Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 45

Temat: Potrzebna rada - Skrzynia lub tuba

  1. #1
    RadzioNGH's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Potrzebna rada - Skrzynia lub tuba

    Witam. Chcę kupić Skrzynię basową, lub tubę, razem z wzmacniaczem.
    Chcę na to przeznaczyć kwotę +/- 600 zł. Więc bardzo proszę o poradę.
    Ponadto chcę powiedzieć, że nie interesuje mnie jakaś tam zgodność tonów niskich i wysokich. Chcialbym, by była to typowa łupanina, wiadmomo...

    P.S.
    Nie, nie jestem młodym gówniarzem, który chce przyszpanować, bo osobiście ninawidzę szpanu, bo prostu chcę przy zamkniętych szybach słuchać basssu z domieszką tonów wysokich i śrenich z głośników które już mam.

    Barzo proszę o pomoc, a może ktoś z Was ma już sprzęt, który poleci z doświadczenia?

  2. #2
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tu masz typowy sprz?t do ?upanki http://allegro.pl/maxi-promocja-jx-8...795804204.html
    Je?li nie obchodzi Ci? jak to napisa?e? zgodno?? ton?w niskich i wysokich to mog? Tobie szczerze co? takiego poleci?.
    Szpanu te? na pewno tym nie zrobisz bo Kasprzak babci jest lepszej jako?ci

    Na powa?nie to z Twojego posta niewiele wynika, nie napisa?e? jaki obecnie w aucie masz sprz?t i pami?taj ?e woofer jest dope?nieniem dolnego pasma...
    Ostatnio edytowany przez michu_t - 30-08-11 o 09:16
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  3. #3
    RadzioNGH's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Przepraszam, ju? prostuj? i t?umacz?:


    Najpierw sprz?t, kt?ry jest obecnie:

    Radio -> http://moto.allegro.pl/jvc-kd-g342-k...778037038.html

    G?o?niki prz?d + tweetery -> http://moto.allegro.pl/hertz-dsk-130...776066273.html

    G?o?niki ty? -> http://moto.allegro.pl/glosniki-hert...755233875.html

    To tyle odno?nie sprz?tu, kt?ry jest w moim Audi. Teraz kolej na tub? lub skrzyni?. A odno?nie linku Kolegi z g?ry, to nie mia?em na my?li tuby aktywnej pisz?c "tub? razem z wzmacniaczem", tylko odzielnie tuba i odzielnie wzmacniacz.
    Wi?c nie mia?em na my?li pukade?ka za oko?o 100 z? (s?dz?c po cenie, nie by?oby wiele warte), tylko troch? lepszy sprz?t za oko?o 700 z?otych.
    A tak konkretnie to potrzebuj? bardzo mocnej pukawki, kt?ra zaspokoi/rozniesie moje uszy... Wiem, ?e to mo?e wyda? si? g?upie, ale chc? w aucie naprawd? solidnego basu, poniewa? ja po prostu lubi? s?ucha? bardzo g?o?nej muzyki, gdzie bass g?ruje nad reszt? ton?w. Ponadto wiem Kolego, ?e woofer jest tylko dope?nieniem, ale mnie to za przeproszeniem nie obchodzi. Wi?c jeszcze raz prosz? o porad?, bo to dla mnie jest naprawd? bardzo wa?ne.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez RadzioNGH - 30-08-11 o 09:58

  4. #4
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dobrze rozumiem że te wszystkie Hertze masz podłączone bezpośrednio pod radio ?
    Jeśli do tego chcesz dołożyć jakiegoś mocnego suba to średnio widzę takie zestawienie, ale jak już napisałeś nie zależy Ci na tym aby dźwięk był spójny tylko żeby konkretnie napier......
    Nie wydaje mi się w takim razie żeby te 700 PLN którymi dysponujesz wystarczyło na głośnik z obudową, wzmaka i przewody, chyba że będziesz szukał jakichś okazji w używkach.
    Nie bardzo też wiem jak mocna pukawka Ciebie zadowala, bo to co dla jednych jest czymś wypasionym, dla drugich w tym miejscu dopiero zaczyna się zabawa.
    Najlepiej jakbyś podjechał do jakiegoś zakładu który specjalizuje się w car-audio i obadał czego oczekujesz bo nikt nie wywróży co zaspokoi czy też rozniesie Twoje uszy.
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  5. #5
    RadzioNGH's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Tak, tak. Bezpośrednio pod radio podpięte. A co do stosunku ceny o jakości, to powiem Ci, że wcześniej miałem Golfa IV i tam miałem suba ze wzmakiem, co kosztowały mnie 560 zł w sumie i powiem że nawet nieźle grało, a najlepsze jest to, że taki sam sprzęt miałem wcześniej w Pandzie i tam napier***ało...
    Więc to napewno też zależy od bagażnika, jego wymiarów i w ogóle, tak sądzę, ale się nie znam... Fakt mam jeden zakład, co się tym zajmuje, ale to, co oni tam mają, to na necie kupię za 30% taniej.
    Więc dlatego napisałem tutaj, bo przecież napewno ktoś z Was ma coś w bagażniku, co uważacie, że ******ście gra, o to mi chodzi, o poradę sprzętową.

    Pozdrawiam.

  6. #6
    LORK's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Windykacja /sprawy komornicze/porady dot.naleznosci
    Auto
    Ostatnio to różnie z tym bywa
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mordeczko,

    To co ty masz obecnei w samochodzie ja mialem w poprzedniej niuni...

    czy gralo i jak gralo popytaj mordeczek na forum...
    Ja dodam od siebie ze z zewnatrz malo kto slyszal muze jaka napierd... w srodku od disco-polo ktorego nikt nie slucha (a za kazdym razem okazywalo sie na Ogolnopolskim co innego ) po mocne dum dum..

    osobiscie polecam ci :
    -przednie hertze podepnij bezposrednio pod radio-one nie musza byc pod wzmaka bo nie maja tyle mocy
    -pociagnij instalacje do bagaznika (pamietaj o bezpieczniku- ratuje wartosc wszytkich zespolow muzycznych czyt. wzmacniaczy )
    tam podlacz pod :
    -dokup wzmacniacz hertza pod tylne glosniki koszt ok 240zl (wtedy tyl daje pelne moziwosci glosnikow)
    -dodatkowy wzmak pod skrzynie -wzmaka kupisz za ok 340zl (nie pamietam jakiego mialem u siebie ale moge poszukac jak chcesz)-wzmacniacz podepnij pod tube PowerBass - skrzynia rewelacja (moze troszke przy duza ale jest miejsce na plastikowa skrzyneczke i inne badziewia..)

    i najwazniejsze ale mozesz to zrobic sobie pozniej (koszt ok 500zl)polecam samochod wygluszyc matami- wtedy jest rewelacja i cisza podczas jazdy bez radia..
    a na swiatlach.....nic nie slychac poki nie otworzysz sobie okienka...hehehe


    wrazenia....bezcenne

    Lork
    ...po prostu mordeczki ...

    Nie pij, gdy prowadzisz - Za dużo się rozlewa.....

  7. #7
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Oj Lork mieszasz trochę, jeśli uważasz że DSK 130 nie potrzebują wzmacniacza bo zagrają dobrze pod niespełna 20W RMS to się mylisz.
    Poza tym bezpiecznik który zakładamy na plusowym przewodzie zasilającym wzmacniacz nie ratuje nam wzmacniacza tylko samochód przed pożarem

    Radzio widzę że nie chcesz się bawić w podłączenie przodu pod wzmacniacz, interesuje Cie tylko sub w bagażniku.
    Pisząc o zakładzie car-audio miałem na myśli abyś dokonał jakichś odsłuchów, miał porównanie i napisał nam do czego się mamy odnosić. Wiedzieli byśmy wtedy że słuchałeś np Hertza ES250 i wciąż czułeś niedosyt.

    Ja mam u siebie RE 10-S4 i gra to dla mnie przyzwoicie, jednak większość osób która do mnie wsiada mówi że jest czad, więc sam widzisz jak dużo zależy od człowieka.

    Pozdr.
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  8. #8
    LORK's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Windykacja /sprawy komornicze/porady dot.naleznosci
    Auto
    Ostatnio to różnie z tym bywa
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    Oj Lork mieszasz trochę, jeśli uważasz że DSK 130 nie potrzebują wzmacniacza bo zagrają dobrze pod niespełna 20W RMS to się mylisz.
    Poza tym bezpiecznik który zakładamy na plusowym przewodzie zasilającym wzmacniacz nie ratuje nam wzmacniacza tylko samochód przed pożarem

    Radzio widzę że nie chcesz się bawić w podłączenie przodu pod wzmacniacz, interesuje Cie tylko sub w bagażniku.
    Pisząc o zakładzie car-audio miałem na myśli abyś dokonał jakichś odsłuchów, miał porównanie i napisał nam do czego się mamy odnosić. Wiedzieli byśmy wtedy że słuchałeś np Hertza ES250 i wciąż czułeś niedosyt.

    Ja mam u siebie RE 10-S4 i gra to dla mnie przyzwoicie, jednak większość osób która do mnie wsiada mówi że jest czad, więc sam widzisz jak dużo zależy od człowieka.

    Pozdr.
    Racja!!! moj blad , to prawda przod mialem podlaczony do wzmacniacza
    tyl pod radio gdyz nie bylo potrzeby podpinac tylu.
    Co do spalenia i przewodu... to wiem ze sie pali... i zadne bezpieczniki nie poradza przy kilkudniowym sluchaniu na fuulla muzyki na OP

    dlatego wszystko trza robic z glowa hehe
    ...po prostu mordeczki ...

    Nie pij, gdy prowadzisz - Za dużo się rozlewa.....

  9. #9
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LORK Pokaż post
    Co do spalenia i przewodu... to wiem ze sie pali... i zadne bezpieczniki nie poradza przy kilkudniowym sluchaniu na fuulla muzyki na OP

    dlatego wszystko trza robic z glowa hehe
    Nie wiem co masz na myśli pisząc to zdanie, ale bezpiecznik ma za zadanie zapobiec spaleniu się auta w czasie np. wypadku, kiedy przewód plusowy zostanie oderwany lub przecięty i dlatego też bezpiecznik daje się możliwie blisko aku.
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    s3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam,

    Kolego jeśli chcesz kopa konkretnego to polecam rockford p3 30cm , mam takiego. Może być p2 są to głośniki które naprawdę grają nie tylko waleniem ale jest jakość.. Do p3 wzmak 800 rms zaczyna nim dopiero kontrolować. No ale cena też inna jak chcesz przeznaczyć. Wiec p2 powinno cię zadowolić.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •