Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 339

Temat: Montaż halogenów

  1. #11
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    e-mako, Jakiej mocy dałeś żarówki w halogenach Możliwe ,że się przekaźnik przepalił jeśli było za duże obciążenie.

  2. #12
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Żarówki mam zwykłe - tylko że Philipki. Ale sprawdzę jutro przekaźniki. Dzisiaj nie dam rady
    Dzięki za podpowiedzi. A jeszcze jedno? - który przekaźnik odpowiada za światła mijania?

    [ Dodano: Pią 05 Paź, 2007 21:31 ]
    Doczekałem się zakończenia sprawy.

    Dziś dopiero miałem troszkę czasu by poświęcić naprawie światełek mijania.
    Bardzo przepraszam wszystkich których przez ten tydzień oślepiałem jeżdżąc na przeciwmgłowych

    Oczywiście problem tkwił tam gdzie się go wcale nie spodziewałem.
    Przełącznik się zepsuł i żałuję że nie sprzedałem go markowib gdy chciał się zamienić a tak na poważnie to musiałem go rozkręcić i poprawić styki, właśnie te od świateł mijania. Styki te słabo łączyły grzały się i nadtopiły plastik, który zwęglił się i spowodował całkowitą izolację. Odrobinę skrobanki i WD-40 załatwiło sprawę.
    Nie wiem jakim cudem znalazłem prąd na wyjściu świateł mijania kiedy sprawdzałem za pierwszym razem ale wcześniej tam był i to mnie zmyliło.
    Dodam jeszcze, że przekaźnik światełek mijania jest oznaczony cyferką 53 i jest umieszczony na pozycji nr 4.
    Wszystkim dziękuję za pomoc i oczywiście zasłużone punkciki.
    P.S. markub miałeś rację - można spieprzyć Ale zaryzykowałem . Trochę się namęczyłem ale warto było.
    P.P.S. Zrobiłem dokładnie tak jak Tomasz_W_wa - tylko z przygodami

  3. #13
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No ja przy montażu napotkałem spory dosyć problem, jako ze u mnie seryjnie nie było instalacji halogenowej, a dostałem już włącznik, i wszystkie inne rzecyz mam juz położone,
    na sam koniec okazało się ze od pinu włączającego halogeny nie mam poprowadzonego kabla. OK, podpięcie tego założenie to nie problem, ale czasem nie trzeba po drodze dać jeszcze jakiegoś przekaźnika? bo z tego co widziąłem to w momencie gdy są włączone halogeny, i włączy sie światła długie to halogeny się wyłaczają, jak się wyłaczy długie to halogeny zpowrotem się właczają. Akurat na tym mi nie zalezy, ale czy aby je załączyć to trzeba jakieś dodatkowe pudło zwane przekaźnikiem czy nie ?

    Ma ktoś schemat elektryczny ?
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  4. #14
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ja mam właśnie tak samo - jak włączę światła drogowe ( długie) to mi gasną halogeny. Bo przecież w mgłę nie używa się długich. Lampy w przedlifcie były tak skonstruowane, że korzystały z jednej żarówki - H4 do świateł przeciwmgłowych i drogowych. Nie wiem czy przypadkiem za gaśnięcie halogenów odpowiedzialny nie jest przełącznik, który jak rozbierzesz to taki komputer "Flinstonów" jak w pralce automatycznej. W danej pozycji jedno światło włącza a drugie wyłącza. Nie wiem jak to opisać... Ale tak naprawdę to informację którą podałem musisz sprawdzić. Bo akurat nie zwracałem uwagi jak go rozebrałem. ( bo musiałem rozebrać, gdyż się troszkę przypiekł ). A ciekawe, czy w poliftowych autach można włączyć drogowe razem z halogenami Może ktoś jeszcze się wypowie.

  5. #15
    matt4's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holy City
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a jak poradziliście sobie ze zderzakiem, trzeba coś wycinać? dajcie fotki jak wyglada z halogenami?

  6. #16
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    matt4, zderzak moze być przedliftowy, ale z dokładką poliftową
    tak jak u mnie



    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  7. #17
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona gora
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    ma ktos schemat instalacji halogenow do polifta?

  8. #18
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    odswieze troszke temat bo interesuja mnie dwie kwestie :

    1. jaki przekaźnik trzeba użyć ?
    2. ile potrzeba kabla tak na oko ?

    bo musze jutro przygotowac wiązke

  9. #19
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    jesli chodzi o ten przekaznik - mam ori przekaznik nr 53 z golfa III mozna tego uzyc ??

    schemat elektryczny, co prawda Golf IV ale jestem przekonany ze to to samo

    http://volkswagen.msk.ru/electro/g4/g4_wd17.pdf
    Ostatnio edytowany przez kuba84 - 09-04-08 o 11:15

  10. #20
    gawrone's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cze100chowa
    Auto
    BMW e46 323i M52 2xVANOS & Yamaha R6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    hej.mam pytanie odnosnie montazu halogenow w zderzaku w aucie przedliftowym...zmienilem dokladke na polift zalatwilem oryginalny przełacznik zebym mial opce wlaczania halogenow przednich...i teraz mam takie pytanie bo nikt nie napisal dokladnie co i jak...jedni pisza ze klada nowa instalacje od halogenow w zderzaku do przelacznika z zastosowaniem przekaznika...inni pisza ze mozna jakos podlaczyc sie pod przednie lampy...tylko jak w przednich lampach halogen byl wlaczany manetka od kierunkowskazu...to jak to ma dzialac zeby wlanczac je przelacznikiem od swiatel...moglby ktos mnie torche oswiecic...bo chce sie zabrac wkoncu za montaz tych halogenow i kazda cenna wskazowka sie przyda...zaoszczedze wtedy czasu na tzw "metode prob i bledów" bardzo prosze o jakas podpowiedz co i jak najlepiej zrobic...bo nie ma w tym poscie jakos tego opisanego dokladniej.dodam chce aby ten przedni halogen w zderzaku byl wlanczany poprzez pociagniecie raz do siebie wlacznika swiatel 2 raz jak pociagne to wlanczaja sie tylne przeciwmglowe...wlacznik juz zalozylem i jak ciagne go 2 razy to tyl sie zalacza...sory za taki chaotyczny post ale pisalem co mi przyszlo do glowy...mam nadzieje ze w miare zrozumiale to napisalem
    Piękna i Bestia

Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •