Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: skąd sciągnąc pieniądze???

  1. #11
    wilda's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    krakow
    Auto
    Dzikuska
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Pomógł
    520 razy
    Podziękował
    664 razy

    Domyślny

    tadaaaaam! i kto ma racje?
    Ojca oszukasz. .matkę oszukasz. .ale Kaliego nie oszukasz

  2. #12
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wilda Pokaż post
    tadaaaaam! i kto ma racje?

    Ja się nie kłócę.. ani nie sprzeczam po prostu starałem się pomóc Bartezowi.
    Jak wyszło to wyszło...
    nie mniej jednak chyba trafił już teraz na pewien trop...
    ...ale z ciekawości wykonam jutro parę telefonów i spróbuję się dowiedzieć jeszcze więcej konkretów

  3. #13
    wilda's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    krakow
    Auto
    Dzikuska
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Pomógł
    520 razy
    Podziękował
    664 razy

    Domyślny

    blacksline..akurat to bylo do Piotrka

    ale z tym sciaganiem kasy od Zusu to tez nie tak do konca..poprostu fundusz siadzie dziadkowi na emeryturze ...
    Ojca oszukasz. .matkę oszukasz. .ale Kaliego nie oszukasz

  4. #14
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wilda Pokaż post
    tadaaaaam! i kto ma racje?
    no oczywiście, że ja
    Mam najlepsze Audi na forum !

  5. #15
    wilda's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    krakow
    Auto
    Dzikuska
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Pomógł
    520 razy
    Podziękował
    664 razy

    Domyślny

    nie pyskuj..zastanawiam sie czy Cie nie zwolnic z funkcji prawnika klubowego
    Ojca oszukasz. .matkę oszukasz. .ale Kaliego nie oszukasz

  6. #16
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Przecież ja nie jestem żadnym prawnikiem klubowym. Sam się zwolniłem m.in. z tej funkcji zajmując miejsce w loży zgryźliwych tetryków.

    Wracając do tematu:
    USTAWA
    z dnia 22 maja 2003 r.
    o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych


    Art. 98. 1 Do zadań Funduszu należy zaspokajanie roszczeń z tytułu ubezpieczeń obowiązkowych, o których mowa w art. 4 pkt 1 i 2, w granicach określonych na podstawie przepisów rozdziałów 2 i 3, za szkody powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
    1) na osobie, gdy szkoda została wyrządzona w okolicznościach uzasadniających odpowiedzialność cywilną posiadacza pojazdu mechanicznego lub kierującego pojazdem mechanicznym, a nie ustalono ich tożsamości;
    2) w mieniu, w przypadku szkody, w której równocześnie u któregokolwiek uczestnika zdarzenia nastąpiła śmierć, naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, trwający dłużej niż 14 dni, a szkoda została wyrządzona w okolicznościach uzasadniających odpowiedzialność cywilną posiadacza pojazdu mechanicznego lub kierującego pojazdem mechanicznym, a nie ustalono ich tożsamości. W przypadku szkody w pojeździe mechanicznym świadczenie Funduszu podlega zmniejszeniu o kwotę stanowiącą równowartość 300 euro, ustalaną przy zastosowaniu kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego w dniu ustalenia odszkodowania;
    3) w mieniu i na osobie, gdy:
    a) posiadacz zidentyfikowanego pojazdu mechanicznego, którego ruchem szkodę tę wyrządzono, nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych,
    b) posiadacz zidentyfikowanego pojazdu mechanicznego, którego ruchem szkodę tę wyrządzono, zarejestrowanego za granicą na terytorium państwa, którego biuro narodowe jest sygnatariuszem Jednolitego Porozumienia między Biurami Narodowymi - Regulaminu Wewnętrznego, nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, a pojazd mechaniczny był pozbawiony znaków rejestracyjnych, bądź znaki te nie były, w momencie zdarzenia, przydzielone temu pojazdowi przez właściwe władze,
    c) rolnik, osoba pozostająca z nim we wspólnym gospodarstwie domowym lub osoba pracująca w jego gospodarstwie rolnym wyrządzili szkodę, której następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia bądź też utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia, a rolnik nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC rolników.
    To na jakiej podstawie UFG miałby wypłacić to odszkodowanie skoro kierującym pojazdami niemechanicznymi nie są objęci ubezpieczeniem obowiązkowym ?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez blacksline Pokaż post
    Po złożeniu sprawy cywilnej do sądu możemy się spodziewać szybszego załatwienia takiej sprawy... niż tylko po wezwaniu.
    i możemy sobie jeszcze doczytać art. 101 kpc
    Ostatnio edytowany przez Piotrek.1781 - 08-09-11 o 10:39
    Mam najlepsze Audi na forum !

  7. #17
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Piotrek.1781

    Witam serdecznie na kolejnym spotkaniu tutaj

    Uznaliśmy, że fundusz nie wypłaci... tak potwierdzam zwracam honor Panie Bartrez i Panie Piotrze

    Co dalej Piotrze?

    Sprawa cywilna ma rozwiązać taki spór i wygląda to następująco:
    Nasz Dziadek zostaje wezwany na sprawę.
    Sąd musi w jakiś sposób ściągnąć pieniądze na pokrycie szkód powstałe w wyniku wypadku drogowego dla Barteza...
    1. Dziadek może nie mieć z czego oddawać bo ma 700zł emerytury... w związku z tym sąd może orzec, iż rozłoży te 4 tyś na raty..
    2.Dziadek może być ubezpieczony... uzyskałem również informację iż rowerzysta może zgłosić się do swojej ubezpieczalni... i próbować załatwić wyjście z tej sytuacji..
    czyli ubezpieczalnia przyjmuję zgłoszenie... o ile jest ubezpieczony... i ubezpieczalnia piszę pismo do UFG o wypłacenie ubezpieczenia na odrębnych przepisach, które są między ubezpieczalnią a UFG..
    Taką informację przedstawił mi ubezpieczyciel firmy PZU

    Piotrek... pisałeś aby Bartez napisał wezwanie do zapłaty za powstałe szkody.. jest to jakieś rozwiązanie... ale to Chybił Trafił jak do tego Dziadek podejdzie .. może przeczytać wziąć do serca...skorzystać np: z pożyczki i oddać pieniądze lub użyć tego dokumentu jako rozpałki do pieca bo idą chłodne dni...

    Na rozprawie sądowej taki dokument typu wezwanie do zapłaty nie ma nic do gadania..

    No czekamy kolego Piotrze.. nie na ripostę tylko pomoc dla kolegi skoro prawo to Twoja Pasja
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez blacksline - 08-09-11 o 11:42

  8. #18
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jeżeli pan dziadek nie zwróci pieniędzy to sądzić się lub wykazać empatią i samemu pokryć koszty naprawy. UFG nic nie zapłaci. Zostaje jeszcze możliwość uzyskania odszkodowania z AC o ile autor tematu je wykupił.
    Ostatnio edytowany przez Piotrek.1781 - 08-09-11 o 14:00
    Mam najlepsze Audi na forum !

  9. #19
    BartekDz's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedrzwica Koscielna
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Juz wszystko wiem co i jak :

    2 dwa wyjscia : sciągnąc drogą cywilną kase od dziadka , lub z jego własnego OC

    mysle ze temat mozemy zamknąc

    a co do mojej sprawy na 99% bedzie kierowana do sądu bo nie dogadam sie z tymi ludzmi
    Sprzedam gwinta kw
    sprzedam felgi od audi a8 18cali

  10. #20
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BartekDz Pokaż post
    Juz wszystko wiem co i jak :

    2 dwa wyjscia : sciągnąc drogą cywilną kase od dziadka , lub z jego własnego OC

    mysle ze temat mozemy zamknąc

    a co do mojej sprawy na 99% bedzie kierowana do sądu bo nie dogadam sie z tymi ludzmi
    a jednak można było z OC>>

    fajnie, że się udało pozdrów kolarza

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •