Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: N156 Cewka zmiany przewodu rurowego

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny N156 Cewka zmiany przewodu rurowego

    Witam

    W moim niedawno zakupionym Audi A3 1,6 1998r zagazowany pojawia się błąd:

    01243 - Intake Manifold Changeover Valve (N156)
    28-10 - Short to B+ - Intermittent

    Po zakupie auti miało problemy z odpalaniem na ciepłym silniku (oprócz w/w błedu wywalało jeszcze 00522 - Engine Coolant Temperature Sensor (G62) ale po wymianie odpowiedniego czujnika problem nie wrócił) Obecenie mam w/w problem a w internecie i na forum nic nie znalazłem rzeczowego co wyczerpałoby temat w sposób zadowalający mnie poza inną nazwą problemu : Zawór zmiany długości kolektora dolotowego (N156)
    Dlatego mam pytanie

    1. Co to jest za czujnik, gdzie on jest, za co odpowiada i co powoduje jego uszkodzenie?
    2. Czy dam radę sam wymienić?

    Gdzieś wyczytałem że może mieć wpływ na spalanie ale nie mogę tego stwierdzić gdyż auto ciągle testuje w tej kwestii. ( ale dużo mi gazu bierze)
    Będę wdzięczny za każdą porade.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 15:19

  2. #2
    Coval's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    27 razy

    Domyślny

    W AKL jest zmienna pojemność kolektora dolotowego. Od strony paska rozrządu masz gruszkę a na niej wężyk. Po wężyku znajdź ten zawór N156 i sprawdź jego rezystancję oraz wtyczkę do niego na zawarcie, lub w niej samej(gruszce) jest ten zaworek.
    Ostatnio edytowany przez Coval - 21-07-11 o 08:55

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Jeszcze nie miałem czasu się zająć problemem. Póki co podczas nabijania klimy w innym aucie rozmawiałem z mechanikiem o tym czujniku. W odpowiedzi usłuszałem, że wymienić należy cały kolektor ssący. Osobiście trąci mi tu brakiem wiedzy i próbą wyciągnięcia ode mnie kilku złociszy. Ale ja się na nym w ogóle nie znam, więc czy faktycznie tego nie da rady inaczej zrobić. Prosiłbym o jakieś info -Coval jeśli masz chwile rozwiń temat bo trochę mało z tego rozumiem. Jaka gruszka ?

  4. #4
    Coval's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    27 razy

    Domyślny

    Po zdjęciu osłony zaworek znajdziesz po lewej stronie kolektora ssącego, od strony paska rozrządu. Będzie tam mieszek sterujący dźwignią klap w kolektorze:

    Jest on połączony wężykiem z zaworkiem jak na zdjęciu:


    Sprawdź go pod kątem rezystancji, a wtyczkę czy nie ma zwarć z masą lub pomiędzy przewodami w wiązce.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Więc zajrzałem pod tą maskę i wyszły mi takie wartości jak na zdjęciach ( nie pamiętam jak miałem ustawiony miernik ale chyba na 2000K i wynik wahały się na 1- 0,26/ 0,28 i na 2- ten przy gruszce 0,32/ 0,34. Przy czym ten, na którym wyszła niższa wartość jakoś tak dziwnie tyka w rytm silnika. To normalne?



    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6cb6ff2bd.html



    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...842d09641.html
    Ostatnio edytowany przez prest - 28-07-11 o 20:22

  6. #6
    Coval's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    27 razy

    Domyślny

    Jezeli te 0,32/0,34 to odpowiednio 32-34 Ohmy to jest ok(sprawny zaworek ma miec 25-35Ohm). Jezeli błąd nadal nie da sie usunac musisz sprawdzic wiązke z wtyczka do N156 na zwarcie itp. tykanie to normalny odglos w filtrze weglowym. Co do błędu czujnika G28 (z pw) może oznaczać jego koniec, mozesz sprawdzic jego rezystancje na wtyczce.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Chyba uporałem się z problemem. Po wymianie czujnika temperatury chłodziwa silnika w kilka dni póżniej padł czujnik obrotów wału korbowego i myślę, że w tym był problem bo po jego wymianie nie pokazuje mi juz błędu czujnika N156. Dzięki Coval za pomoc i wyjasnienie problemu.

    Tak przy okazji może ktoś z jest zainteresowany lampami przednimi do A3 96-00 Ringi. Urwane zaczepy ale może komuś się przydadzą.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam podłączę się pod temat,moje autko a3 1.6 AEH 1.6
    Nie działa mi zawór podciśnienia N156,podłączyłem go pod sam akumulator to zadziałał,gruszka też sprawna,wsadziłem na miejsce i nic.Ma ktoś może schemat skąd idą kabelki do tego zaworu,dodam że faza jest cały czas na jednym kabelku więc masę wziąłem sobie inną i zaworek jest cały czas teraz otwarty.Co zrobić z tym fantem?Pomóżcie.Pozdrawiam Adam

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez harychorzow84 Pokaż post
    Witam podłączę się pod temat,moje autko a3 1.6 AEH 1.6
    Nie działa mi zawór podciśnienia N156,podłączyłem go pod sam akumulator to zadziałał,gruszka też sprawna,wsadziłem na miejsce i nic.Ma ktoś może schemat skąd idą kabelki do tego zaworu,dodam że faza jest cały czas na jednym kabelku więc masę wziąłem sobie inną i zaworek jest cały czas teraz otwarty.Co zrobić z tym fantem?Pomóżcie.Pozdrawiam Adam
    Witam,
    Kolego a jakie masz objawy tego niedziałającego zaworu N156? U mnie łapie doła po dodaniu gazu ( obroty w dół), dopiero wczoraj wyczytałem, że te objawy mogą być przez ten zawór. Działałeś już może coś z nim?

    Dodam, że mam ten sam silnik co u Ciebie - 1.6 AEH

  10. #10

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    a4
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny zawor n156

    Cześć. Od jakiegoś czasu wywala mi taki błąd.
    Intake Manifold Changeover Valve (N156)
    26-10 - Output Open - Intermittent

    Wiem, że ten zawór odpowiada za sterowanie powietrza w kolektorze ssącym. Chodzi mi dokładnie o to jakie są objawy uszkodzenia ów zaworu, przeszukałem trochę forum, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedź. Silnik 1.6 akl

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •