Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 68

Temat: [8L] Zestaw nagłośnienia za 1500-2000 PLN

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny [8L] Zestaw nagłośnienia za 1500-2000 PLN

    Witam!
    Na dniach b?d? ju? mia? A3

    Nie zag??bia?em si? co najlepiej kupi?, ale mog? powiedzie?, kt?re radyjko mi pasi przynajmniej wizualnie heh
    Radio: PIONEER DEH-P40MP (385zl)
    http://www.allegro.pl/item247485566_...mp3_4x50w.html

    Skrzynia, tutaj to taka ?eby by?a i ?adnie gra?a
    CLARION SW 3011 (300zl)
    http://www.allegro.pl/item244764891_...gwarancja.html
    (wybralem ja bo ostatnio jak bylem w saturnie to ona gra?a naj?adniej z tych ta?szych, ale wyb?r tam nie wielki i g??wnie najbardziej popularne marki)

    Co do reszty to nie b?d? dawa? bo i tak pewnie polecicie cos ciekawszego.
    Wiec licz? na dobre zestawienie sprz?tu.
    Chcia?bym wyd?? 1500z?, ale jak b?dzie wielka r??nica to dorzuc? do 2k, je?li naprawd? warto.

    Zale?y mi na jako?ci d?wi?ku i na wysokiej g?o?no?ci, najlepiej tak, ?ebym m?g? w??czy? g?o?niej ni? da si? s?ucha? nie trac?c na jako?ci, ale nie wiem czy to w tym przedziale cenowym wykonalne.

    Lubi? czysty, g??boki i dynamiczny bas

    Muzyka jakiej s?ucham to House, Hip Hop.

    Przy okazji mo?ecie napisa? jakie? dodatkowe koszta kt?re trzeba b?dzie pokry?, np. wyciszanie drzwi czy cos, i ile mo?e kosztowa? monta? tego zestawu.

    Pozdrawiam i z g?ry dzi?kuje za pomoc

  2. #2
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Jak chcesz naglosnic auto dla uzytku tylko swojego to musisz liczyc sie z kosztami (orientacyjnie):


    - jakies dobre radio (500 zl min) lepiej drozsze i lepsze niz slabsze wkoncu radio odpowiada duzo za jakosc dzwieku !
    - glosniki przod (13 cm + tweeter) mozesz kupic w roznym przedziale 200-500 zl
    - subwoofer z skrzynka to liczysz 300 zl w gore
    - dodatkowe wzmacniacze - tu tez musisz liczyc na troche wieksze ceny zalezne czy na sam subwoofer czy chcialbys jakis jeszcze na przod albo jeden wielki co mniej wicej by uciagnal...

    wyciszenie to sprawa dodatkowa... drzwi warto byloby chociaz od wewnatrz wyciszyc starczy ci na to do 15 mat (para drzwi)
    jesli chcialbys bardziej tj zewnatrz drzwi + tylne boczki bo zakladam ze nie robisz zadnego duzego car audio to dodatkowo bys muusial miec jeszcze z 30 mat

    do tego wszystkiego dochodzi jeszcze okablowanie ktore jest rowniez wazne... mozesz kupic zestaw calibra do wzmacniacza jednak nie wybieraj najtanszego bo czincz rca tez decyduje o jakosci dzwieku, do tego dochodzi dobry kabel pradowy itd wiec na tym nie powinno sie oszczedzac bo to ma zadbac aby nic sie nie spalilo... mysle ze taki sredni zestawik to kolo 150 zl musisz liczyc... chodz tez mozesz kupic takie gdzie zaplacisz ponad 500 za okablowanie...

    co do basu to hmm ogolnie jak jest glosnik dobry to jest czysty bas a co do niskosci tonow to na wzmacniaczu to regulujesz...

    jakbys chcial jakies sprzety VIBE albo FLI (angielskiej firmy) to daj znac na PW to cos ci znajde...

    np FLI
    2x 13cm + 2x tweeter COMPS - 300 zl
    FLI 10" - 250 zł + 100 zł skrzynka
    wzmacniacz FLI MONOBLOCK - 800 zl / lub 800s - 800 zl (ten drugi by pociagnal przod i subwoofer)

    VIBE to juz jest drozsze..
    jw glosniki - 450 zl
    subwoofer - 500 zl + skrzynka
    wzmacniacz monoblock 2.500 + 2kanal 1.300 (wiec tutaj lepiej cos innego znalezc... )
    mopobrotowy.pl
    mopwirujacy.pl
    moprotacyjny.pl
    magicmop.pl
    magicmop.com.pl

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    aha wiec powiadasz ze to FLI to dobre jest?
    nic lepszego w tej cenie?
    Cena wzmacniacza
    myslalem tu o 400-500zl max heh za tą kase nie uciągnie jakiś innej marki? np Magnat czy Pyle?
    Pod jakim kątem na to patrzeć? Ile wat ma mieć ten wzmacniacz?

    aha i co sądzisz o radiu które wybrałem?
    Które ty byś polecił?
    jeśli to możliwe to z wejściem USB

    a może PIONEER DEH 4900 IB za 530zł ?

    aha, a glosniki z tyłu? wcale?

  4. #4
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    FLI - tak dobre jest. Sam bazowalem na ich wzmacniaczach... Tylko ze glosniki mialem VIBE i teraz zamieniam na wzmacniacze VIBE. Co do samego FLI to jest to Angielska marka a nie zadna chinska... Sa dobre i za rozsadne pieniadze. Kolega rowniez z a3 naglasnia wlasnie cale auto w glosnikach FLI.

    cena wzmacniacza no ten 4-kanal pociagnie ci ogolnie subwoofer 10" i ten przod... To nie jest duzo jak 800 za wzmacniacz... Moglbys poszukac jakiegos innego ale tez inaczej bedzie to na tym gralo...

    Co do radia no to to Twoj wybor.. Ja np dla siebie kupilem 6800 pionka i zaluje bo musze dokupic procesor dzwieku alpine za ktorego sporo musze zaplacic bo nie oplaca mi sie wymieniac radia na inne bo mojego nie sprzedam bo jest ze tak powiem "popsute" tj panela wogole nie da sie wlozyc bo panel tylko od radia uzywam a korpus caly mam schowany...

    glosniki na tyl mozesz dorzucic rowniez, to twoja decyzja... FLI 16cm kosztuja 350 zl

    www.fliaudio.co.uk - tu na www masz wszystko opisane. Co do glosnikow to mowie o glosnikach serii COMPS ktore sa lepsze od INTERGRATORS

    przod mialby po 130W RMS na strone
    subwoofer 250W RMS

    wzmacniacz
    2x 100W RMS 4ohm lub 2x120W RMS 2ohm
    1x 240W RMS 4ohm bridged
    mopobrotowy.pl
    mopwirujacy.pl
    moprotacyjny.pl
    magicmop.pl
    magicmop.com.pl

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    a czy ten wzmacniacz uciagnie rowniez te glosniki z tylu o ktorych wspomniales?

    polec jakies radio w rozsadnej cenie skoro mowisz ze pioneer to lipka

    alpine tez sa niezle w wygladu? i pewnie lepiej graja??
    lub blaupunkt.
    radia moga byc z allegro do w cenie 450-600max.

  6. #6
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Ja nie mowie ze pioneek jest lipa... Chodzilo mi poprostu o jakis wyzszy model skoro mowisz ze chcesz dobry dzwiek miec... Chodz z tego nie bedzie slaby ale nie bedzie to samo jakby bylo radio z procesorem dzwieku... Popatrz najlepiej co do radia na allegro i poszukaj jakiegos z dobrymi funckajmi...

    Co do glosnikowz tylu to ten 4 kanal uciagnalby ten subwoofer na mostku i przod... Chyba ze moglbys podlaczyc przod rownolegle i byloby to w 2ohm to wykorzystalbys jeden kanal no i tylne rowniez rownolegle i byloby w 2ohm i drugi kanal... Takie jest jedyne rozwiazanie jesli pod jednym wzmacniaczem.
    Druga opcja to kupno czterokanalu i osobnego monoblocka ktory bedzie pod subwoofer a czterokanal normalnie przod i tyl
    Trzecia opcja to skolei mozliwosc podlaczenia tylnych glosnikow pod radio, chodz sa mocniejsze ale wazniejsza jest scena z przodu zeby gralo gosniej...

    Najlepsze rozwiazanie to opcja druga... Potem mozesz pierwsza a na koncu ostatnia...

    Kolejne rozwiazanie tego problemu to zrezygnowanie z glosnikow tylnych...
    mopobrotowy.pl
    mopwirujacy.pl
    moprotacyjny.pl
    magicmop.pl
    magicmop.com.pl

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    ja sie na tym nie znam, dlatego pytam

    Mo?e ten Alpine?
    http://www.allegro.pl/item245135312_...gw_alpine.html


    No to narazie g?o?niki only prz?d bym zrobi?, a ty Cassel by? mi za?atwi? nowe te g?o?niki z Angli czy jak?

    Co s?dzisz o marce Magnat, Helix, JBL czy Hertz??

  8. #8
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    No to alpine jest w miare jeszcze ale patrzalem wlasnie na tego pionka 4900 i kup tego jak mozesz bo jest w miare dobre

    Jakbys chcial pioneer deh 6800 to mialbym uzywke pol roczna za 520 zl (licze razem z wysylka)

    Co do glosnikow FLI to oczywiscie moge zamowic.

    13cm serii INTEGRATOR - 230 zł
    13cm serii COMPS - 300 zl (te sa lepsze i te polecam)
    16cm serii COMPS - 370 zl

    w kazdym zestawie sa 2glosniki+2tweetery , zwrotnice, okablowanie, wszystko potrzebne do zamontowania... Jakbys chcial to sa pewnie na miejscu w warsztacie glosniki zarowno 16 jak i 13 bo sporo jest montowanego w bydgoszczy i ludzie sa zadowoleni...

    Co do tych firm to ogolnie jbl to glownie marka, chodz glosniki z "wyzszej" polki maja dobre.. Hertz rowniez jest dobry ale te drozsze glosniki.. Magnat i helix nie mialem z nimi doczynienia i pewnie nie bede mial z powodu iz mam dostep do naprawde dobrych glosnikow w rozsadnych pieniadzach i wiem jak one graja i nie moge powiedziec zlego slowa nie.
    mopobrotowy.pl
    mopwirujacy.pl
    moprotacyjny.pl
    magicmop.pl
    magicmop.com.pl

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    a skrzynia?
    pisales cos o samym glosniku i osbobnej skrzyni, jaka to by byla skrzynia?

  10. #10
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Co do subwoofera to

    10" - tj 25cm kosztuje 250 zł
    12" - tj 30cm kosztuje 300 zl

    Skrzynie mogą Ci zrobic w warsztacie u znajomego i obic to materialem - koszt 100 zl

    Do tego jakbys chcial wsumie okablowanie to moge Ci zalatwic FLI okablowanie wzmacniacza (plus, minus, bezpiecznik, czincze, remote)
    mopobrotowy.pl
    mopwirujacy.pl
    moprotacyjny.pl
    magicmop.pl
    magicmop.com.pl

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •