed i poliftowe

    rozważ też, czy nie bardziej będzie Ci się opłacać, bądź zależeć Ci na jakości świateł - być może lepiej będzie kupić jakieś używane lampy poliftowe w dobrym stanie niż pchać się z powrotem w gorszą jakość przedliftowego światła
    Czyli podsumowując - czeka mnie kupno zamienników poliftowych (Depo czy TYC?) + lutowanie, bo błotników chyba nie warto ruszać.
    Natomiast co zrobić z tymi silniczkami? Wtyczki mam 3 pinowe. Czy silniczek poliftowy będzie pasował?

    Edit.
    Chyba można pominąć lutowanie samej lampy https://allegro.pl/oferta/1j0973724-...em-12034074243
    Ostatnio edytowany przez seba_999 - 29-01-23 o 12:00

  9. #4099
    sarin's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    143 razy

    Domyślny

    Czyli podsumowując, jeżeli nie chcesz wracać do przedliftów, powinieneś kupić sobie lampy poliftowe.
    W tym przypadku ogranicza Cię budżet lub budżet i czas, bo możesz kupić np.:
    a) zamienniki, które są niestety dużo gorszej jakości niż oryginały i po dłuższym użytkowaniu będą do utylizacji (przypuszczam, że tak samo jak te, które teraz posiadasz) - moim zdaniem nieporównywalnie lepsze są TYC niż DEPO
    b) używane oryginalne Hella w wersji europejskiej (wyjdzie taniej niż a), ale mogą wymagać jakichś drobnych napraw lub mieć wypalone soczewki)
    c) oryginalne Hella po regeneracji (wyjdzie niewiele drożej, albo tak samo jak a))
    d) xenony
    e) zajechane soczewkowe Hella i oddać do regeneracji lub przerobienia na bi-led

    Jeżeli kupisz nowe lampy (zamienniki), to w komplecie na 99% nie otrzymasz silniczków - kosztują ok. 30 zł/szt.
    Silniczki też przeszły lift - obydwie kostki mają 3 piny. Przedliftowa jest szersza od polfitowej. Obydwa typy silniczków pasują do lampy poliftowej. Jak umieścisz zdjęcie kostki, możemy pomóc Ci je odróżnić.
    [*] Jurek warhammer - 14.08.2015

  10. Podziękowania dla sarin za pomoc w problemie

    chudy92 (01-02-23)

  11. #4100

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Witam. Zakupiłem komplet ori lamp hella do swojej A3 żeby przerobić je na bi-led, niestety okazało się ze trafiłem na lampy klejone na twardy klej. Czy jest opcja rozklejenia tych lamp nie niszcząc ich?, lampy są w rewelacyjnym stanie i szkoda byłoby je poniszczyć.

Strona 410 z 411 PierwszyPierwszy ... 310360400408409410411 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •