Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 166

Temat: Motul - Fake vs. Ori

  1. #11
    Łuki28.08's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łuków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Jak przeczytałem ten temat to odrazu poleciałem do garażu sprawdzić swój olej 6100 SYNERGIE,nie czuje tam ropy i niby naklejki są ok.to może jest wszystko w porządku

  2. #12
    gsq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    sprawdzilem i wydaje sie wszystko ok (naklejki i zapach). zastanowilo mnie wczesniej jedynie to, ze strasznie ten olej smierdzi, ale przy wymianie juz albo podczas eksploatacji (np. jak sprawdzam poziom). Czy to jest normalne? Domyslam sie ze olej po wlaniu juz nigdy nie bedzie taki jakiego sie wlewa, ale czy baardzo czarny i smierdzacy?

    btw. elemenateur po co Ci podrobiony olej? Czyzbys taki sprzedawal bardzo nachalnemu klientowi, ktory chce bardzo tanio kupic? hehe
    pozdro

  3. #13
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    no to mo?e jeszcze kto? znajdzie takie por?wnanie dla SPECIFIC'a? czy tak samo to wygl?da?

    tutaj jest taaanio:

    http://allegro.pl/motul-specific-5w4...701818999.html

    go?? t?umaczy inne naklejki tak:
    "bardzo istotna sprawa !!! orginalny olej Motul na rynek Francuski ma nieznacznie inna grafike i NIEMA NA NIM OPIS?W W JEZYKU POLSKIM,rumu?skim,wegierskim,litewskim,czeskim itp !!! ) jezykiem dominujacym jest Francuski ,ponadto ma opisy po angielsku,niemiecku, hiszpansku i w?osku i japo?sku oleje ktore dostepne w Polsce takze na allegro u innych allegrowiczow sa importowane z Francji ale przeznaczone sa na rynki wschodniej europy gdzie normy olejowe nie sa juz tak rygorystycznie przestrzegane jak na zachodzie europy przez co jakosc oleju na kt?rym sa opcje napis?w z jezykiem s?owai?skim moga znaczaco r?znic sie od orginalnego Francuskiego Motula !!!"

  4. #14
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie, średnio miesięcznie zamawiamy motula około 5-6 palet. Ceny które macie na necie + promocje forumowe z czegoś wynikają. Czy naprawdę wierzy ktoś z Was że kupicie od sprzedawcy olej na którym sprzedawca ma 5 zł zarobku - podatek?
    Może to będzie zimny prysznic dla niektórych ale...
    Proponuje zejść na ziemię i nie szukać miejsc gdzie kupicie olej za 100zł i mniej czy tam 115zł. To nierealne ceny, niestety ale są nierealne... ktokolwiek ze Szczecina może nas odwiedzić i zobaczyć jak wygląda towar u nas i gdybyśmy nie operowali takimi ilościami w zakupie to cen typu 125za specific czy 125 x-cess nie bylibyśmy w stanie zaproponować a co dopiero ktoś kto zamawia 3 kartony czy 5 i sprzedaje 10zł taniej.


    W cenie motula na allegro macie 80% zysk sprzedającego podróbę + odwirowany przepracowany olej który daje siarką na kilometr i koloru jest mocno niemotulowego.

    Pamiętajcie, oryginalny motul prawie że pachnie i ma ładny słomkowy kolor, w przypadku 6100 kolor jest zbliżony do ciemnego piwka.
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez gsq Pokaż post
    sprawdzilem i wydaje sie wszystko ok (naklejki i zapach). zastanowilo mnie wczesniej jedynie to, ze strasznie ten olej smierdzi, ale przy wymianie juz albo podczas eksploatacji (np. jak sprawdzam poziom). Czy to jest normalne? Domyslam sie ze olej po wlaniu juz nigdy nie bedzie taki jakiego sie wlewa, ale czy baardzo czarny i smierdzacy?

    btw. elemenateur po co Ci podrobiony olej? Czyzbys taki sprzedawal bardzo nachalnemu klientowi, ktory chce bardzo tanio kupic? hehe
    pozdro
    Wypraszam sobie takie komentarze bo są raczej mega nie na miejscu. Z podróbą trafił do nas klient, która to podróba trafiła już do centrali Motul Deutschland który chwalił się właśnie jak tanio kupił motula... został sprowadzony na ziemię a 3 dni póżniej jak już czarno na białym pokazałem różnicę wylewał "syf za 9x zł" a wlewał nasz olej 35zł droższy...
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez nosus Pokaż post
    urcze polecialem tez sprawdzic i chyba na 90% mam podrobiony barwa oleju podobna i czuc ropa dla pewnosci dalem powachac tacie i i odrazu powiedzial ze czuc ropa kurna a bralem niby z pewnego zrodla przez forum
    niewiem co myslec sprawdzalem olej na bagnecie wycieralem na czystej bialej szmacie i trzyma barwe no smola to nie jest, zrobilem jak narazie na nim 3 tysiace i nic sie nie dzieje nieiwem moze sie myle no ale ta barwa podobna i czuc ropa no i banka taka sama jak na zdjeciu ta z fake
    __________
    NOSUS, wielka prośba, napisz GDZIE kupiłeś olej i załącz proszę zdjęcia jego barwy. Myślę że powinieneś maxymalnie szybko się jego z samochodu pozbyć.
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez gsq Pokaż post
    to na co najlepiej zwrocic uwage ? :>
    na cenę i miejsce skąd kupujesz.
    Ostatnio edytowany przez elemenateur - 06-07-11 o 10:53 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  5. #15
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a mo?e kto? kupowa? tu motula ? http://allegro.pl/motul-8100-x-cess-...687354901.html

    ku?wa ja kupowa?em, ale wywali?em ju? t? flaszke :/ i nie mam jak tego sprawdzi?, cena te? by?a okolo 110PLN

  6. #16
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Ja nie kumam jednej rzeczy. Masz sprawdzonego sprzedawce, ktory sprzedaje troche drozej (10zl?) ale pewny towar i jeszcze sie zastanawiasZ? :>

    Chyba ze Lambert, chcesz sprawdzic towar ktory dotychczas u nich kupowales. To inna sprawa

  7. #17
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Hej, no olej kupowałem w tamtym roku, ale w ogole się nie przyglądalem butli, a pamietam, że 2 tygodnie przed kupnem oleje szły u nich po 99PLN, jak przyjechałem to ta promocja się skoczńczyłą i były już jak dobrze pamietam 110 PLN...

    Wiesz hurtownia hurtownią, ale tak jak kolega elemenateur napisał, ze przy takiej niskiej cenie oni na siebie nie zarobią no albo rzeczywiście mieli jakieś tam promocje, zeby np. wysprzedać te starsze oleje, które im trochę dłużej leżały ...

  8. #18
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Jest tak jak kolega elemenateur powiedział. Nie zdarza się to tylko w wypadku Motula, bo można też trafić na takiego Mobila, Castrola i to znacznie częściej. Wyjściem jest kupować z pewnego źródła i od zaufanych osób. Ja zamówiłem teraz z innego sklepu ale olej jest ok. Nie grzdyni i 15W50 nie zdążyliby tak szybko na mój gust podrobić. Zresztą sklep miał certyfikat hurtowni, która jest oficjalnym importerem Motula.

    Zgodzę się też ze stwierdzeniem, że oleje na rynek wschodnioeuropejski mają inne składy trochę i pewnie też inną cenę ale są oleje, które bardziej lub mniej odbiegają od ogólnych norm. Motul niewiele się różni, jak w ogóle, bo parametry fizyko-chemiczne są takie same. Chodzi głównie o to gdzie dany olej się rozlewa i z której partii. Pytanie pewnie trzeba by wysłać do centrali Motula i poczekać na oficjalną odpowiedź, a potem jakimś sposobem sprawdzić na przykładzie tych samych 2 olejów.

  9. #19
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Jest tak jak kolega elemenateur powiedział. Nie zdarza się to tylko w wypadku Motula, bo można też trafić na takiego Mobila, Castrola i to znacznie częściej. Wyjściem jest kupować z pewnego źródła i od zaufanych osób. Ja zamówiłem teraz z innego sklepu ale olej jest ok. Nie grzdyni i 15W50 nie zdążyliby tak szybko na mój gust podrobić. Zresztą sklep miał certyfikat hurtowni, która jest oficjalnym importerem Motula.

    Zgodzę się też ze stwierdzeniem, że oleje na rynek wschodnioeuropejski mają inne składy trochę i pewnie też inną cenę ale są oleje, które bardziej lub mniej odbiegają od ogólnych norm. Motul niewiele się różni, jak w ogóle, bo parametry fizyko-chemiczne są takie same. Chodzi głównie o to gdzie dany olej się rozlewa i z której partii. Pytanie pewnie trzeba by wysłać do centrali Motula i poczekać na oficjalną odpowiedź, a potem jakimś sposobem sprawdzić na przykładzie tych samych 2 olejów.


    Cosmo,

    motul rozlewa w jednym miejscu na świecie i nie ma tutaj mowy o różnicach jakościowych... chyba że porównujesz podróbkę z oryginałem.
    Nie ma też różnicy w oleju w składzie oleju dla oleju do PL i do Hiszpanii. Silniki są w naszych samochodach takie same dla Hiszpanów jak i dla Polaków. W przypadku olejów gdzie jest blendownia w każdym kraju inna mogą być róznice ale w przypadku tematu motula - nie ma różnic.
    Pozdrawiam serdecznie.
    marcin
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  10. #20
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No tak mniej więcej napisałem, że różni się niewiele, jak już. Jednak jakbyś się uparł i dokładnie porównał, to parametry mają to do siebie, że są określone jako widełki i albo się w nie łapiesz albo nie, jak również zależy przy której granicy tych widełek ostateczny wynik wychodzi. Partie olejów więc między sobą nieznacznie ale się różnią, bo niemożliwe jest zachowanie takich samych wyników przy każdej. Jest po prostu założona jakaś tolerancja i tyle. W zależności od kraju eksportu te tolerancje mogą być różne i Motul może dbać bardziej od rynki na których ma wyższe dochody ze sprzedaż np. Nie byłoby w tym nic dziwnego ale to tylko gdybanie, jednak praktyka nie obca wśród producentów chemii samochodowej. Porównanie - patrz paliwo na stacjach..

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •