Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Szkoda całkowita,Generali

  1. #1
    Deniuu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rawicz/Rzeszów
    Auto
    BMW E46 320d
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny Szkoda całkowita,Generali

    Ojciec jeździł Audi 80 bezwypadkową,kupioną w niemczech niemalże z salonu,od dziadka swojego szefa,który w deszcz nie wyjeżdżał,auto przy zakupie miało 2 lata i znikomy przebieg,od tego czasu minęło 20 lat i cały czas auto służyło na dojazdy do niemiec i zjazdy(raz w miesiącu),początek miesiąca 650km i koniec miesiąca 650km,przez cały miesiąc stało wychuchane w pieknym stanie(po polsce poruszał się innym autem).Sam autem jeździłem i byłem zdumiony jego stanem.
    Podczas ostatniego wyjazdu jakiś idiota z prędkości 80km/h bez hamowania wpakował mu sie w tyłek,auto do kasacji,rzeczoznawca dopiero przyjdzie.
    Bez wątpienia orzecze szkode całkowitą,słyszałem,że można się z tym nie zgodzić,a jak już by sie zgodził to jak to wygląda z wypłatą,2000zł i dziękuję i po sprawie,za auto w niemalże kolekcjonerskim stanie(2 dni temu włożone 800zł)?
    Tylko Pasy!

  2. #2
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    dostajesz kasę + wrak lub ubezpieczyciel zapłaci i weźmie ten wrak ale po mocno zaniżonej cenie;

    stan auta będzie miał tu raczej mocno drugorzędne znaczenie, ale przygotuj(cie) się na walkę z ubezpieczycielem
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  3. #3
    rado's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina wielkich jezior
    Auto
    golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    po pierwszej wycenie, warto odwiedzić radcę prawnego zajmującego się takimi przypadkami

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Tak, tylko że radca prawny też swoje policzy. Też się zgodzę, że dla ubezpieczalni to ile włożyłeś w auto wcześniej nie będzie miało znaczenia.
    Poczekaj na wycenę, może nie będzie aż tak krzywdząca.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  5. #5
    Edytka's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sieradz/Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Po wypłacie odszkodowania poproś swojego likwidatora o:
    - kalkulację wyceny naprawy
    - wycenę samochodu przed szkodą
    - kalkulację wartości szkody całkowitej
    Na tej podstawie możesz poprosić bezstronnego rzeczoznawcę o ponowną wycenę wraz z oględzinami i odwołać się do ubezpieczyciela. Jeżeli uznają Twoje odwołanie i wypłacą większe odszkodowanie, piszesz do nich pismo przewodnie o zwrot kosztów Twojego rzeczoznawcy i dołączasz rachunek

  6. #6
    bartas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    przy starym aucie marne szanse bys cos wskurał, dla nich liczy się rocznik i cena eurotaxu.
    1.8T - K03s inside - Sprzedane
    1.4TDI - dupowóz
    2.0TDI CR - Sportback

  7. #7
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    ja w ogole tego czasem nie czaje cło jak płaciłem wg eurotaksu to wartośc auta 15300 a jak liczyła kobita ubezpieczenie to wg eurotaksu było 12500 <lol2>, także nie liczyłbym na kokosy od ubezpieczalni :/ smutne ale prawdziwe, oni Cie doją przy opłacaniu składek, a jak przychodzi do wypłaty to rzucają jałmużnę
    Ostatnio edytowany przez L@mberT - 07-07-11 o 21:41

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Deniuu Pokaż post
    Ojciec jeździł Audi 80 bezwypadkową,kupioną w niemczech niemalże z salonu,od dziadka swojego szefa,który w deszcz nie wyjeżdżał,auto przy zakupie miało 2 lata i znikomy przebieg,od tego czasu minęło 20 lat i cały czas auto służyło na dojazdy do niemiec i zjazdy(raz w miesiącu),początek miesiąca 650km i koniec miesiąca 650km,przez cały miesiąc stało wychuchane w pieknym stanie(po polsce poruszał się innym autem).Sam autem jeździłem i byłem zdumiony jego stanem.
    Podczas ostatniego wyjazdu jakiś idiota z prędkości 80km/h bez hamowania wpakował mu sie w tyłek,auto do kasacji,rzeczoznawca dopiero przyjdzie.
    Bez wątpienia orzecze szkode całkowitą,słyszałem,że można się z tym nie zgodzić,a jak już by sie zgodził to jak to wygląda z wypłatą,2000zł i dziękuję i po sprawie,za auto w niemalże kolekcjonerskim stanie(2 dni temu włożone 800zł)?
    nie ma czegoś takiego jak nie zgodzić się ze szkodą całkowitą, z OC masz prawo do naprawy swojego auta po stawkach nawet ASO do jego wartości, druga rzecz, to kwestia stanu pojazdu i jego wartości przed szkodą - musisz poczekać na wycenę, jeżeli stwierdzisz że wycena wartości pojazdu przed szkodą Cię nie zadowala, to wówczas należy pisać odwołanie ale poprzeć to konkretnymi argumentami (np. ostatnie ważne naprawy, dodatkowe wyposażenie, wyjątkowy stan techniczny itd.). Nie słuchaj głupot o prawnikach, niezależnych Rzeczoznawcach itd. - to naprawdę skrajne przypadki.

  9. #9
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dux156 Pokaż post
    Nie słuchaj głupot o prawnikach, niezależnych Rzeczoznawcach itd. - to naprawdę skrajne przypadki.
    To dziś jedyna droga do rzetelnej likwidacji szkody

  10. #10
    Guri's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Q5 3.0 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ja walczyłem z generali o kilkanaście tysiecy - sprawa otarła się o rzecznika spraw ubezpieczonych - zajęło mi to trzy lata a i tak wyplacili mi mniej niz wycenil niezalezny rzeczoznawca - choc znacznie wiecej niz wycena generali.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •