Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Dziwny dzwięk - Prośba o szybką poradę

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny Dziwny dzwięk - Prośba o szybką poradę

    Witam,
    Problem polega na tym iż autko podczas pracy zaczęło wydawać dziwny dźwięk, coś jakby takie "wooo" takie lekkie wycie w rytm pracy silnika, nie za głośno ale stanowczo słyszalne. Dźwięk występuje tak do około 1400 obr/min być może później zagłusza go już silnik. Najbardziej słyszalny jest na biegu jałowym. Przy opuszczaniu szyb, włączaniu świateł itp. ten dźwięk na czas obciążenia elektryki troszkę zmienia tonację.

    A teraz do sedna, po zdjęciu paska wielorowkowego dźwięk ustępuję. Mechanik posłuchał po dotykał, stwierdził że to łożyska w alternatorze i zaproponował naprawę alternatora za 250+części (łożyska i ew. szczotki) w sumie ok 450-500 zł. Proszę mi podpowiedzieć czy to w miarę przystępna cena???

    Kolejna sprawa która mnie zastanawia to fakt iż to może rolki paska wielorowkowego wydają ten dzwięk a mechanik mnie naciąga i okaże się że naprawa alternatora będzie zbędna. Pasek po zdemontowaniu nadawał się tylko do wymiany i tak tez zostało zrobione, nie wiem czy dodatkowo nie wymienic tak czy inaczej rolek od tego paska. Nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo że to właśnie alternator a nie same rolki.

    Będę wdzięczny za każdą poradę. Zależy mi na czasie bo na jutro mam umówionego mechanika. Z góry dzięki!!!

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    moze to byc wszystko co sie kreci na pasku wielorowkowym, czyli rolka prowadzaca, napinajaca, sam napinacz, lozyska w alternatorze, lozyska w pompie wspomagania, ciezko do zdiagnozowania bo wszystko jest w jednym miejscu, albo jezdzij az bedzie bardziej slyszalne albo sie rozleci chyba ze masz duzo kasy to wymieniaj

    u mnie na poczatku rozleciala sie rolka prowadzaca, a teraz slyszalny jest napinacz, podobno dosc czeste

  3. #3
    Mastiff's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Miałem ostatnio podobną historię lecz moj mechanik powiedział że to rolka napinacza paska wielorowkowego, kupiłem nowy za 100 zł lecz po wymianie dźwięk był nadal. Jeżeli jesteś pewien że to alternator i jesteś gotowy żeby wydać te 400-500 to najlepiej żebyś widział całą wymianę bo może Ci wstawić napinacz za 100 i skasuje cię na 500. Odrazu powiedz że jeżeli po naprawie alternatora dźwięk będzie nadal to nic nie płacisz. Następne co bym sprawdzał to napinacz. Możesz zrobić to samemu, siedzi tylko na 3 śrubach, zobacz w jakim stanie jest czarna rolka na napinaczu. Jeżeli to napinacz to wymiana 20 min koszt ok 100 zł.
    http://www.autocentrum.pl/awc/dzienn...owkowego-7669/
    Ostatnio edytowany przez Mastiff - 19-08-11 o 14:42

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •