Strona 11 z 25 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 241

Temat: [8L] chip tuning

  1. #101
    Gr4phy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    A może ktoś zna jakiegoś z okolic Łodzi?
    Dzięki za wyjaśnienie dużo mi to pomogło. Ją akurat nie scigam się i jeżdżę spokojnie, raz na tydzień pokonuje większą trasę gdzie mogę spokojnie włączyć 6bieg więc poiwnno pojeździć

  2. #102
    nerfy's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Podepnę się pod temat i zadam krótkie pytanko. W ASZcie podciągnąłem ze znajomym ciutkę (no dobra, nie taką ciutkę) dawki, niestety bez hamowni (tak tak wiem wiem, proszę bez bólu dupy), moc na pewno powinna skoczyć do około 160/370 gdyż nie raz podobnego "chipa" robił w tych silnikach i mniej więcej tyle wypluwało. Problem w tym, że po przejechaniu się nie ma praktycznie różnicy, auto nie kopci (a powinno) , geometria sprawna, co do pompek nie jestem pewny na 100% ale logi jak będę miał możliwość to sprawdzę. Teraz do sedna, mam katalizator i seria wydech, będę go zmieniał tak czy siak pod większe turbo ale teraz moje pytanie, czy zapchany kat może powodować w takim stopniu, że ten przyrost mocy jest nieodczuwalny, a auto pomimo "kopcącego" programu nie puszcza nawet małego dymka ? Jestem w stanie na dniach zrobić 3" przelot bo taki miałem plan, tylko zastanawiam się czy na tą chwilę to pomoże a czy problemem nie są jednak pompki :/ Turbina bez luzów, olejem nie sika bo rozbieraliśmy dolot i wyglądało dość standardowo jak na diesla. Wiem że przyczyn może być jeszcze więcej tylko nurtuje mnie tej katalizator, czy jeśli byłby w faktycznie kiepskim stanie to czy będzie tym "wąskim gardłem". Pozdrawiam

  3. #103

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mi się wydaje że smoke limitera Twój kolega nie ruszył

  4. #104

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    dużo map mógł nie zmienić, potrzeba logów ewentualnie mapy którą Ci wgrał wtedy można ocenić. ale równie dobrze przepływka może ciąć dawke.

  5. #105
    nerfy's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Sprawdzałem dzisiaj kanał 23 i ktoś jest w stanie powiedzieć mi jakie powinny być tam dawki na wolnych obrotach ? i w ogóle pomiar robić na luzie czy na obciążeniu przy jakimś danym zakresie obrotów ?
    Druga sprawa, czy np. to że program nie wiele zmienił, może być przyczyną przepływomierza ? Bo mój na 900 się zatrzymuje.

  6. #106
    Diagi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    nerfy.. katalizator nie powinien być przyczyną tak dużych kłopotów więc o niego bym się nie martwił.

    Pierwsza zasadnicza sprawa to zrobić pełne logi, wszystkie kanały niezbędne do modyfikacji oprogramowania należy zlogować, jedne pod pełnym obciążeniem drugie nie. Jak można w ogóle wrzucać soft bez logów.. to raz, a dwa jak można w ogóle robić softa u kogoś kto logów nie umie zrobić, bo skoro tutaj masz wątpliwości i piszesz o tym na forum to oznacza że twój "tuner" takiej wiedzy nie posiada. Chodź troszkę profesjonalnie zacznijcie do tego podchodzić a nie modyfikacje na oko i kopiowanie map.

    Pytasz o 23 kanał, tam dawek nie sprawdzisz, to tzw BIPy. Kolega który zwiększał moc powinien mieć te logi w jednym palcu...o hamowni już nie wspominam oczywiście.

    Przepływomierz pokazuje do 900mg, a jakie jest doładowanie w tym momencie..

    "Podciągnąłeś dawki" a co resztą, samo podlanie paliwa nie zwiększy mocy, to oczywiste. Brak doładowania = cięcie dawki właśnie żeby tego dymu nie było ponieważ nie ma wystarczającej ilości zasysanego powietrza, tu też możliwe że jest to powiązane z Twoim problemem 900mg/skok

    Znajdź porządnego tunera.

  7. #107

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nightandy89 Pokaż post
    To napewno ale z AGNieszki idzie chyba coś jeszcze wyciągnąć,oczywiście w rozsądnej cenie
    Tak wyszło w 1.8 20V 125km AGN

    Seria shamowana na
    http://www.imagebam.com/image/ddc117309046293


    po programie wyszło to http://www.imagebam.com/image/33b92b309046291


    Strojenie customowe pod auto.

    Proszę zwrócić uwagę na czas rozpędzania samochodu na 3 biegu ile trwał na serii i po programie. To najlepiej obrazuje uzyskany Efekt.

    Podsumowując ~20Nm ~10km w AGN/ADR jest do zrobienia. Silnik reaguje niesamowicie agresywnie na pedał gazu.
    Na 1 biegu jadąc 20kmh i wciskając gaz do spodu zrywa trakcje po sofcie, gdzie na serii było to nieosiągalne.

  8. #108

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Tylko 15nm mniej niż seria 1.8T 150km nieźle

  9. #109

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    R4d3on - też sądzę że nieźle , efekt przeszedł nawet moje oczekiwania. liczyłem 10km i 10nm tak jak swego czasu obstawiałem , okazało się że niutona można podnieść sporo i czuć to zdecydowanie mocno - zakres 1500-5000rpm szczególnie.
    Może będzie w niedługiej przyszłości okazja nakręcić 0-100.
    Powiem tylko tyle że auto teraz niewiele odstaje od serii 1.8T 150ps.

    PS. Seriia to jest taki muł bagienny że aż żal Zero zrywu i reakcji na pedał gazu, czyli tak naprawdę to co powoduje że mamy uśmiech prowadząc auto

  10. #110
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Nudzi ci sie chyba gregor10 a poza tym ciekawe jak w realu sie odpycha jak seria 1.8t to kiepsko

Strona 11 z 25 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •