Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 105

Temat: 8P Podłączenie wzmacniacza antenowego

  1. #41
    kutekwat's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Dzięki za uwagę, nie zlookałem. Poprawione.

  2. #42
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    ciekawy post! na wiosnę będę musiał to u siebie wypróbować,bo normalnie przez to radio już zacząłem rozglądać się za navi






    no i w końcu wymieniłem wzmacniacze dokładnie wg opisu kutekwat.wszystko śmiga jak należy!!!

  3. #43

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    hej, odswieże temat troche (albo troche bardziej).. mam podobny problem z radiem concert2+.. brak FM/AM.. kupiłem wzmacniacze zgodnie z instrukcja kutekwat..zabrałem sie za wymiane i okazuje sie ze w moim aucie (poczatke 2004r) mam wzmacniacze z poczatkiem 8p0...







    ktore roznia sie od tych 8p4
    wtyczkami z szyby, w dużym wzmacniaczu wtyczkami z tylu (tymi dużymi), jak widać na foto sa tylko dwie podłużne. Pomimo różnic próbowałem podpiąć tak jak kutekwat tez żółty kabel z dołu do górnego wzmacniacza, po rozpięciu wzmacniaczy pomiędzy sobą..nie ma efektu żadnego.. pozostaje zmiana wtyczek do wzmacniaczy? tylko co wpiąć do "nowego" wzmacniacza 8p4 jak tą 3cia wtyczkę z "tyłu"?
    Moze ktos to inaczje rozwiązał w autach z początku produkcji?
    Wogóle piszcie ze większość z was nie ma z tym problemu w autach z małym grillem, u mnie niestety jest.
    Aaa wcześniej miałem concerta 2

  4. #44
    Karlos's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Maly wzmacniacz masz od 3D...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #45

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    bo to jest 3 drzwi i złe zdjecie wrzuciłem, zapomnialem zrobic w trakcie naprawy, swojego
    taki mam




    dodam ze ta żółta wtyczka "z dołu" nie pasuje do górnego musialem rozbierać wtyczkę i wpinać sam styk

  6. #46
    Karlos's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Sprawdzales w ETCE co powinno byc do Concerta II+?
    Ja mialem bardzo dlugo problem, mimo, ze instalacja sprawna, wmacniacze tez.
    Zalozylem RNS-E i wszystko gra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #47

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    nie sprawdzałem ale.. rns-e podobno działa na tych samych wzmacniaczach co większość odbiorników (piszą nawet chyba o tym w tym wątku), concert 2+ potrzebuje czegoś innego

    dodane:

    pogrzebałem troche w ETCE i moje wnioski, (może dla niektórych oczywiste), wogóle może złe, jakby co to proszę mnie poprawić:

    wzmacniacze 8p4 sa dla sportback a 8p3 dla 3 drzwi (?)
    wzm. 8p4 i 8p3 mają już inne wtyczki (chodzi mi o te duże w dużym wzmacniaczu bo to widać na zdjęciach - reszty nie widzę)
    wiec dla mnie żeby obeszło się bez przeróbek wtyczek, potrzebuje duży wzmacniacz 8p0 035 255 D, z wtyczkami podłużnymi oraz brakiem w nim wejścia na żółtą wtyczkę fakra (nie tak jak w 8p4 z boku, ale na środku, chyba nie ma znaczenia) - w etce opisany jest jako wzmacniacz do radia CHORUS





    problem w tym iż w etce nie widzę wzmacniacza lewego górnego (tego małego) opisanego jak wzmacniacz do CHORUSa (co widać na screenie), może ktoś bardziej ogarnia ETKE i to sprawdzi, ja niestety nie mogę nic takiego znaleźć , no chyba ze zastosować ten sam górny wzmacniacz który być może się nie zmieniał w pierwszych modelach w zależności od montowanego radia


    DODANE:

    udało się, na dól założyłem ten z koncowka D (8p0 035 255 D), górnego nie zmieniałem, wszystko spiąłem tak jak pisał kutekwat, ta żółta wtyczka z dołu do górnego na izolacji, bo tak jak pisałem wtyczka nie pasowała. Radio działa w miarę dobrze, jednak na VCDS pokazuje błąd tego górnego wzmacniacza

    00821 - Antenna 2 for Radio (R93)
    011 - Open Circuit

    narazie gra, jak będzie lipa to podejrzewam ze będę musiał zmienić ten górny również, z ty ze nie mogę znaleźć takiego z początkiem 8P0, pasującego na wtyczkę wychodzącą z szyby i skończy się na przerobce wtyczki na ktorys z tych nowszych.
    Tyle
    Ostatnio edytowany przez the0 - 01-12-13 o 12:06

  8. #48
    Rafal83's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krefeld DE/Pionki PL
    Auto
    Honda Civic VIII 2.2 i-CTDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Czy da sie sprawdzic w ETCE jaki wzmacniacz siedzie w aucie? Mam ten sam problem ze stacjami po zmianie Concert II na Concert II+

  9. #49

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam Mam sporo w sumie pytań. Może ktoś się znajdzie żeby odpowiedzieć.
    Oczywiście mi też radio gubi fale. Jak włączę i auto znajduje się w dobrym miejscu to lapie normalnie fale ale gdy już jade np pomiędzy budynkami to gubi fale psuje się odbiór. Ściągnąłem tapicerke z klapy tylnej samochodu (mam audi a3 8p z 2004r. sportbacka) i zamontowane mam wzmacniacze o numerach:
    wzmacniacz mały 8P4.035.225.B
    wzmacniacz duży 8P4.035.225
    Gdy puściłem radio (audi concert bez możliwości odsłuchu mp3, czyta zwykłe płyty cd, bez zmieniarki same radio jak w tym linku http://allegro.pl/audi-concert-ii-a3...386974278.html) i klapa była uniesiona do góry to radio słabo chodziło. Jeżeli dotknąłem ręką kabla wchodzącego do dużego wzmacniacza z boku- z tą małą wtyczką 3 pinową to radio poprawiało odbiór, ale wyłącznie przy otwartej klapie bo już po zamknięciu klapy i nawet trzymaniu za kabelek gubi sygnał.
    Teraz moje pytanie: Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi na jakie muszę wymienić wzmacniacze? Czy mam zastosować się do tutorialu podanego w tym temacie? Czy mam złe wzmacniacze założone, czy może coś mi kable nie stykają? Z góry dziękuje za pomoc.

  10. #50
    Karlos's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wymien radio na RNS i bedzie git
    A tak na powaznie - u mnie to pomoglo i sobie odpuscilem szukanie problemu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •