Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: 1.8T problem przy przełączaniu pomocy

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    janikowo
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny 1.8T problem przy przełączaniu pomocy

    Witam mam a3 1.8T 180koni (bez chipa ) a w nim zamontowany gaz sekwencje z 2005 roku ( nie wiem jaka firma) butla 53litry mam problem odnośnie przełączania na gaz mianowicie (silnik zimny) a nie mam zatankowanej butli z gazem do pełna gdy ruszam i następuje przełączenie samochód traci moc na chwile (moment przełączenia ) i jak załapie jest ok a jak nie to wydaje ciągły piszczący dźwięk i muszę się bawić przełącznikiem tak długo aż załapie gdy samochód stoi i następuje przełączenie samochód gaśnie :/ gdy temperatura dojdzie 90stopni wydaje mi się że jest dobrze nie wiem gdzie jest problem :/ parownik ? filtry ? czy złe ustawienia na komputerze? :/ proszę o pomoc jak i również wskazanie jakiegoś dobrego godnego gazownika z woj. kujawsko - pomorskiego lub gdzieś niedaleko za co z góry bardzo dziękuję pzdr gg 7213703
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:31

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Możliwe że występuje problem z reduktorem,trzeba sprawdzić jakie ciśnienie generuje po przełączeniu na LPG,do tego może dojść złe ustawienie centralki (np. zbyt późne przełączenie na pb przy zbyt niskim ciśnieniu gazu i silnik może zgasnąć),może też być problem z samą centralką,mapsensorem itp.
    trzeba podłączyć sie pod kompa lpg bo przyczyn może być wiele.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    janikowo
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    dzięki za odp wiem właśnie że gdybać nie ma co tylko się trochę boję iść do jakiegoś gazownika (byle jakiego) żeby mi pogrzebał bo z tego co się orientuję to przy tym silniku gaz to nie lada wyczyn a pogrzebać łatwo bo oprócz tej niejasności tak wszystko jest dobrze ( odpukać w niemalowane dlatego proszę o jakiś namiar na bardzo dobrego gazownika za co z góry dziękuję

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mszczonów
    Auto
    ALTEA
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    gaz w tym aucie smiga bardzo dobrze, pod warunkiem ze auto nie jest chipowane, a komponenty instalacji LPG sa odpowiednie do tej mocy i silnika Turbo.
    w kujawsko-pomorskim znam dobrego fachowca od LPG.
    Lubicz koło Torunia, firma Auto-flesz, gość ma na imie Miłosz, robiłem u niego identyczne autko jak Twoje, więc spokojnie ogarnie temat.

    pzdr
    Marcin

  5. #5
    Lukasiu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marc1ju Pokaż post
    gaz w tym aucie smiga bardzo dobrze, pod warunkiem ze auto nie jest chipowane(...)
    Marcin
    A, że tak zapytam, dlaczego uważasz, iż warunkiem sprawnie działającego gazu w 1.8T jest brak "chipa"?... Na jakiej podstawie wnioskujesz?

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    janikowo
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    dzięki za namiar a możesz napisać dlaczego autko nie "chipowane" ponieważ w niedalekiej przyszłości chciałbym podkręcić trochę na 210 koników możesz mi udzielić jakiś cennych wskazówek tzn warto robić nie warto z góry dzięki

  7. #7
    Lukasiu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ja nie rozumiem.

    Przecież chip w niczym nie przeszkadza.

    Mam silnik 1.8T (AGU) po chipie, z zainstalowaną sekwencją, nic nie szwankuje, wszystko gra jak należy.

    Faktycznie, spalanie nieco większe, ale nie wiele.
    Moc może delikatnie mniejsza aniżeli na benzynie, ale nie jest to zbyt odczuwalne przy większej mocy.

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mszczonów
    Auto
    ALTEA
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    ogolnie podkrecenie 180PS na ponad 200-210 samym programem powoduje ze przy bucie nastepuje zapetlenie wtryskiwaczy PB, a takiej sytuacji za bardzo nie lubi instalacja LPG oraz wtryskiwacze LPG, dlatego jak juz chipowac to program + wtryskiwacze od cupry 225PS, i moze dla bezpieczenstwa wydajniejsza pompka paliwa, wtedy na tych wydajniejszych wtryskach nie bedzie zapetlania i instalka LPG bedzie łatwiejsza do ogarniecia.

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    janikowo
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    a orientujesz się jaki koszt tych wszystkich elementów ? mógłbym Cię poprosić o taką małą rozpiskę co dokładnie potrzebuję do tej operacji żeby wszystko było solidnie i dobrze zrobione bez jakichkolwiek niedociągnięć co skutkowało by niechcianą awarią ... dziękuję

  10. #10

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mszczonów
    Auto
    ALTEA
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    nie orientuje sie jakie sa obecnie koszty takiej modyfikacji PB (modyfikacja oprogramowania + hamownia = ok 1200pln, wymiana i koszty podzespolow =???), ale jest allegro tam jest wszystko,
    najpierw tunning auta na nowych gratach (nie wlaczac LPG), pozniej do dobrego gazownika niech ogarnie LPG po tuningu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •