Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: [8L] stuk przy dodawaniu gazu i puszczaniu nogi z gazu

  1. #11
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Norbunio - i jak - co było problemem? napisz prosze, to zamkniemy temat...
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  2. #12

    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wolow

    Domyślny

    czy ktos rozwiazal ten problem kiedys bo ja wymienilem ta dolna lape i dalej jest tak samo

  3. #13

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam!
    Sorry dlugo mnie nie bylo.
    A wiec ... raz wymienilem prawy wew przegub i pomoglo wszystko sie usztywnilo ale teraz znowu sie rozklekotalo wiec domyslam sie ze lewy wew przegub sie sypie, niebawem chyba go wymienie to napisze czy w 100% pomoglo.

  4. #14
    b14de's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam,
    problem mam powiązany z tematem, ale raczej innego typu. Na ciepłym silniku przy każdorazowym puszczeniu nogi z gazu (niezależnie od aktualnego biegu i prędkości) słychać pojedyncze głuche stuknięcie
    z przodu, jakby blisko lewego koła, za silnikiem (miałem wrażenie, że niemal pode mną).
    Odgłos zbliżony do zderzenia dwóch plastikowych pojemników. Nie jest to jakieś bardzo głośne, ale irytuje. Wydaje mi się, że zaczęło stukać od dzisiaj, gdy po przesiadce ze służbowego auta (sprzęgło puszcza cholernie wysoko) musiałem przywyknąć do swojego i w trakcie tego zdechł mi na skrzyżowaniu (za wysoko sprzęgło na biegu, za mało gazu). Szybko odpaliłem i ruszyłem dalej.
    Obejrzałem spód auta na tyle, ile mogłem (bez kanału) i nie widzę nic luźnego przy kole, czy w pobliżu osłony silnika.
    Co to może być?

  5. #15

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, u mnie problem rowniez polega na puknieciu ,,stuku" przy sybkim dodaniu oraz odjeciu gazu. Stuk najprawdopodobniej dochodzi jak by ze skrzyni biegow. Nie wiem czy ktos mial podobny problem ?! Powiem szczerze ze powoli rozkladam rece poniewaz wszystko praktycznie juz zostalo sprawdzone. Sprzeglo zostalo wymienione jakies 10 tys. temu, sprezyny odboje itd. rowniez, renegeracja maglownicy rowniez byla zrobiona jakies pol roku temu. Przebuby , poduszki silnika rownie sprawdzone i sa w idealnym stanie. Wymienilem dolna lape poduchy bo myslalem ze faktycznie juz ulegla uszkodzeniu - niestety sie mylilem. Drazki kierownicze wyymienialem teraz po obydwoch stronach. Zastanawia mnie jednak fakt skad w dalszym ciagu pochodzic moze pukniecie. Jest odczuwalne i denerwujace. Przeraza mnie fakt ze moga pochodzic ze skrzyni biegow...chociaz z biegami nie ma problemow. Prosze o jakies konkretne informacje czy ktos mial podobny problem.

  6. #16
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    u mnie wywalony był przegub zewnętrzny, nie miał luzu góra dół, ani lewo prawo, luz był w osi obrotu około 1cm dało się go zdiagnozować przy wymianie łożysk i piast jak przegub był odkręcony. Wystraczyło go obkręcać i po około 1cm dopiero zaczeła kręcić się półoś. Żadnych dziwnych dźwięków nie wydawał czy to była jazda na wprost czy ze skręconymi kołami. Problem był tylko przy zmianie biegów
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  7. #17

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    hm no u mnie nie ma problemu podczas zmiany biegow. Biegi wrzuca sie bez problemu tylko pozniej jak mocniej docisne gazu to jest takie pukniecie. Jak zrobie to plynniej to stuku nie ma. Jak biore auto podczas jazdy na tzw/ czykawke to slychac to wyraznie. Martwi mnie fakt ze stuki wydobywaja sie ze skrzyni biegow, cos wyczytalem ze skrzynie w naszych A3 byli nitowane i moze cos byc nie halo z mechanizmem roznicowym..

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ostatnio podnosilem samochodod na podnosniku z jednej strony (od kierowcy) i ruszalem kolem lewo prawo na 1-2 biegu raczej jest Ok, kolo rusza sie o 10-15 stopni. Problem natomiast pojawia sie na wyzszych biegach 3,4,5,6 gdzie luzy podczas krecenia kolem sa faktycznie duzo wieksze i slychac wlasnie ten dziwny metaliczne pukniecie .. no i teraz moje pytanie brzmi nastepujaca czy ktos mial podobny problem i czym to sie moze objawiac ? Luzy na skrzyni biegow (czyli ten mechanizm roznicowy) czy bardziej stawiac na przeguby wewnetrzne. Dodam tylko ze biegi wskakuja bez problemow. A ,,pukniecie" jak pisalem wczesniej najbardziej odczuwalne jest podczas gwaltownego wcisnisniecia i puszczenia gazu, albo jak podkrece samochodzik na wysokie obroty na 3-cim biegu i puszcze gwaltownie gaz to czuc lekkie szarpniecie.

  9. #19

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    luz na mechanizmie różnicowym.

  10. #20

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ja dziś zauważyłem ze tez mam tak samo , takie pukniecie przy piszeczeniu gazu . I moje pytanie brzmi czy to może być luz na wale (quatrro ) , bo jak patrzyłem z góry i wzięlem ręką i chciałem kręcić lewo prawo to jest luz około cm i teraz moje pytanie z tak może być ?? Czy to może być przyczyną ?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •