Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 33 z 33

Temat: Podłączenie radia Concert II

  1. #31

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Problem z radiem

    Witam,
    posiadam a3 8p Sportback 2005r które przyjechało z Francji - bez radia. Poprzedni właściciel zakupił oryginalne radio audi concert 2 (ten z cd a nie kaseta) - ale podejrzewam, że wcześniej było inne ponieważ z kodów wyposażenia we wnęce koła zapasowego wynika że nie było w nim zmieniarki / odtwarzacza cd. Oczywiście po podpięciu nie grały tylne głośniki, więc jakiś jego elektryk wrzucił tam wzmacniacz. Efekt jest taki, że przy włączaniu radia jest mega trzask i radio też trzeba załączać / wyłączać ręcznie bo nie jest podpięte pod zasilanie z stacyjki.

    Jak podpiąć to radio aby wywalić ten wzmacniacz i aby załączało się wraz z przekręconą stacyjką. Kilka fotek:

    z brązowej kostki podpięte są tylko środkowe piny czyli głośniki przód lewy prawy tak mi się wydaję wg z schematu zewnętrzne piny są wycięte:

    czarna kostka:


    po za tym jest jeszcze zielona kostka i antena.

    Jak sprawdzić czy posiadam audio BOSE? Które rzekomo w nim jest? Wzmacniacz fabryczny ponoć w lewym nadkolu
    Ostatnio edytowany przez PanJaqb - 03-03-21 o 07:34

  2. #32

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Wrzucam jak wyglądała u mnie oryginalna instalacja dla Concert II z głośnikami blaupunkt:



















    Nie pokazałeś jeszcze kostki, gdzie CAN idzie. To CAN steruje włączaniem/wyłączaniem radia. Zasilanie oryginalnie jest cały czas. Co do BOSE, to możesz zdjąć maskownicę z głośnika przedniego w drzwiach i rozpoznasz po wyglądzie. Żeby na 100% sprawdzić, to pod prawym tylnym boczkiem bagażnika BOSE ma miejsce montażu wzmacniacza. Po lewej jest tylko sub.
    anonimowe A3 8P.

  3. Podziękowania dla ANONIM za pomoc w problemie

    PanJaqb (03-03-21)

  4. #33

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Więc tak dzisiaj trochę głębiej pogrzebałem, więc po kolei:
    - Ściągałem boczki drzwi pasażera i jest tam głośnik blaupunkt

    Ja w swojej wersji podłączenia radia nie posiadam całej kości (podłączone RR LR + -)(u ciebie podpięte masz dodatkowo CAN-L, CAN-H), fotka:

    I tu zaczyna się cyrk poprzedniego elektryka wszystkie te przewody idą do wyżej wspomnianego "wzmacniacza":

    który okazał się obudową na jakieś druciarstwo:

    z scalakiem TDA1557Q (końcówka mocy philips):


    Innych kostek do tego gniazda nie mam. Więc tak od radia lecą do tego scalaka. Do tego scalaka również przychodzi zasilanie + i -. A wychodzą 2 pary przewodów połączone z przewodami które są wycięte z kostki brązowej zdjęcia post wcześniej

    Po wyjęciu radia i panelu klimy, znalazłem jeszcze niebieską kostkę z 6 pinami, ale raczej nie pasuje do żadnego gniazda radia - niestety zapomniałem zrobić zdjęcie, ale zrobię jak będzie trzeba

    Czarna kostka u mnie ma dodatkowe przewody tak mi się wydaję
    Ostatnio edytowany przez PanJaqb - 05-03-21 o 08:07

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •