Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 33

Temat: Błąd 16395.P0011

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    s3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Widze ze mamy takie same silniki wiec podaje ci nr. org. czesci

    058109088E

    najlepiej kup sobie komplet z lancuszkiem i uszczelkami.

    http://allegro.pl/listing.php/search...ription=1&sg=0

  2. #12
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    dzięki, czyli ten co typowałem to podejdzie, łańcuch już zmieniałem poł roku temu, najwyżej same uszczelki kupię

  3. #13
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    patrzyłem u siebieni na nr jaki mam pod maską i na końcu jest D, w czym tkwi różnica? 058 109 088D, skoro jest tak to musi być tak

  4. #14
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny Nastawnik wałka rozrządu Błąd 16395

    Witam, od tygodnia mam A3 8P z silnikiem 2.0 FSI kod : AXW, auto ma przejechane 131 tyś km. przebieg prawdziwy, osobiście byłem w Niemczech po auto i trafiłem takie przy serwisie od osoby prywatnej. po przyjechaniu autem do domu, podłączyłem je pod kompa i wyskoczył błąd o takim numerze, więc wykasowałem go i ok, natomiast przedwczoraj z ciekawości podłączyłem znowu kompa i znowu ten błąd, wykasowałem, odpaliłem auto i znowu ten błąd...czy to oznacza wymianę napinacza łańcuszka ? czy co to może być ? a może jakoś kompem się nastawia fazy rozrządu ? bardzo Was proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 17:58
    Vorsprung durch Technik

  5. #15
    radabrov's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Miałem podobny, jeśli nie ten sam problem w tym motorze. Auto muliło z dołu obrotów oraz pojawiły się problemy z odpalaniem. Kodu błędu na diagnostyce niestety nie pamiętam, ale na pewno był związany z ustawieniem wałków rozrządu. Wałek ssący w tym silniku jest przestawiany względem wałka wydechowego za pomocą nastawnika znajdującego się na tym pierwszym, a napinacz steruje nastawnikiem. W każdym razie czeka Cię ogląd tego układu. Mi wysypał się nastawnik - zerwany gwint. Część niedostępna w zamiennikach i czekałem na sprowadzenie kilka dni. Cena ok 1300-1500 zł, za wymianę poza ASO zapłaciłem 350 zł. Po fakcie słyszałem o podobnym wypadku w silniku AXW i AWA z A4 B6, czyli pierwszych wypustach 2.0 FSI. Warto sprawdzić cały układ: nastawnik, łańcuch i napinacz.

  6. #16
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    a przy jakim przebiegu Ci się to stało ? mi auto nie muli, dobrze zbiera od dołu nawet, a po 3 tyś już fajna zabawa nawet, a jaka jest praca charakterystyczna dla tego silnika ? normalne to że słychać tak jakby diesla ?! może przesadziłem że jak diesla ale no słychać takie "klepanie" "cykanie" ?
    Vorsprung durch Technik

  7. #17
    radabrov's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    U mnie nastawnik padł przy 105 tys. - przelot potwierdzony. Jeśli nie masz problemów z odpalaniem i mocą, to pewnie problem nie jest mocno zaawansowany, może to rzeczywiście tylko napinacz, który jest znacznie tańszy niż nastawnik. Te dieslowskie dźwięki w pracy silnika występują u mnie na zimnym motorze, ale przed tą całą historią były o wiele głośniejsze, teraz są prawie niezauważalne. "Cykanie" może zwiastować tez wyrobiony popychacz pompy paliwa wysokiego ciśnienia napędzanej także od wałka dolotowego. Niestety układ zmiennych faz rozrządu i napęd pompy wtryskowej to słaby punkt 2.0 FSI/TFSI I gen. - zwłaszcza AXW/AXX.

  8. #18
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    To że TFSI lekko cyka to akurat nie problem bo taka jest charakterystyka benzyny z bezpośrednim wtryskiem . Gorzej jak zacznie klekotać jak diesel. Ja właśnie będę się wybierał na wymianę filtrów, oleju + właśnie popychacza pompy paliwa (profilaktycznie) W 2.0TFSI lubi się ta szklaneczka wycierać i lepiej co 30tys sobie wymienić bo koszt nieduży (w aso 120zł) i spać można spokojnie

  9. #19
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    może jestem zbyt wrażliwy na tym punkcie pracy silnika, Tata ma w Tiguanie silnik 2.0 TSI ten 200 konny i też go słychać jak pracuje, bardzo podobnie do mojego, a dzisiaj podłączyłem znowu auto pod kompa i odpukać nie ma już żadnego błędu w silniku, dodam że podłaczałem go przed wymianą oleju może ze 3 razy i za każdym razem był błąd, a po wymianie oleju podłączyłem i nie ma, nie wiem, może jakiś dziwny zbieg okoliczności...
    Vorsprung durch Technik

  10. #20
    radabrov's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Napinacz łańcuszka łączącego oba wałki jest sterowany hydraulicznie olejem właśnie, może się na moment przyciął i stąd ten błąd.

  11. Podziękowania dla radabrov za pomoc w problemie

    King (24-04-12)

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •