Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 172

Temat: auto zgasło w czasie jazdy i juz nie chce zapalić

  1. #21
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    wlasnie tak, nic nie rusza, slinik stoi. czekam bo przekaznik ma byc dostepny w sklepie o 13. moze ktos ma jakies pomysly co jeszcze sprawdzic. elektryk moze dopiero jutro mnie przyjmie...
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  2. #22
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jackq, a pukałeś młotkiem w rozrusznik ?

    W Polonezie robiłem jeszcze taki trik ,że wrzucałem piątkę i go probowałem popchnąć ,tak aby silnik się troszkę obrócił i wtedy startował.... Tylko ,że podobno nowych silników z popyhy nie można....

  3. #23
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    auto bylo wczoraj w nor-auto bo akurat pod nimi zgaslo. sprawdzali mase na silniku, akumulator, itp podstawowe czynnosci i nic. pukali mloteczkiem w rozrusznik i nic. kombinowali ponad godz.
    teraz dzwonilem do elektryka stwierdzil ze to nie przekaznik bo nawet swiatelko w kabinie przygasa. Najprawdopodobniej gdzies jest zwarcie. tylko gdzie
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  4. #24

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wygląda na to ze po przekreceniu kluczyka w pozycje start spieprza gdzies caly prad jaki daje ukumulator i dlatego wszystko gasnie jak na rozladowanym.
    Jest praktycznie tylko jedno urzadzenie zasilane tak duzym pradem.
    Jest to oczywiscie rozrusznik.
    Sa dwie mozliwosci.
    Prad ktory idzie do rozrusznika zlapal gdzies mase po derodze.
    Albo przepalil sie sam rozrusznik i w nim jest przebicie.
    Tam bym grzebal na poczatek.
    Najpierw odlacz calkiem rozrusznik od pradu.(Odlacz od niego kabelki:])
    I sprubuj zapalac auto, oczywiscie nie bedzie krecil ale na kontolkach bedziesz widzail czy przygasaja.
    Jak przestana przygarszac problemem jest rozrusznik, jak nie to:
    Poruszaj za kabel do rozrusznika, popatrzyl ktoredy idzie, posprawdzal kostki po drodze itd.

  5. #25
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jeśli światełko przygasa to znaczy ,że płynie duży prąd niekoniecznie zwarcie.... Albo za słaby akumulator ,żeby przekręcić silnikiem . Albo coś przyblokowało tak rozrusznik ,że po prostu nie jest w stanie się przekręcić....
    W Polonezowskim (sorry ,że tak często o nim wspominam ale to jedyne moje doświadczenia) są cztery szczotki , jedna nie dociskała do komutatora i też samochód nie odpalał (mimo ,że kręcił ale takimi skokami). Po wyjęciu normalnie działał.
    Obstawiam rozrusznik.

  6. #26
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    A mogł podczas jazdy rozrusznik spowodowac zgaszenie auta? bo wczoraj cos wlasnie w nor-auto tez mowili ze chyba rozrusznika, ale jak powiedzialem ze zgasnal w czasie jazdy to stwierdzili ze to nie rozrusznik. ja juz sam nie wiem. ide posprawdzam to.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  7. #27

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    Jeśli światełko przygasa to znaczy ,że płynie duży prąd niekoniecznie zwarcie.... Albo za słaby akumulator ,żeby przekręcić silnikiem . Albo coś przyblokowało tak rozrusznik ,że po prostu nie jest w stanie się przekręcić....
    W Polonezowskim (sorry ,że tak często o nim wspominam ale to jedyne moje doświadczenia) są cztery szczotki , jedna nie dociskała do komutatora i też samochód nie odpalał (mimo ,że kręcił ale takimi skokami). Po wyjęciu normalnie działał.
    Obstawiam rozrusznik.
    Z tego co zrozumialem kolega ma sprawny akumulator i po przekreceniu kluczyka wszystko mu przygasa i nic nie kreci rozrusznik (nawet na sucho).
    Z mozliwym zablokowaniem jakos rozrusznika tez bym sie zgodzic mogl. Ale to tez spowodawalo by emisje specyficznego dzwieku z rozrusznika.
    Szcotki ani bendixy rowniez nie spowoduja takich objawow.

  8. #28
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Muras
    Z tego co zrozumialem kolega ma sprawny akumulator i po przekreceniu kluczyka wszystko mu przygasa i nic nie kreci rozrusznik (nawet na sucho).
    dokladnie tak.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  9. #29
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jackq
    A mogł podczas jazdy rozrusznik spowodowac zgaszenie auta? bo wczoraj cos wlasnie w nor-auto tez mowili ze chyba rozrusznika, ale jak powiedzialem ze zgasnal w czasie jazdy to stwierdzili ze to nie rozrusznik. ja juz sam nie wiem. ide posprawdzam to.
    Taki czarny scenariusz ,jeśli pomiędzy koło dwumasowe a zębatkę rozrusznika coś się dostało przy wolnych obrotach to auto mogło zgasnąć i klinuje teraz. Przy dużych obrotach prędzej by coś wyrwało niż silnik zgasnął. Wyjąć rozrusznik sprawdzić czy się na sucho kręci obejżeć koło dwumasowe przez otwór po rozruszniku.

    [ Dodano: Czw 06 Wrz, 2007 10:29 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Muras
    Z mozliwym zablokowaniem jakos rozrusznika tez bym sie zgodzic mogl.
    Ale zadne szcotki ani bendixy nie spowoduja takich objawow.
    Mogą spowodować... Jeśli rozrusznik ma np 4szczotki (2 uzwojenia na wirniku działające w tym samym czasie) , i jedno jest odłączone ( przerwane lub szczotka nie styka ) to jedno uzwojenie może nie wystarczyć do obrucenia rozrusznika a prąd przez jedno uzwojenie płynie i to bardzo duży ,ponieważ rozrusznik wogóle sie teraz nie obraca...

  10. #30
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    jechalem z 80-90km/h wymijalem tira nagle poczulem dudnnienie jakby przednie kola sie zaslizgaly i stracily przyczepnosc - dodawalem gazu wtedy zeby wziac tira, patrze a tu zgasl no to wrzucilem luz i krece a tu zonk. potem stanalem na poboczu i krecilem i nic. tak to dokladnie wygladalo. aha lało wtedy niezle.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •