Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 34

Temat: 1,6 bierze olej, zalewa świece

  1. #21

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    powiem Wam ze z silnikami AKL to jakas przypadłość, mi tez trochę spala olej ale nie kopci rury wydechowej. Wymienilem uszczelke pokrywy zaworow i jest troche lepiej - napewno te silniki mily wade bo wkoncu to silniki VW a nie Audi jakby co Jak spala malo oleju i nie dymi - zamiast remontowac dolewac i jezdzic takie moje zdanie

  2. #22
    pieros's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    dzięki chłopaki za pomoc,
    po powrocie z wakacji albo kupię silnik albo będę go naprawiał. Może znajdę jakiegoś dobrego i w miarę taniego mechanika. Autko dalej pali 1L na 300 km ale ma moc więc jeżdżę
    pozdrawiam

  3. #23
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    polecam nowy silnik klubowicz Sensej ma w swoim opisie napisane że ma na sprzedaż silnik 1,6 AKL


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  4. #24
    pieros's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    witam ponownie,
    niestety nie mam dla siebie dobrych wieści, mam kolejny problem. Od kilku dni auto silnik zaczął się zachowywać dziwnie ogólnie brak przyspieszenia i szarpanie. Do tego doszło duże zużycie paliwa - dwa tankowania po 10 litrów, przejechałem po 50 km. Wymieniłem jeden kabel od świecy, bo prawdopodobnie był uszkodzony. Pojechałem do mechanika, bo ostatnio też dużo palił ale wymiana czujnika halla pomogła. Jednak problem powrócił. Mechanik rozkłada ręce. Podejrzewa sterownik silnika. Dzisiaj pooglądam przewody, bo być może coś przegniło. Wyskoczył mi błąd na Vagu:
    00668 - Supply Voltage Terminal 30 36-00 - Open Circuit
    Wiem że to niemożliwe ale polski vag pokazuje mi czas wtrysku 120 ms.. (wcześniej po wymianie halla było 2ms)
    Czy mam walnięty sterownik czy to może kable?

    ps
    kupie silnik 1,6 akl

  5. #25

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie ma się co zastanawiać, nie wiadomo co jeszcze Ci się może przydarzyć więc kup inny silnik i będziesz miał spokój (tak jak pisałem wcześniej bez gwarancji rozruchowej nawet nie oglądaj bo możesz jeszcze gorszy trafić). Kup, przetestuj (przydałoby się zrobić minimum 1000km żeby coś powiedzieć (olej itd.). Jak będzie wszystko ok to stary możesz spróbować na części opylić.
    Pozdro

    Edit1: Tak sobie jeszcze pomyślałem, może warto podmienić kompa z innego auta (może mechanior jakieś ma?) i zobaczyć co wtedy się będzie działo? Tylko to też problem bo trzeba by Imo przeprogramować, a jak tego sam nie zrobisz to tez kolejne koszty, może na spalanie by pomogło, ale raczej ze zużyciem oleju komp nie ma nic wspólnego...
    Ostatnio edytowany przez kierowiec - 27-08-11 o 18:23

  6. #26
    pieros's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    witam,
    dziękuję Wam za pomoc. Już mówię co się działo. Po otworzeniu starego silnika okazało się, że miał uszkodzony tłok, który porysował cylinder, więc nie opłacało się remontować. Wymieniłem silnik. Z zewnątrz wyglądał ładnie i po zamontowaniu fajnie chodził, jednak był problem bo strasznie dymił i brał olej jak jego poprzednik;/ Więc pozostało wyremontować.. Wymiana pierścieni, panewek, prowadnic, uszczelniaczy. Przejechałem już prawie 1000 km i prawie nic nie wziął, więc myślę, że będzie okej
    pozdrawiam

  7. #27

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No to pozostaje się cieszyć, że z autkiem już wszystko ok. Mam nadzieje że sa ten drugi silnik nie zapłaciłeś kroci, skoro go jeszcze musiałeś remontować? Nie dało się nic znaleźć z gwarancją rozruchową tak jak radziłem? Pozdro

  8. #28
    pieros's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zaprowadziłem samochód do dobrego mechanika, on wybrał i kupił silnik. Kiedy okazało się, że silnik bierze olej, naprawił go na gwarancji. Miałem dużo szczęścia, bo inaczej pewnie byłaby to niekończąca się historia. Kolejna przekładka, koszty etc.. Pozdrawiam

  9. #29

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Skoro taki sumienny mechanik to super. W takim razie długiego użytkowania życzę. Pozdro

    P.S. temat chyba do zamknięcia

  10. #30
    pieros's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    autko,
    odpukać sprawuje się świetnie, po przejechaniu 5000 km wziął tylko 0,5 l oleju.
    pozdrawiam
    Systemy monitoring wizyjnego - blog

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •