Strona 24 z 25 PierwszyPierwszy ... 1422232425 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 231 do 240 z 241

Temat: [8L] chip tuning

  1. #231
    rolend's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    tak wlasnie myslalem , ale ktos mi kiedys podsunal pomysl ze mozna zrobic to pozniej, dzieki.

    ogolnie juz wszystko zrobilem, jestem po kapitalnym remoncie silnika, nowe sprzeglo, została mi jedna zmiana oleju +/- do zakonczenia docierania silnika. tip z kwasu itp .

  2. #232
    Mateov's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła & Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,

    Mam kilka pytań co do chip tuningu odnosnie do tego artykułu (silnik AGR posiadam):

    https://www.a3-club.net/forum/showth...666#post308666

    #1 Zawsze wydawalo mi się że wpierw wrzuca sie lepsze czesci a chiptuning na koniec, żyłem w bledzie?

    #2 Rozumiem że turbo 130km mozna wsadzic do 90TDI, a jak z turbiną z benzyny np 180km?

    #3 Jakie najlepsze wtryski do 90km AGR?

  3. #233

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nie będę zakładać nowego tematu, będę w przyszły miesiącu chciał stroić A3 1.8T AGU, graty które zostaną wsadzone przed strojeniem:
    - k03-052
    - wtryski 359cc Saab
    - DP 3' z redukcją do seryjnego wydechu 2,25
    - tip z kwasu

    Jakiej mocy po strojeniu mogę się spodziewać ?
    Ktoś stroił na takim setupie?

  4. #234

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    200-210 z fmiciem 220-230

  5. #235

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    hm, całkiem ładnie jak wystroję dam znać jak wyszło

  6. #236
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Panowie, mam ASZ - przebieg nieistotny bo cofany, ale chce sobie podniesc delikatnie.. sprzeglo mam nowe, tydzien na aucie, sachs.. Wtryski sa chyba tez ok, bo auto pali dobrze, nie kopci, nie ma dyskoteki na zegarach, tylko mam 1 problem. Rano przy zapalniu tluka szklanki tak przez 3 sekundy i pozniej pracuje silnik idealnie.. Co w takim przypadku? programik tak +- 30km 40 niuta nic nie zrobi?
    Tubro po czyszczeniu(nic sie nie dzialo) i przy okazji nowa gruszka, bo stara juz byla w tragicznym stanie i oczywiscie ustawiona w firmie, ktora robi dmuchawki.
    Olej motul lany, filtry knecht, paliwo verva..
    Prosze o porady

  7. #237
    deeze's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro 2002
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Eh, tyle tego że już nie wiem na co się zdecydować...

    Polecicie jakiś dobry chiptuning z hamownią w Warszawie lub okolicach? Na "tapecie" mam np. V-tech w Łowiczu, gościa od V-tech w Otwocku, ale też wiem o R-Performance, tylko nie wiem czy Ci ostatni będą nawet chętni się zainteresować moim 16 letnim stockiem w rozsądnej cenie

  8. #238
    Kulak's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Siemka, na takich gratach jakiej mocy mozna sie spodziewac?
    1.8t AGU
    Sterownik Me 7.5
    k03s
    DP 3" reszta 2.75
    Wtryski SAAB 359cc
    TIP 3" + stożek, przeplywka 3"(Nowa)
    FMIC 550 230 65,
    po remoncie silnika(głowica, kute korby panewki itd)
    sprzegło jednomas valeo(kevlar) skrzynia 6b
    Nowe cewki, swiece, DV

  9. #239

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    ~230, wszystko zależy od stanu turbo

  10. #240

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Zmiana motoru stary sterownik

    Witam
    Posiadam pewną zagwostkę, otóż zakupiłem już pewien czas temu swoje Audi a3 i właściciel poprzedni zmienił w nim silnik (otóż wcześniej był 1.9tdi AHF 110km, z tego co mówił to generalnie poprzez drgania na dwumasie pękł cały wał i zrobił dziurę w bloku, ile w tym prawdy nie wiem, lecz mam wszystkie faktury itp itd więc zakładamy że jest to w 100% prawda.), teraz jest 1.9tdi ALH 90km, taki jego mechanik zakupił i włożył. Został zmieniony sam słupek, osprzęt, turbina, pompa paliwa została z 110konnej wersji jak i komputer. Nowy dwumas oraz regenerowana została turbina (pompowtryski też chyba są też z wersji 110km, ponieważ zostały zregenerowane więc szkoda byłoby je marnować i oddać na złomowisko). Skrzynia 5 biegów jeśli to ważne, 2tys obrotów 5 bieg 100km/h +/-
    Zadam swoje pytania w punktach ponieważ, nie znam się aż tak na motoryzacji i chciałbym poznać opinie osób co się znają w tym temacie i będą w stanie mi pomóc. Oczywiście za wszystko z góry dziękuje

    1. Ile realnie może mieć obecnie samochód mocy? Zbiera się stosunkowo fajnie do tego 3 biegu, przy 4 dostaje zadyszki no i chwile trzeba poczekać mimo "buta" w podłodze
    2. Planowałem wybrać się na chiptunning, lecz nie wiem jak zniesie to ten samochód (silnik można powiedzieć że "w dobrym stanie" jeśli ma wiele nowych części i są po regeneracji)
    3. Jaki mógłby być przyrost mocy po "chipie", oraz czy tunner będzie się zastanawiać nad tym że słupek silnika jest 90konny, a cały osprzęt i komputer z wersji 110? (To w moim przypadku będzie chip robiony jakby samochód miał seryjnie 90koni czy 110koni?)
    4. Co dzieje się w tym momencie, gdy mam Silnik 90km, cały osprzęt i komputer są z wersji 110konnej (może coś poważnego się stać, i jeśli usłyszę pytanie "Ile ma mocy" to poprawną odpowiedzią będzie 90km czy 110km?)
    5. Nie wiem czy to cokolwiek wnosi do tego, ale porównywałem swoje auto do wersji AXR, "bez podjazdu" kolega z AXR.

    Proszę o nie hejtowanie, liczę na pomoc i zwyczajne odpowiedzi które w jakimś stopniu mnie nakierują, jestem "laikiem motoryzacyjnym". Z góry dziękuje za każdy normalny komentarz
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-03-21 o 04:47

Strona 24 z 25 PierwszyPierwszy ... 1422232425 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •