Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: problem z gaśnięciem kontrolek BRC

  1. #1
    Ludek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny problem z gaśnięciem kontrolek BRC

    Może koledzy pomożecieo zgaszeniu auta nie gasną mi kontrolki tzn.świeci się czerwona u góry i cztery żółte na dole.Gazownik powiedział,że to normalne,bo jest napięcie na wtryskiwaczach i nic nie może z tym zrobić.Ta sytuacja pojawiła się po tym jak robił wyostrzanie map i coś zwiększył w tych parametrach,bo w czasie jazdy mrugały kontrolki od stanu gazu w butli.co o tym myślicie,można z tym jeżdzić czy ma zrobić tak,żeby gasły? Z góry dzięki za rady.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 16:29

  2. #2
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Te kontrolki nie gasna od razu lecz dopiero po jakims czasie po zgaszeniu autka.
    Wiec to normalne i gazownik ma racje.
    A migajace lampki sygnalizuja blad sterownika.
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Lublina
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    witaj
    kontrolki świecą ci sie bo gazownik poszedł na łatwiznę i wziął zasilanie z cewki zapłonowej a nie z zasilania na stacyjce ( najgrubszy przewód z napięciem12v w kostce do stacyjki) a nie masz czasem problemów z odpaleniem auta tuż po zgaszeniu?

  4. #4
    Ludek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    dzięki za odpowiedzi,problem występował krótko,bo już na drugi dzień zaczeły gasnąć normalnie tzn.od razu po zgaszeniu auta.Nie mam problemów z odpaleniem auta po zgaszeniu,jednak zastanawiają mnie dwie kwestie.Właściwie od razu po założeniu gazu pojechałem w trasę do Niemiec z przyczeką (w dwa dni zrobiłem 2,5tys kilometrów) i przed wyjazdem zrobił mi wyostrzenie mapy jednak auto dużo pali i,co ciekawe z pustą przyczepką bez obciążenia spalił 10 litrów, a gdy wracałem w środku miałem 350kg i 550 na przyczepce i palił pomiędzy 10, a 12 litrów.Przed wyjazdem spradzwałem spalanie na trasie ( przejechałem niecałe sto kilometrów) i wyszło około 9,czy nie pali za dużo? Sugeruję się tym,że na benzynie palił mi maks 6,5 litra na trasie,z pustą przyczepką 7,5,a załadowany 9.Jak u Was wygląda spalanie w 1.6 AKL?
    Dwa razy tankowałem na "pusto" i raz weszło prawie 37 litrów, a innym razem niecałem 35,skąd taka różnica?
    Ponadto dzisiaj na gasie dosłownie przed tankowaniem zaczeła mrugać mi dioda sygnalizująca rezerwę jednak wtedy dziwnie zaczeły się zachowywać obroty spadały tak do 700rpm i nagle rosły do 1200.Wieczorem to samo było już na benzynie i zaczął trochę przerywać na zimnym silniku,dodam,że podczas całego wyjazdu i przed montażem gazu nie było żadnego falowania,żeby sprawdzić czy pracuje na postoju musiałem zerkać na obrotomierz,bo kilka razy myślałem,że silnik jest wyłączony.Czy to może sygnalizować konieczność wyczyszczenia przepustnicy?
    Trochę się rozpisałem,byłbym wdzięczny,gdybyście pomogli znaleźć rozwiązanie moich dylematów,mam nadziejeę,że nie pożałuję decyzji o instalacji gazu.
    Ostatnio edytowany przez Ludek - 09-09-11 o 22:35

  5. #5
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Moze tyle palic. Wydasz kase na diagnostyke i wymiane czesci ktore dadza Ci spalanie mniejsze o litr albo i nie.
    Jezdzij i ciesz sie bo takie spalanie to norma.
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •