Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: Długo odpala

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny Długo odpala

    Witam

    Problem jest tego typu, że muszę długo kręcić silnik zanim odpali 4-5sek. Poczytałem trochę na forum na ten temat i założyłem zaworek zwrotny zapobiegający cofaniu się paliwa do zbiornika. Gaz akurat spaliłem cały więc jeździłem tylko na benzynie. Auto zaczęło palić na dotyk dopiero następnego dnia po założeniu - mechanik stwierdził, że pewnie musiał się odpowietrzyć. No i jeździłem dwa dni na samej benzynie i było ok.

    Zatankowałem gaz, przejechałem kilka kilometrów zgasiłem, samochód postał kilka minut i znowu nie pali tak jak powinien. Próbowałem jechać ostatnie kilka minut na benzynie i gasić na benzynie ale to nie pomaga.

    Instalacja BRC.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:30

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    prawdopodobnie wtryskiwacz przepuszcza gaz do kolektora jak auto jest zgaszone i tym samym zalewa (gaz nie ulatnia sie do atmosfery bo jest cieższy od powietrza i stoi w kolektorze i komorach spalania) przez co musisz dluzej krecic aż zbyt bogata i niepalna mieszanka zostanie wyssana z cylindrów.
    Dodatkowo można sprawdzić czy elektrozawór reduktora czy jest sprawny,bo możliwe że też przepuszcza i w rezultacie wtryskiwacze nie sa w stanie szczelnie utrzymać wysokiego ciśnienia jakie sie wytwarza i przepuszczają do kolektora.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 15-08-11 o 14:16

  3. Podziękowania dla pila24 za pomoc w problemie

    ruiaber (18-08-11)

  4. #3

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Brzmi to sensownie...ale jak to sprawdzić i jak pozbyć się tej (tych) usterek. Niestety z gazownikami i innymi mechanikami jest tak, że nie lubią słuchać i i tak robią po swojemu.

  5. #4
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zaczął bym od sprawdzenia elektrozaworu,tylko że nie wiem czy u Ciebie jest zespolony z reduktorem czy osobno jest.

  6. #5

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kup
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam też sądzę że prawdopodobnie któryś wtryskiwacz jest otwarty też mam instalacje gazową u mnie się działo inaczej mi czasami poszarpywało na gazie ale byłem u gazownika i stwierdził że to wina wtryskiwaczy pozdrawiam

  7. #6

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mi też poszarpuje na niskich obrotach zanim włączy się turbina a później przy prędkościach 140-180km/h muszę na chwilę odpuścić gaz i potem powoli go dodawać. Dziś będę u gazownika i zobaczymy co mi powie na to długie odpalanie i poszarpywanie.

  8. #7

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No i już wiem, że to wina reduktora. Reduktor przepuszcza gaz do kolektora. Niestety nie da się go zregenerować Solar Car w Lublinie zażyczył sobie za wymianę + filtry + programowanie 750zł Jak dla mnie trochę drogo....

  9. #8
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ale reduktor sam z siebie puszcza gaz bo nie ma w nim zadnego zaworka blokującego itp.Dlatego stosuje sie elektrozawór przed reduktorem który odcina od niego faze płynną gazu która znajduje sie w miedzi.
    Napisz jaki masz typ reduktora.

    A te podszarpywanie może również świadczyć o tym iż któraś z cewek zaczyna padać.

  10. #9

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mszczonów
    Auto
    ALTEA
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    jak wczesniej koledzy powiedzieli na bank jest to zalewanie silnika paliwem PB+LPG.
    trzeba sprawdzic trzy rzeczy: podcisnienie - cienki wezyk idacy z reduktora do kolektora ssacego (odpinasz od kolektora i wkladasz koniec do szklanki z woda, jesli ida babelki masz winowajce), podobnie sprawdzasz elektrozawor na reduktorze (odpinasz gruby waz gumowy dochodzacy do wtryskiwaczy LPG i do szklanki z wodą)
    UWAGA: SPRAWDZANIE TO ROBISZ NA WYŁĄCZONYM ZAPŁONIE ZARAZ PO ZGASZENIU PO JEŹDZIE NA LPG

    jesli te dwie rzeczy nie przepuszczaja to identycznie sprawdzasz wtryskiwacze, odpinasz pojedynczo wezyki od kolektora i do wody

    pzdr

  11. #10

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Reduktor BRC Genius 1500

    Gazownik właśnie tak zrobił, że odpiął wężyk idący do kolektora psyknął w niego jakąś pianką no i piankę wydmuchało. Na tej podstawie zdiagnozował wymiane reduktora.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •