Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: Błąd 16395.P0011

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    raz

    Domyślny Błąd 16395.P0011

    Witam. Wyskoczył mi po raz drugi w/w błąd w mojej s3 210KM. Mam kilka pytań. Jedna z przyczyn jest to, że zawór N205 może być uszkodzony. Czy ten zawór to chodzi o nastawnik wałka rozrządu? (Etka 058109088E) Czy ma to może związek z czujnikiem halla? Generalnie mój VAG tłumaczy ten błąd następująco:
    "Położenie wałka rozrządu, po stronie ssącej/po lewej stronie/z przodu, rząd cylindrów 1 - nadmierne przestawienie w kierunku "wczesny"/usterka w działaniu..." Nie wiem czy dalej coś ten błąd mówi bo wyświetlacz nie wyświetla nic dalej:/
    Co to może być?
    Pzdr,
    Y.

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostróda
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLY

    Domyślny

    Na temat błędu więcej na stronie Ross-Tech: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...5/P0011/000017 nastawnik wałka rozrządu (N205) ten o którym piszesz, lub przekażnik pompy paliwa (J17) i pozostaje ustawienie rozrządu

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piotr303 Pokaż post
    Na temat błędu więcej na stronie Ross-Tech: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...5/P0011/000017 nastawnik wałka rozrządu (N205) ten o którym piszesz, lub przekażnik pompy paliwa (J17) i pozostaje ustawienie rozrządu
    Tyle to udało mi się znaleźć w tym temacie Ale dzięki za pomoc i dalej czekam na jakieś informacje I jeszcze jedno pytanko... Czy jeśli czujnik halla będzie podawał błędne parametry to czy może to mieć wpływ na pracę tego zaworu N205 regulującego łańcuch wałków rozrządu i tym samym może generować ten błąd?
    Ostatnio edytowany przez yellowboy - 05-08-11 o 14:56

  4. #4
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    jakbyś dobrze poszukał to byś znalazł, że za ten błąd odpowiada....napinacz łańcucha rozrządu, miałem też ten błąd i jak wymieniałem rozrząd to wymieniłem łańcuch bo miał luzy, jak narazie błąd nie wyskakuje, ale odpowiedzialny jest za niego głównie napinacz łańcucha rozrządu ktory kosztuje nówka sztuka z około ponad 1000zł, chyba że wolisz używkę a nie radzę

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gabi901120 Pokaż post
    jakby? dobrze poszuka? to by? znalaz?, ?e za ten b??d odpowiada....napinacz ?a?cucha rozrz?du, mia?em te? ten b??d i jak wymienia?em rozrz?d to wymieni?em ?a?cuch bo mia? luzy, jak narazie b??d nie wyskakuje, ale odpowiedzialny jest za niego g??wnie napinacz ?a?cucha rozrz?du ktory kosztuje n?wka sztuka z oko?o ponad 1000z?, chyba ?e wolisz u?ywk? a nie radz?

    Wiem o tym, ?e odpowiada za to napinasz ?a?cucha faz rozrz?du ale r?wnie? mo?e to by? spowodowane z?ymi parametrami czujnika halla dlatego zapyta?em. Czujnik halla to koszt ok 250PLN wi?c od tego chcia?bym zacz?? jednocze?nie dowiaduj?c si? mo?e od forumowicz?wo jaki? w?asnych do?wiadczeniach z tym zwi?zanych. A co do napinacza to znalaz?em co? takiego:

    http://allegro.pl/napinacz-lancucha-...745490573.html

  6. #6
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    no to spoko, ale myślę że gdyby siedział czujnik halla to by był inny błąd, ale jak go wykasujesz to wyskakuje odrazu czy po jakimś czasie???

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gabi901120 Pokaż post
    no to spoko, ale myślę że gdyby siedział czujnik halla to by był inny błąd, ale jak go wykasujesz to wyskakuje odrazu czy po jakimś czasie???

    Dzisiaj w dzień jeździłem spokojnie do 3,5tys obr/min i nie wyskoczył ani razu. Dopiero jak dostanie w palnik to wyskakuje co by się zgadzało bo zmienne fazy od wyższych obrotów się załączają. Tak się zastanawiam bo w przyszłą niedzielę jadę na chorwację czyli zrobię ok 3500km ale nie zamierzam katować tylko jechać spokojnie i przepisowo max 130-150km/h i nie wiem czy wymienić ten napinacz przed wyjazdem czy jadąc spokojnie nic się nie stanie i wymienię po powrocie?

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    s3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Witam jak temat błedu zlikwidowany napinacz wymieniony?

    Ja mam inny problem napinacz i lancuszek wymieniony poniewaz zapalal sie check engine i bylo slychac jego glosna prace , po wymianie jest wsumie wszystko ok silnik pieknie pracuje lecz czasem wywala Błąd 16395.P0011 i
    nie wiem co zrobic z tym fantem.

  9. #9
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Ta na razie funduszy brak bo drogi jak cholera a zresztą mimo tego bledu to nie stawiam wyłącznie na napinacz. Odkąd mi wyskoczył to auto nie gaśnie już wcale! Pamiętam że na początku po kupnie samochodu miałem go i jak wykasowalem to zaczął gasnac. Teraz go nie kasuje bo dzięki temu auto pali rano od ręki. Wyjaśni mi ktoś o co chodzi?? Czy sterownik jakoś tym się kieruje?

  10. #10
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    szukam napinacza w ko?cu , mam pytanie czy ten podejdzie??????
    http://allegro.pl/napinacz-lancucha-...970312710.html

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •