Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 241

Temat: [8L] chip tuning

  1. #21
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czapu
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid
    TUPAC nie polecam grupowego chipowania. Jedz i niech ci robia soft indywidualnie z poprawkami na miejscu.
    hmmmm...można wiedzieć czemu? poprzyj swoja opinie jakims przykladem bo dla mnie to bzdura...

    grupowe chipowanie wcale nie oznacza wgrywania wszystkim tego samego programu, a nawet jesli umawia sie na cos takiego 10aut to sprogramowanie wszystkich trwa (w zaleznosci od wymagan klienta) nawet 3 dni...

    grupowe chipowanie nie wyklucza pisania indywidualnych programów...

    pzdr
    w s3 trzeba sie troche pobawic nad softem, rzadko kiedy jest tak ze wgra sie program i od razu jest cacy, a jakos nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic ze jak polecicie w 10aut to z kazdym autem beda sie bawic. Ja mialem taki szybki program robiony, wtedy jeszcze nie mialem wskaznika egt. I co? i jestem w plecy 1500zl, kolektor i muszle turbiny bo popekaly gdyz egt bylo ponad 1000stopni!
    Ponziej bylem pewnej innej firmie gdzie mnie uswiadomili ze nad takimi autami jak s3 trzeba troche posiedziec. Aktualnie jezdze na mbc i zmniejszonym doladowaniu do 0.9bara i temp jest 800-850stopni czyli do przyjecia.

    Masz racje ze grupowe chipowanie nie wyklucza pisania indywidulanych programow...ale w wiekszosci przypadkow jest inaczej. Wiec wedlug mnie w przypadku Tupaca nie warto ryzykowac, chyba ze mialby zamontowany wskaznik egt wtedy wsio byloby jasne.
    Mialem jechac zrobic soft w pewniej dosc malo znanej firmie ale chyba sobie daruje i wgram serie bo niedlugo przyplynie mi drugie auto z usa i nie chce mi sie juz tu kasy pakowac.

  2. #22

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid
    w s3 trzeba sie troche pobawic nad softem, rzadko kiedy jest tak ze wgra sie program i od razu jest cacy, a jakos nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic ze jak polecicie w 10aut to z kazdym autem beda sie bawic. Ja mialem taki szybki program robiony, wtedy jeszcze nie mialem wskaznika egt. I co? i jestem w plecy 1500zl, kolektor i muszle turbiny bo popekaly gdyz egt bylo ponad 1000stopni!
    wszystko zależy od podejścia człowieka który porgamuje, jeśli ktoś zrobił wystarczająco dużo programów do s3, tt czy leona cupry to wie co, jak i z czym to sie je...

    czemu niby sobie nie wyobrazasz?jak ktos dostaje za cos pieniadze to jest za przeproszeniam jak dupa od srania i ma zrobić dobrze i tak jak sobie klient tego zyczy...

    indywidualny program do mojego auta zajął ok 3 godzin razem z robieniem mostka na chip przy ECU, więc nie widze problemu zeby zrobic po 3 auta dziennie i w 3 dni sie wyrobic...

    pzdr

  3. #23
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    indywidualny program do mojego auta zajął ok 3 godzin razem z robieniem mostka na chip przy ECU, więc nie widze problemu zeby zrobic po 3 auta dziennie i w 3 dni sie wyrobic...
    z tym sie zgodze, ale wiem ze czasami bywaja takie akcje ze 10aut w ciagu dnia sie zrobi.

  4. #24

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid
    z tym sie zgodze, ale wiem ze czasami bywaja takie akcje ze 10aut w ciagu dnia sie zrobi.
    pewnie że bywają i takich miejsc się należy wystrzegać, trzeba jechać tam gdzie miejsce sprawdzone

    pzdr

  5. #25
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Ja wiem tylko jedno ze jak bedzie trzeba to Pan Poniedziałek z Unitronka jesli bedą jakies problemy to pół dnia poswieci na jedną furke zeby było cacy wiec napewno bym sie o nic nie martwił a czy zrobi 3 czy 5 dziennie to mi ryba wazne ze bedzie to dobrze zrobione tez mi na tym zalezy i wiem ze dobrze robi potwierdzają to osoby które u niego robiły

  6. #26

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Miasto
    miasto

    Domyślny

    Ok dowiedziałem sie tego co chciałem rozwazae wszytsko dzięki koledzy za pomoc pozdrawiam

  7. #27
    skwaraA3's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polska
    Auto
    AMBITION powered by CompSport
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    ja tam bym sie na nikogo nie oglądał czy czekał na większą ekipę , najlepiej zadzwonić ustalić cenę itd. wsiadam w auto i jadę na zabieg, a to że majster robi program w 3-5h to wcale nie znaczy że jest dobrym fachowcem no chyba że auto miało wcześniej jakieś modyfikacje, sprawne seryjne silniki maja takie same parametry więc chyba prościej jest wgrać sprawdzony pewny i przede wszystkim bezpieczny program niż tracić czas na jakieś zbędne modyfikacje by wycisnąć te 3-6koni więcej których i tak nie będziemy czuli, oczywiście można sobie zażyczyć więcej np. nie 140 a 167koni mocy ale jakim kosztem
    Nieważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią .

  8. #28
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skwaraA3
    sprawne seryjne silniki maja takie same parametry więc chyba prościej jest wgrać sprawdzony pewny i przede wszystkim bezpieczny program niż tracić czas na jakieś zbędne modyfikacje by wycisnąć te 3-6koni więcej których i tak nie będziemy czuli
    no nie bardzo mają takie same parametry - są różnie zużyte (inne oleje, kierowcy, przebiegi, warunki pracy itd. itd.) i to powoduje że program seryjniak nie pasi do każdego silniczka, nie chodzi tu też głownie o wyciśnięcie 3-6 KM wiecej tylko o dobranie optymalnych wartości dla danego egzemplarza żeby żaden parametr nie przekroczył granicy bezpieczeństwa.

  9. #29
    _Grześ_'s Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    BFH Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skwaraA3
    więc chyba prościej jest wgrać sprawdzony pewny i przede wszystkim bezpieczny program niż tracić czas na jakieś zbędne modyfikacje by wycisnąć te 3-6koni więcej
    to poco wgrywac programn jak mozna kupic "cip" z allegro i tez bedzie git
    [S] hamulce 256mm do 8L

  10. #30
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol
    Cytuj Oryginalnie napisane przez skwaraA3
    sprawne seryjne silniki maja takie same parametry więc chyba prościej jest wgrać sprawdzony pewny i przede wszystkim bezpieczny program niż tracić czas na jakieś zbędne modyfikacje by wycisnąć te 3-6koni więcej których i tak nie będziemy czuli
    no nie bardzo mają takie same parametry - są różnie zużyte (inne oleje, kierowcy, przebiegi, warunki pracy itd. itd.) i to powoduje że program seryjniak nie pasi do każdego silniczka, nie chodzi tu też głownie o wyciśnięcie 3-6 KM wiecej tylko o dobranie optymalnych wartości dla danego egzemplarza żeby żaden parametr nie przekroczył granicy bezpieczeństwa.
    szczerze w to powatpiewam...
    moim zdaniem do kazdego seryjnego silnika maja gotowce, a czemu tak mysle?. Po awarii mojego silnika wcale jakos nie musialem dopasowywac programu pod "nowy" silnik, a wymienilem tez na AGR i nie wiem w jakim on jest stanie, jaki ma przebieg i kto i jak nim jezdzil... A co do dopasowywania to uslyszalem tylko "przeciez to tez jest AGR, wiec nic sie nie zmienia". I dlatego sadze, ze te "indywidualne" dobieranie programu pod przebieg, stan itp to pic na wode fotomontaz...
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •