Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 33 z 33

Temat: Błąd 16395.P0011

  1. #31

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa/dublin
    Auto
    audi s3 8l
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    witam wszystkich mam podobny problem błąd 16395 w s3 z silnikiem AMK 2001rok. Byłem kilka dni temu na hamowni i tu szok bo s3 wypułą jedyne 179 koni. krzywa na wykresie rośnie ładnie a przy 4300rpm idzie w dół a potem znów w góre. Powiedzcie czy dobrze mi sie wydaje ze załamanie krzywej powoduje nie poprawnie działające fazy rozrządu i stąd brak mocy??? Czytałem na forum ze po wymianie napinacza silnik odżywa i moc wraca. miał ktośpodobny problem?

  2. #32

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczółki
    Auto
    Audi A3 2.0fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Błędy rozrzadu

    Witam. Może ktoś z was jest w stanie coś doradzić. Mianowicie od pewnego czasu mam problem z kodami błędów i różnorakie zabiegi nie dają efektów i błędy powracają.

    16395 regulacja faz rozrządu. Rząd cylindrów 1. Nie można osiągnąć zadanej wartości za mocno wyprzedzony
    P0011 ustawienie położenia wałka rozrządu zawórow dolotowych (A) nadmiernie wyprzedzone (rząd 1) dodam że rozrząd nie był robiony były wymieniane tylko pierscienie do wariatora bo popekaly i uszczelka pokrywy rozrządu. Lancuch nie jest luźny walki i krzywki nie są wytarte. Po wymianie pierścieni bo tak powiedział mechanik błędy wróciły. Podmieniony zawór faz rozrządu też nic nie dał. Olej i filtr nowy. Wariator regenerowany 2 lata temu i wtedy też wymieniony lancuch wałków rozrządu z napinaczem.

    16684 układ zapłonowy wypadanie zaplonow
    16685 wypadanie zapłonu cyl 1
    Wymieniona została cewka zaplonowa na 1 cylindrze i niestety to nie pomogło. Świece wymieniane 2 lata temu ok 50tys km temu.

  3. #33

    Data dołączenia
    Feb 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3City
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny 2.0TSI 200KM AXX Błąd P0011

    Witam wszystkich,
    Od niedawna jestem posiadaczem A3 2.0TSI 200KM AXX ze skrzynią DSG, 2005r. 191tyś km.
    Dzień po kupnie samochodu wyskoczył check engine jak się okazało komunikat błędu p0011.
    Poprzedni właściciel wymienił rozrząd i twierdził że czyścił zawór zmiennych faz rozrządu i to pomogło.
    Ja ten zawór wymieniłem na nowy ale problem powrócił (check bład p0011) Kolejnym podejrzanym był wariator wiec i ten został wymieniony na nowy + łańcuch + napinacz.
    Dobrze było przez jakieś 20min i znów problem powrócił... Samochód czasami potrafi trochę się pogubić na wolnych obrotach ale bez większej tragedii. Wydaje mi się również że nie ma pełnej mocy.. Spalanie nie spada poniżej 13l wiec jest niego podniesione.
    Wszystkie znaki na niebie wskazują na źle ustawiony rozrząd, jak myślcie czy to może być przyczyną bo niespecjalnie uśmiecha mi się po raz kolejny pakować pieniądze i może się okazać że to coś innego.. POMOCY !

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •