Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 111

Temat: Lista chetnych na chiptuning Kingsoft Ostrowiec Świętokrzyski

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piolux89 Pokaż post
    witam czy lapie sie pod tego chipa
    Poszło PW
    Prośba aby dodawać kontakt do siebie obok listy, Pozdrawiam
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  2. #12

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1. Ziuutek
    2. Chińczyk 1.9 ALH
    3. Maciek84 1.8 T
    4. michal168 1.9 AHF
    5. Piolux89

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    witam, a 8p 2.0tdi bkd 2006 rok tez moze byc?

  4. Podziękowania dla gringo1989 za pomoc w problemie

    wasil16 (12-11-11)

  5. #14

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Witam, odnawiam temat. Sterowniki EDC15 po 700zł zarówno VP jak i PD rok bez znaczenia. Sterowniki EDC16 po 900zł. EDC17 1400zł. Dotyczy silnikow 1.9 oraz 2.0 TDI. Auta wyposażone w silniki TFSI po 1200zł. O auta większej pojemności proszę pytać indywidualnie.

    Zasady grupowego chiptunningu. Nie zależy nam na tym żeby zrobić 10 aut w jeden dzień. Proponujemy dwa auta na jeden dzień ale każdy będzie potraktowany indywidualnie oraz każdemu poświęcimy tyle czasu ile będzie potrzeba. Pozdrawiam i życzymy owocnych modów na sezon 2012. Dopisujemy się do tematu
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  6. #15

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Sw.
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam
    Posiadam Audi A3 TDI(AXR 101KM) po regenaracji turbosprężarki na nowych częściach. Przebieg 188 000(orginał) Chciałbym podnieść moc i mam pytanie do osób które maja podobne auto po chipie, jak sie sprawuje ( awaryjnosć, usterki, jaki przebieg po chipie itp.) Drugie pytanie o firmę Kingsoft w Ostrowcu ponieważ mam najbliżej... Polecacie oddac moje autko w ich ręce?? z góry dzięki za odp

  7. #16
    MiCkIostr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski / Łódź
    Auto
    VW PASSAT B6 3,2 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dami8705 Pokaż post
    Polecacie oddac moje autko w ich ręce??
    Chyba nie przemyślałeś tego co napisałeś... Masz raptem 3 posty i głupie pytania jeszcze zadajesz :/ Weź sobie najpierw forum poczytaj a potem zadawaj bzdurne pytania. Wejdź sobie w mój temat o aucie albo kolegi ohara23 bądź kogokolwiek innemu komu Bartek Kingsoft modził auta. Nadmienię, że auto kolegi Ohara23 wygrało klasę diesel na zeszłorocznym Ogólnopolskim Zlocie A3. Wydaje mi się, że twoje pytanie było nie na miejscu i podważyło właśnie wiedzę chłopaków z tejże firmy. Przejrzyj sobie chociażby dział z wykresami i sobie sam odpowiedz na swoje pytanie.

    Pozdrawiam...


    SportBack MiCkIego ==> Historia mojego Sportback'a

    UWAGA!!!!! MOJEGO NICKA CZYTAMY TAK JAK GO PISZEMY...

  8. #17

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiCkIostr Pokaż post
    Chyba nie przemyślałeś tego co napisałeś... Masz raptem 3 posty i głupie pytania jeszcze zadajesz :/ Weź sobie najpierw forum poczytaj a potem zadawaj bzdurne pytania. Wejdź sobie w mój temat o aucie albo kolegi ohara23 bądź kogokolwiek innemu komu Bartek Kingsoft modził auta. Nadmienię, że auto kolegi Ohara23 wygrało klasę diesel na zeszłorocznym Ogólnopolskim Zlocie A3. Wydaje mi się, że twoje pytanie było nie na miejscu i podważyło właśnie wiedzę chłopaków z tejże firmy. Przejrzyj sobie chociażby dział z wykresami i sobie sam odpowiedz na swoje pytanie.

    Pozdrawiam...
    Trochę mnie zszokowałeś


    Cytuj Oryginalnie napisane przez dami8705 Pokaż post
    Posiadam Audi A3 TDI(AXR 101KM) po regenaracji turbosprężarki na nowych częściach. Przebieg 188 000(orginał) Chciałbym podnieść moc i mam pytanie do osób które maja podobne auto po chipie, jak sie sprawuje ( awaryjnosć, usterki, jaki przebieg po chipie itp.)
    Tutaj tylko skomentuję że gdybyś do nas podjechał, skoro już robiłeś turbo, to założyli byśmy wydajniejsze turbo i przy tej samej robocie przy programie i czasie poświęconym zrobilibyśmy Ci 15-20KM więcej . skoro turbo i tak było do roboty można było pomyśleć o wymianie na większe . Ja oczywiście zapraszam w każdej chwili. Takie auta robimy od ręki czas około 3-4 godzinek na indywidualne strojenie na hamowni.
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  9. #18

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Sw.
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    MiCkIostr, dlaczego głupie, bzdurne pytania zadaje?? nie wydaje mi sie że podważam swoim pytaniem opinie firmy. Wyluzuj. Kto zadaje pytania nie błądzi. Czytałem opinie o Kingsofcie, bardziej mi chodzi jak się sprawuje auto z większą mocą , jakie mogą być usterki itp., ile przejechaliscie km po takim chipie... PS. czytałem forum i opinie o Kingsoft , lecz nie znalazłem takiego jak moj AXR ktory był modzony w Kingsofcie i chicalem zapytac. Kingsoft napisał kulturalnie że mógłbym odrazu zmienic większe turbo bez nerwów jak MiCkIostr. PO wymianie rozrządu napewno podjade na chipowanie pozdro

  10. #19
    Szymanek31's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Panowie a seryjne 8L 1.9 Tdi AHF do jakiej mocy mozna bezpiecznie podniesc nie wymieniajac zadnych czesci jednoczesnie zeby wszystko dzialalo i wytrzymywalo tą moc?
    Moja Trójeczka
    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?53722-A-tr%F3jka-by-Szymanek31!-nowy-gracik-prosze-o-opinie/page14

  11. #20
    MiCkIostr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski / Łódź
    Auto
    VW PASSAT B6 3,2 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dami8705 Pokaż post
    MiCkIostr, dlaczego głupie, bzdurne pytania zadaje?? nie wydaje mi sie że podważam swoim pytaniem opinie firmy. Wyluzuj. Kto zadaje pytania nie błądzi. Czytałem opinie o Kingsofcie, bardziej mi chodzi jak się sprawuje auto z większą mocą , jakie mogą być usterki itp., ile przejechaliscie km po takim chipie... PS. czytałem forum i opinie o Kingsoft , lecz nie znalazłem takiego jak moj AXR ktory był modzony w Kingsofcie i chicalem zapytac. Kingsoft napisał kulturalnie że mógłbym odrazu zmienic większe turbo bez nerwów jak MiCkIostr. PO wymianie rozrządu napewno podjade na chipowanie pozdro
    Auto z większą mocą sprawuje się lepiej. Spalanie się nie zmienia a mocy i momentu więcej. Chyba, że cały czas gnieciesz to normalne, że ci więcej spali. Ja po modyfikacjach na 200hp i 400Nm zrobiłem około 40 000km a teraz jakieś 20 000km na obecnym setupie. I nic się złego nie dzieje. Przed jakąkolwiek modyfikacją będziesz miał auto zdiagnozowane i będziesz wiedział czy możesz cokolwiek robić czy naprawiać.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Szymanek31 Pokaż post
    Panowie a seryjne 8L 1.9 Tdi AHF do jakiej mocy mozna bezpiecznie podniesc nie wymieniajac zadnych czesci jednoczesnie zeby wszystko dzialalo i wytrzymywalo tą moc?
    Jeżeli masz zdrową serie to okolice 140hp możesz wydusić i jakieś 3XX Nm


    SportBack MiCkIego ==> Historia mojego Sportback'a

    UWAGA!!!!! MOJEGO NICKA CZYTAMY TAK JAK GO PISZEMY...

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •