Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: [8L] wymiana radia chorus na org. radio z cd

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Fiat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny [8L] wymiana radia chorus na org. radio z cd

    witam

    poniewaz nie jestem zwolennikiem odtwarzaczy kasetowych postanowilem zmienic radio na takie aby obslugiwalo cd, oczywiscie chcialbym pozostac z oryginalnym naglosnieniem audi. w zwiazku z powyzszym chcialem zapytac czy jest mozliwa wymiana radia chorus CHORUS na np concert z cd lub cokolwiek innego oryginalnego co by pasowalo (oczywiscie z cd) ?

    zalezy mi na tym aby nie bylo kombinowania z wtyczkami, bo z tego co czytam nowe radia concert wymagaja szyny CAN, ktore w moim aucie jak sadze nie wystepuje, poniewaz jest to A3 8L z 1998r.

    zapoznalem sie takze z poradnikiem na tym forum znajdujacego sie TUTAJ niemniej nie dal mi on jasnego pogladu na ta sprawe, jak i szukajka ktora co prawda dala mi kilka ciekawych wynikow niemniej ni jak nie moge ich do konca podpiac pod moj problem.

    zastanawiam sie takze nad kosztem takiej operacji, i nad cena za jaka mogl bym sprzedac swoje radyjko, ktore jest w stanie bardzo dobrym, wszystko dziala bez zarzutu no i posiada oryginalny klucz.

    chcialbym prosic was o pomoc w rozwiazaniu tej sprawy.

    pozdrawiam

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    karoll, najlepszym rozwiazaniem wydaj mi sie i jednoczensie chyba jednym z tanszych bedzie zmieniarka CD ktora mozesz podlaczyc do tego co masz,albo to o czym jest aktualnie temat w "ogolne i techniczne" ipod albo mp3 , kabelek-interfejs to koszt okolo 90zl + mp3 jakies, sansa 1GB np. to ok 100zl
    Radia orginalne AUDI sa niestety bardzo drogie, oczywiscie mowa o CD, a kasciaki sa bardzo tanie i nikt ich nie chce
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    mimuszek, Chorus nie ma wyjscia na zmieniarke - dopiero Concert posiada takowe

    co zas do radyjek to jednak Concert II bylby ok tylko trzeba jeden kabelek dolutowac by dzialalo podswietlenie i zaakceptowac wylaczanie radyjka co godzine - ja od 3 lat zyje z tym i jest mi dobrze


    ps. karoll, jak bedziesz sprzedawal Chorus'a to ja z mila checia odkupie bo szukam takowego do ojca A4 - wiecej info na PW
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Fiat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mimuszek
    karoll, najlepszym rozwiazaniem wydaj mi sie i jednoczensie chyba jednym z tanszych bedzie zmieniarka CD ktora mozesz podlaczyc do tego co masz,albo to o czym jest aktualnie temat w "ogolne i techniczne" ipod albo mp3 , kabelek-interfejs to koszt okolo 90zl + mp3 jakies, sansa 1GB np. to ok 100zl
    Radia orginalne AUDI sa niestety bardzo drogie, oczywiscie mowa o CD, a kasciaki sa bardzo tanie i nikt ich nie chce
    chciałbym aby wyglądało to w ten sposób, odtwarzacz mp3 posiadam więc z tym nie było by problemu, ale tak jak pisze DTM, moje radio prawdopodobnie nie ma wyjścia na takie dobrodziejstwa.
    Czytałem również w w/w poradniku że jest możliwość "wpięcia" sie w odpowiednim miejscu na kostce TDA 7342, kabelka z wejściem na mp3 itp., ale raczej bałbym się sam ingerować w ten sposób. (ps. obrazek z schematem gdzieś tam zaginął)

    tak więc skłaniał bym się do zakupu org. radia z cd, bądź podpięcia jakiegoś kabelka z tyłu radia umożliwiającego podpięcie innego źródła dźwięku o ile to będzie w jakiś sposób możliwe.

    wpadłem na pomysł ominięcia tych wszystkich kombinacji i zakupiłem transmiter FM, niemniej jakość dzwięku emitowanego do radia była całkowicie niezadawalająca... więc to raczej odpada.

    ewentualnie mogło by być tak że zmienił bym kaseciaka chorus na kaseciaka concert lub innego kaseciaka który ma już możliwość podpięcia przejściówki (o ile się nie mylę nazywa się do mini-ISO), tylko że wtedy rodzą się kolejne pytania, czy będzie radio pasowało we wnękę starego radia, czy bez problemu podepnę wszystkie głośniki ? bo co do głośników to mimo takiego słabego modelu który obecnie posiadam, to jest ich pełen komplet łącznie z org. subwooferem umieszczonym w bagażniku, którego jeszcze nie udało mi się zmobilizować do współpracy...

    oraz jeśli concert to który ? :
    Audi Concert PLUS (Blaupunkt, Portugal) - Concert (Blaupunkt)
    czy
    Audi Concert US (Japan) - Concert (Matsushita)

    oczywiście radio musi dawać możliwość współpracy ze wszystkimi głośnikami zamontowanymi w aucie łącznie z org. subwooferem.

    czekam wobec tego na dalsze sugestie.

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Miasto
    Oleśnica

    Domyślny

    Witam, chcia?bym kupi? radio concert do mojego autka natomiast nie wiem, kt?ry dok?adnie model. Czy mo?ecie mi doradzi?, poniewa? moje poprzednie radio (niefabryczne) straci?em w przykry spos?b zesz?ej nocy Jest to A3 2003 rok, w sumie ko?c?wka serii przed wyj?ciem nowej budy (to samo co 2001, 2002 itp). Mam dwie oferty na allegro. Niestety sprzedaj?cy nie potrafili mi udzieli? wystarczaj?cej odpowiedzi czy aby b?dzie pasowa?.

    1. http://allegro.pl/item245025983_audi...per_stan_.html
    2. http://allegro.pl/item245136061_audi...ja_od_ss_.html

    Dzi?ki za odpwied?,
    Pozdrawiam.

  6. #6
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karoll
    oraz jeśli concert to który ? :
    Audi Concert PLUS (Blaupunkt, Portugal) - Concert (Blaupunkt)
    czy
    Audi Concert US (Japan) - Concert (Matsushita)
    obydwa maja wyjscie na zmieniarke wiec zadna roznica - ogolnie blaupunkt ma opcje TP ktora i tak raczej nie jest przydatna a matsushita (czyli panasonic) ma zamiast tej opcji rozdzielenie ilosci bankow pamieci FM na dwa przyciski - chyba wiecej roznic nie ma

    dune4, 1 pasuje do wersji przedliftowych - 2 chyba powinna pasowac do Twojej konsoli srodkowej ale pewny w 100% nie jestem



    ps. dune4 jak kupisz to 2 radyjko to liczymy nazeskanowanie instrukcji i wrzucenie na forum
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Miasto
    Oleśnica

    Domyślny

    No cóż, jak to się mówi- ryzyk fizyk zobaczymy czy radio będzie pasować...mam nadzieję, że z roli kupującego nie zamienię się w sprzedającego. A jeżeli chodzi o instrukcję to oczywiście nie ma problemu, wrzucę na forum.

  8. #8
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dune4
    No cóż, jak to się mówi- ryzyk fizyk zobaczymy czy radio będzie pasować...
    ostatecznie podpilujesz delikatnie boki i z zamontowaniem nie bedzie problemu
    Cytuj Oryginalnie napisane przez dune4
    A jeżeli chodzi o instrukcję to oczywiście nie ma problemu, wrzucę na forum.
    czekamy
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  9. #9
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dune4 Concert II powinien Ci wleźć na bank do Twojego autka. Pozostaje tylko kwestią różnica koloru radyjka i konsoli. Ja posiadam takowe w moim jeździdle i różnica jest, choć nieznaczna. I nie powinno Ci się wyłączać co godzinę bo masz już szynę Can na audio. Więc funkcja Gala (automatyczne zwiększanie i zmniejszanie głośności w zależności od prędkości ) podświetlenie i komunikacja z Vagiem powinny działać bez problemu.
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  10. #10
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Przy zakupie CONCERT II zwr?? uwag? na kraw?dzie radia. Ja np. kupi?em chyba z zaokr?glonymi rantami i pasuje mi idealnie. Ale ci??ko znale??.
    Dodatkowo mo?na pod??czy? Ipoda za pomoc? czego? takiego:
    http://allegro.pl/item241132279_line...ipod_mfd_.html
    A je?li masz zmieniark? to jest jeszcze co? takiego:
    http://allegro.pl/item241131310_line...ieniarka_.html

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •