Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Naprawa regulatora lusterek AUDI A3 5D

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Św./Kraków
    Auto
    Audi A3 8L 1.8T
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Naprawa regulatora lusterek AUDI A3 5D

    Szybki opis jak poradziłem sobie z naprawą ułamanego regulatora lusterek.
    Mam nadzieję, że to się komuś przyda i moja praca nie pójdzie na marne

    Zakupiłem tani odpowiednik. Najbliższy był od Skody, chyba Octavii.
    W uchwycie znajduje się mały otworek (szukaj od spodu) przytrzymujący cały regulator. U mnie operacja odkręcenia wymagała takiego śrubokręta :


    Odkręcamy regulator, wyciągamy śrubkę


    Teraz musimy jakoś wyciągnąć, mnie udało się po wypchnięciu od spodu wykorzystując dziurkę po śrubce. Odpinamy przewody i wypychamy sam regulator od spodu.


    Zaczynamy delikatną operację zmiany wodzika (to on jest uszkodzony).
    Musimy otworzyć regulator. Robimy to delikatnie podwadzając płaskim małym śrubokrętem zaczepy (są po wszystkich stronach). Następnie wyciągamy spód regulatora.
    UWAGA : proszę uważać aby nie wysypały się części ze środka !!
    Po otwarciu mamy dostęp do uszkodzonego wodzika :


    Wyciągamy go a w jego miejsce będziemy musieli włożyć wodzik z zakupionego regulatora.
    Przed rozebraniem proponuję zdjąć samo pokrętło. Jest ono nabite (zatrzask) na wodzik :


    Ja użyłem do tego szerszego płaskiego śrubokręta. Delikatnie podwadziłem, aż pokrętełko wyskoczyło. Teraz otwieramy go oczywiście w podobny sposób jak nasz oryginalny i wyciągamy wodzik.

    UWAGA : przed założeniem nowego wodzika w miejsce starego, proszę zwrócić uwagę na jego ułożenie. Od strony pokrętła ma ściętą końcówkę. Trzeba to założyć tak aby nasze pokrętło było odpowiednio odwrócone.



    Po odpowiednim włożeniu nowego wodzika, zamykamy cały regulator uważając aby wodzik trafił w odpowiednie miejsce po stronie elektroniki. W sumie wystarczy go ustawić centrycznie. Zamykany regulator i podążamy zamontować go w autku.

    Teraz postępujemy odwrotnie, najpierw wkładamy regulator, następnie zapinamy na nim zatrzask od spodu :


    Podłączamy przewody i może zanim poskręcamy wszystko to sprawdźmy czy działają. U mnie działały
    Skręcamy wszystko i cieszymy się jak dzieci







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=adeac...9eff88b830f8ca
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-07-15 o 17:53

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Opis bardzo pomocny i pozwalający zaoszczędzić ładnych parę złotych.
    Pozwolę sobie dodać coś od siebie.
    Zakupiłem za radą kolegi powyżej tani zamiennik od skody Octavii. Kosztował całe 30 zł
    Należy szukać na allegro jako: przełącznik lusterek lub regulacja lusterek
    Regulator zamiast podważać śrubokrętem można małym płaskim nożykiem (tak było mi łatwiej i mniej się bałem, że połamię zaczepy).
    Pokrętło można ściągnąć również palcami bez użycia ostrych narzędzi.
    Dla szukających części oryginalnej podaję numer przełącznika z mojej a3 z opcją składania lusterek: 4B0959565A
    Generalnie lepiej i taniej jest zastosować się do instrukcji przedstawionej przez slawekw, ale jak kto woli

    slawekw dzięki za opis i pomoc

  3. #3
    tadzik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja do swojej (2001, 8L1, 5d) kupiłem z allegro o tytule PRZEŁĄCZNIK REGULACJI LUSTEREK AUDI A6 C5 97-2004 (http://allegro.pl/przelacznik-regula...290530895.html) oznaczony na aukcji kodem 4B0959565, 4B0959565A. Z przesyłką 45zł (w salonie chcieli ponad 200zł )
    Zdjąłem tylko tą niepasującą prostokątną nasadkę i założyłem tą ze swojego starego regulatora. Wszystkie styki pasują super. Jedynie co lekko irytuje to mocniejsze czerwone światło podświetlenie tego przełącznika Widać, że nowy, a nie 13 letni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •