Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Wielki Problem ;(

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Wielki Problem ;(

    Mam do was pytanie bo znalazłem sie w sytuacji chyba trochę bez wyjścia ...

    W środę byłem uczestnikiem zdarzenia drogowego - stojąc samochodem służbowym na czerwonym świetle zostałem uderzony w tył. Gość po prostu nie wyhamował. Uszkodzenia były średnie, ale musiałem zadzwonić na policję z racji tego że samochód służbowy itp. Policjanci przyjechali zrobili co do nich należało - spisali protokół, dali mandat sprawcy kolizji i na koniec ...
    Okazało się, że mam 25 pkt karnych na koncie i zabierają mi prawko o.O.
    Po dwóch dniach dzwoni do mnie flotowiec i prosi o kopię prawa jazdy bo to jeden z dokumentów niezbędnych ubezpieczycielowi do zlikwidowania szkody. Dokumentu oczywiście nie posiadam i stąd moje pytanie do Was bo flotowiec zaczął mnie ostro straszyć, że ubezpieczyciel się wykręci i ja będe pokrywał koszty naprawy mimo, iż to nie ja byłem sprawcą. Czy słyszeliście o podobnej sytuacji bądź mieliście podobny problem ? Stan rzeczy na czas kolizji był taki, że miałem uprawnienia i prawo jazdy (uprawnienia cofają dopiero po kilku miesiącach od zawiadomienia o przekroczeniu - mnie zawiadomili 1,5 temu drogą pocztową jednak nie mieszkam w miejscu zameldowania) i generalnie miałem prawo prowadzić samochód - tak mi zresztą powiedzieli w Komendzie Powiatowej przy okazji odbioru skierowania na ponowny egzamin. Czy orientujecie się czy i jak gadać z ubezpieczycielem, żeby się nie wykręcał ?
    Dzięki za jakąkolwiek pomoc.
    Pozdrawiam
    139 KM / 330 NM

  2. #2
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Skombinowac kserokopie prawka i wyslac do ubezpieczyciela i nic nie dumac.
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzwoniłem do Wydziału Komunikacji - nie chcą mi dać kopii.
    139 KM / 330 NM

  4. #4
    jorguson's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Audii A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez NoQwY Pokaż post
    Dzwoniłem do Wydziału Komunikacji - nie chcą mi dać kopii.
    Policjanci przyjechali zrobili co do nich należało - spisali protokół, dali mandat sprawcy kolizji i na koniec ...
    Okazało się, że mam 25 pkt karnych na koncie i zabierają mi prawko o.O.
    Więc udaj się na POLICJĘ po kopię Twego prawa jazdy.
    Przecież prawo jazdy jest Twoje, a Policja Ci go tylko zatrzymała - nie zabrała(a to wielka różnica ) , do czasu zdania egzaminu i ponownego nabycia uprawnień do kierowania określonymi pojazdami mechanicznymi.
    Potem nadal będziesz korzystać z tego samego - fizycznie - prawa jazdy,co dotychczas.
    Jeśli pomogłem,to kliknij POMÓGŁ .

    ----------------------------------------------------------------------
    Ponieważ mam założoną tapicerkę,pół skóra z S-line,dlatego tanio sprzedam swoją materiałową tapicerkę :
    obydwa fotele,kanapa i 4 boczki.
    Preferuję odbiór osobisty.
    -------------------
    Jeszcze mam poprzednio używane oryginalne wtryski 196 BOSH-a i się marnują.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    brak ksero Twojego prawa jazdy nie ma nic do wypłaty odszkodowania z tytułu OC - tak samo jak np. brak ważnych badan technicznych w pojeździe poszkodowanym. Oczywiście inna jest sytuacja jak szkoda likwidowana jest z AC.

  6. #6
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    kolego, nie siej zamętu. Potrzebne jest zarówno ksero prawa jazdy, jak i ważne badanie techniczne. Brak tych dokumentów daje ubezpieczycielowi możliwość odmowy wypłaty odszkodowania.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    "kolego, nie siej zamętu. Potrzebne jest zarówno ksero prawa jazdy, jak i ważne badanie techniczne. Brak tych dokumentów daje ubezpieczycielowi możliwość odmowy wypłaty odszkodowania"


    przeczytaj dokładnie to co napisałem, tylko dokładnie a jeżeli nadal będziesz się upierał przy swoim to proszę o podstawę prawną na mocy której ubezpieczyciel da odmowę wypłaty odszkodowania z OC. Bo jeżeli podważasz mojego posta, to zakładam że doskonale znasz regulacje i przepisy na podstawie których zaspokajane są roszczenia z tytułu OC - czekam na odp - tylko konkret a nie zasłyszałem w radiu lub jeszcze lepiej - od kolegi na forum .
    Ostatnio edytowany przez dux156 - 21-08-11 o 19:06

  8. #8
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ok, ja znajdę ci podstawę prawną, z wykazem wymaganych dokumentów, a ty znajdź mi podstawę prawną, na której się opierasz ze swoim stwierdzeniem, ok?

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie no chwileczkę - prosisz abym Ci podał podstawę prawną na której opieram swoją tezę - przykro mi, ale nie dam rady bo takiego przepisu nie ma - to tak jakbyś chciał abym Ci przytoczył paragraf w którym zawarte są regulacje, że do wypłaty odszkodowania nie potrzebne są czerwone majtki kierowcy. To Ty musisz przedstawić przepisy, które precyzują że brak ksero prawa jazdy kierowcy lub/i brak badania technicznego pojazdu poszkodowanego dadzą ubezpieczycielowi podstawę do wydania odmowy wypłaty odszkodowania - tylko przypominam piszemy o OC.

    Powodzenia i proponuję zakończyć dyskusję.

  10. #10
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Zaraz, czyli stwierdzasz że jeżeli będę jeździl bez aktualnych badań technicznych to nic się nie stanie i ubezpieczyciel nic na to nie powie? brak aktualnych badań technicznych oznacza że pojazd MOŻE być niesprawny, co jest przyczyną do ewentualnej odmowy wypłacenia odszkodowania. Jak chcesz dostarczyć ubezpieczycielowi komplet dokumentów, bez kserokopii prawa jazdy? No chyba że ty wysyłasz oryginały


    Proszę bardzo, na szybko znalezione http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Br...ce27&_ticrsn=3

    To jest odniesienie do konkretnej sytuacji, do kolizji na drodze.
    Ostatnio edytowany przez Terrez - 21-08-11 o 22:09

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •