Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 34 z 34

Temat: 1,6 bierze olej, zalewa świece

  1. #31

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Elbląg, Mazury
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Odcina drugi cylinder, świeca w oleju POMOCY

    Witam. Potrzebuję pomocy. Otóż moje kochane autko z silniczkiem 1.6 AVU, rocznik 2001 po krótkiej jeździe (max 15km) odcina mi drugi cylinder.
    Na wstępie opiszę moje perypetie z tym autem:
    -Miałem wymieniany silnik, bo na poprzednim na drugim cylindrze były rysy i brał przez to olej.(blok aluminiowy, nie da rady zrobić tulejowania)
    -Na starym silniku po zakupie auta jeździłem tak z 2 miechy i tylko dolewałem oleju, chodził normalnie na 4 garach.
    -Nowy silnik był brudny w środku od starego oleju i wody(stał chyba na zewnątrz przez jakiś czas)
    -Mechanik przepłukał mi silnik, wyczyścił misę i pompę oleju.
    -Niby chodził w miarę ok po tym zabiegu, ale w trakcie nabierania temperatury zaczynał znowu chodzić nierówno, rzucało go pod maską.
    -Głowicę do nowego silnika wziąłem ze starego(zrobiłem tak bo mechanik mówił, że sa tam takie szklanki które się olejem wypełniają i może od syfu coś nie teges chodzi), sprawdzona, splanowana, wymieniony zawór na 1 garze + prowadnice, nowa uszczelka + mechanik wymienił wtrysk na 1 garze bo coś tam źle dawał paliwko
    -Efekt był krótkotrwały bo 2-dniowy, wymieniłem przepustnicę na sprawną używkę + padła sonda lambda sterująca, wymieniona na nową.
    -Silnik dalej chodził nierówno po rozgrzaniu, odłączało 2 cylinder po krótkiej jeździe- wymieniłem cewkę na sprawną używkę

    I tyle. Wczoraj pojeździłem chwilę po mieście i znowu 2 cylinder odłączony. Dodam, że samochód chodzi teraz jak traktor i nie ma mocy, kopci jak cholera biało-siwo-niebiesko, dodatkowo zaczęły grać zawory przy przyspieszaniu.
    Nie wiem co się dzieje, czy głowica została źle zrobiona czy co... Po odcięciu drugiego cylindra świeca po wykręceniu jest uwalona w oleju, silnik nie wyglądał na zużyty, dlatego odrzucam pierścienie. Coś z osprzętu ze starego silnika musi nie grać(nowy silnik to sam blok+głowica, goły słupek), nie wiem może komputer odpierdziela? albo jakieś sterowniki świec,wtrysków, błagam o pomoc nie mam siły już, mechanik również. Auto mam od lutego tego roku a więcej czasu spędziło u mechanika niż nim jeździłem. Przy zakupie chodziło pięknie.

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

  2. #32

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wejherowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Olej na swiecy moze sie brac jedynie od uszczelki pokrywy zaworow, lub przez pierscien - a odcina pewnie przez olej daje iskre ale nie odpali mieszanki.
    Mechanik poprostu musi znalezc przyczyne skad sie olej bierze na swiecy, albo przez pierscien albo przez uszczelke pokrywy.

  3. Podziękowania dla IksDe456 za pomoc w problemie

    SmakoszOleju (06-10-14)

  4. #33
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Albo przez źle zrobioną prowadnicę lub źle założony uszczelniacz. Jak auto dymu, to masz przyczynę - przelała olej i on zarzuca świecę do tego stopnia, że nie jest w stanie odpalić mieszanki. Na zimnym jest łatwiej, bo jest ona wzbogacona.

  5. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    SmakoszOleju (06-10-14)

  6. #34

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Elbląg, Mazury
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, byłem u innego mechanika i sprawdziliśmy wszystkie świece - wszystkie zawalone ale jakoś chodziły jeszcze, tylko drugi odłączało. Stawiam w tym tygodniu na wymianę pierścieni. Dodatkowo wymieniłem wtrysk na 2 cylindrze i już zaworki nie grają o dziwo. Dziękuję za odpowiedzi Panowie.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •